Закарпатські депутати вважають неприпустимим об’єднання областей при моделюванні системи адмінтерустрою України

На 17-й сесії облради депутати ухвалили рішення «Про Звернення Закарпатської обласної ради щодо реформи адміністративно-територіального устрою України», яке направили до Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів України та народним депутатам від Закарпатської області.

Закарпатські депутати вважають неприпустимим об’єднання областей при моделюванні системи  адмінтерустрою України

У документі наголошується, що Закарпатська обласна рада активно підтримує дії центральної влади, спрямовані на децентралізацію  та оновлення конституційного регулювання здійснення місцевого самоврядування і організацію адміністративно-територіального устрою відповідно до вимог Європейської хартії місцевого самоврядування.

Водночас загалом, підтримуючи поданий Президентом України до Верховної Ради України законопроєкт № 2598 «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)», депутатський корпус обласної ради занепокоєний можливими негативними наслідками окремих його положень, які можуть мати місце у випадку його прийняття у поданій редакції.

Законопроєктом запропоновано запровадити такий перелік адміністративно-територіальних одиниць: громада, округ, область, Автономна Республіка Крим, правовий  статус яких визначатимуть  закони.

Законопроєкт передбачає ліквідацію районів та  запроваджує поняття округ, створення й кількість яких буде прописано окремим законом. Згідно з прогнозами Мінрегіону, який нещодавно презентував у Верховній Раді України власне бачення реформи районного (субрегіонального) рівня місцевого самоврядування, замість 490 чинних районів мають бути створені 102 нових‒більш спроможних та ефективних.

У той же час, на відміну від чинної Конституції України, яка  чітко називає кількість областей та їх найменування, законопроєкт № 2598 не визначає ні кількості, ні назв областей. Повноваження щодо прийняття рішень по цих питаннях отримує Верховна Рада України. Тобто Верховна Рада отримує можливість на свій розсуд  визначати межі областей, округів й регіонів України, не спираючись при цьому на  300 конституційних голосів.

У зв’язку із цим, викликає занепокоєння, ідея, яка шириться деякими електронними ЗМІ та лунає у риториці багатьох політиків й дотичних до процесів адміністративної реформи урядовців про наміри об’єднати Закарпатську область із сусідніми.

«Вважаємо, що подібна перспектива укрупнення областей є неприпустимою, зважаючи на історичні особливості розвитку, мультинаціональний склад населення, географічне розташування, сусідство Закарпаття із чотирма країнами ЄС та налагоджене транскордонне співробітництво.

Окрім того, історія України та європейський досвід свідчить, що спроба підвищити ефективність локальних адміністративних одиниць за рахунок механізмів укрупнення, часто призводила до занепаду дрібних поселень і поглиблення проблем депресивності  периферійних територій», ‒ ідеться у Зверненні.

Тож,  «З огляду на вищенаведене, з метою забезпечення стабільності системи  адміністративно-територіального устрою, пропонуємо у поданому на розгляд Верховної Ради України проєкті № 2598 «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)»  передбачити чітке визначення переліку областей України, як це закріплено у статті 133 чинної редакції Конституції України.

Чітко усвідомлюючи, що удосконалення територіальної організації влади є однією із найзатребуваніших реформ у суспільстві,  ми, депутати Закарпатської облради, просимо при моделюванні системи  адміністративно-територіального устрою України врахувати нашу позицію щодо неприпустимості  об’єднання областей та передбачити створення в укрупнених районах (округах) місцеві ради і виконавчі комітети з тим, щоб належним чином були представлені інтереси усіх жителів і територіальних громад», ‒ наголошується в документі.

27 грудня 2019р.

Теги: депутати, реформ, устрій

Коментарі

сорри 2020-01-05 / 19:45:15
Корупція на Галичині таки менша. Бо якби була, як у нас, то і Львів був би місячним пейзажом, як тепер Ужгород.
А колись Ужгород і Львів були рівними за потенціалом. І де тепер Ужгород, а де - Львів

сорри 2020-01-05 / 19:43:10
Скажіть будь ласка, а точніше - дайте посилання на чітку інформацію, де саме, в якому першоджерелі йдеться про об'єднання Закарпаття з кимось в одну адміністративну одиницю?
Цю тему завжди вкидують нам з Мордору для нагнітання пристрастей.
Здається мені, що сепар Рівіс і Ко вкотре зумисне запустили цю тему для накручування пристрастей

Патріот закарпаття 2020-01-03 / 21:37:31
До майбутнього.
Ти дебіл? Ти де жиєш і звіки ти?
Ти думаєш, що на галичені менша корупція? Чи ти думаєш тебе львівяни краще годуватимуть? Вони і так на себе багто адміністратифних функцій забрали (податкова, залізна дорога, аудиторська служба, сховище НБУ зосередять та багато ще установ) думай головою. Всі ці установи фінансуються з центру, а значить поток грошей, що підживлює місцевий бізнес - раз, це створені робочі місця - два, це рівень кваліфіації населення -три, це статус міста - 4, це розвиток інфраструктури - це 5, приплив молоді, робочих рук і відтік від нас трудових ресурсів. На еретворили в депресивний дотаційний регіон. Перспектива лишит нас з бідними стариками без додаткових трудових і фінансових ресурсів. А потім буде і вдповідне ставлення. нам як паршивим ковдошам вказувати де наше місце. Вони і так весь час вказують на те, що ми дотаційні, не самодостатні. А соромлюся спитати: а що ви зробили за 30 років для Закарпаття? Кожна окупаційна влада робила длч місцевих, щось розвивала. За 30 років незалежності ніхера не зроблено лиш ліс повирбували та людей змусили по світу їздити, дітей дома самих лишати. А тепер хочуть закарпаття лишити прав адмінодиниці? Бо чогось боїтеся? То навпаки робіть! Допомогайте, розвивайте регіон. А кидь нам мадри дадуть, те ми і маємо.

петро 2020-01-03 / 13:55:39
якщо так то повернемося у 1945 .рік із назвою закарпатська украіна яка і була сталіном перетворена у область7223

іван 2019-12-28 / 19:22:00
А що депутати ЗакОбРади не читали ао не знають або дурака клеють про ЗУ Про децентразіацію коли обебували тобто обеднували сільради в ОТГ а райони в повіти чи в що там інше. вони стоячм аплодували,А як їм дебілам пояснили що ЗакОбради не буде пробудилися і засуєтилися.П--.ари.

Гуцул 2019-12-28 / 14:04:46
Я підтримую Вуву бо він більше усвідомлений як Едік, так може писати не корінний Закарпатець це не в обіду буде сказано, а Закарпаття зі своїми традиціями і гербом якому в 2020 році буде 100 років має залишитися. І чиновників-дармоїдів від цього більше не стане, так як ОТГ залишаться ті самі згідно перспективного плану, а округи і область будуть мати лише префектуру із своїм апаратом.

Вуву до еріка 2019-12-27 / 23:31:46
Укрупнення проводити нема потреби.
Якщо скоро мають зникнути РДА бо вже є ОТГе .
То ОДА треба просто скоротити на 75 - 80 відсотків .
І залишити тільки тих в роботі кого дійсно є необхідність.
Напр. Кординаційну раду.
Торгово - економічну.
Юридично - консультативну
І дорадчо - соціальну.
Тбт. Вузьке коло спеціалістів які малиб працювати по індивідуальному контракту і
Бути набранами на відкрито конкурсній основі.
(Я знаю . Ви скажете що це утопія ).
А я думаю що НІ.
При цьому області залишити так як є і в тих самих межах.

Едік 2019-12-27 / 19:53:30
Звісно, що треба робити укрупнення областей і чим скоріше, тим краще для бюджету. При об'єднанні 5 областей у 5 разів зменшиться кількість чиновників-дармоїдів. Також, гуцулови-опришку із Ясіня краще добратися до Івано-Франківська (110 км), до Чернівців(180 км),Львова і Тернополя (250 км) де із цими обласними центрами є пряме автобусне і залізничне сполучення, а із обласним центром Ужгорода (250 км) є лише автобусне сполучення.

До майбутнього 2019-12-27 / 18:39:59
А що в других областях депутати облрад не є кланами олігархів? Уважніше вникайте в суть справи, тут йдеться мова про об"єднання області з іншими областями України, а не про клани і кормушки. Я повністью підтримую звернення депутатів облради.

Вуву 2019-12-27 / 18:20:32
Я підтримую наших депутатів.
Категорично проти злиттч областей в округ.
Для чого "шматувати" Украйіну територіально ...
Як до боротьби з корупцією це немає ніякого відношення.
А головне для чого чи по ЧІЄМУ СЦЕНАРІЮ ВСЕ ЦЕ РОБИТЬСЯ.?
Що за ТАЄМНІ ЕКСПЕРИМЕНТИ НАД НАМИ ДЕ ВОЛЯ І ВИБІР ЛЮДЕЙ МОЖ ПОРІВНЯТИ ДО СТАДА БАРАНІВ .
ДЕ Є ВИБІР АБО ПІТИ ПІД НІЖ АБО ЖИТИ В КОШАРІ ДЕ ТЕБЕ ДОЯТЬ І СТРИЖУТЬ.
(ПЕВНОЮ МІРОЮ МОЖ ПРОВЕСТИ ПАРАЛЕЛЬ ДО КОНЦЛАГЕРЯ).

#### 2019-12-27 / 18:06:50
Д.....БИ!

Майбутнє 2019-12-27 / 17:00:23
Депутати Закарпатської обл. представляють клани олігархів, а не простих людей. Проста людина в депутати не може потрапити. А Зак. олігархат боїться втратити свої позиції в області, то й пише в свій захист любу дурницю лиш би залишитися при кормушці.

Майбутнє 2019-12-27 / 16:53:49
Депутати Закарпатської обл. думають про як не втратити свій престиж, а не про те, що пишуть.

Гуцул 2019-12-27 / 14:40:41
Однозначно підтримую.

НОВИНИ: Політика

16:04
/ 21
Поки Сійярто летів до Києва, Росія погодилася захищати угорську меншину Закарпаття
18:03
/ 31
Продюсер "Суспільного" на Закарпатті збирається пропагувати "русинство" всупереч фахівцям і Україні
09:09
/ 10
В Ужгороді за "круглим столом" говорили про подвійне громадянство
17:52
/ 7
Дворський іде з посади керівника Ужгородської РДА
13:59
/ 10
Зеленський звільнив Віктора Товстого з посади голови Іршавської РДА
19:45
/ 30
Будапешту вкотре доводиться "замирювати" розсварених лідерів угорців Закарпаття
23:32
/ 19
Шуфрич розповів російським пропагандистам, як воює в Раді за право росіян купувати українську землю
01:59
/ 9
"Да патаму, что украінскій язик нєуґоден Богу!"
23:42
/ 11
З ініціативи депутатів Закарпатської облради голова скликає позачергову сесію щодо криміногенної ситуації в області
23:35
/ 6
У Міносвіти по суті відкинули "мовні" пропозиції Сійярто щодо освіти угорців Закарпаття
15:17
/ 4
Угорщина передала МОН України свої пропозиції щодо навчання угорців на Закарпатті української мови
04:17
/ 5
Вікіпедія вже вказує Михайлюка чинним головою Закарпатської ОДА з січня 2020 року
02:13
/ 53
30 років тому угорські дипломати та спецслужби вже "працювали" на Закарпатті (ДОКУМЕНТИ)
23:40
/ 9
Відставлений Москаль прилаштувався захищати в суді інтереси мільярдера Ровта
22:27
/ 16
Валерія Мургу звільнено з посади начальника Закарпатського управління лісового та мисливського господарства (ДОКУМЕНТ)
22:18
/ 12
За новою декларацією, зарплата мера Хуста Кащука – майже як у президентів України та Польщі взятих разом
16:17
/ 57
На посаду керівника Закарпаття претендує власник "Камелота" Роман Мегела
13:52
/ 15
Впійманий на брехні ексзаступник мера Ужгорода Білак, якого вигнав Андріїв, став радником Рівіса
22:30
/ 7
А потрібно танки замість королівського палацу
14:00
/ 106
Скандал у Гечі: урочисте відкриття фестивалю гентешів довірили угорцям, а не керівнику Закарпаття
14:53
/ 17
Угорщина все-таки просила Росію захистити її меншину на Закарпатті (ФОТО, ДОКУМЕНТ)
13:38
/ 42
Кабмін погодив на посаду голови Закарпатської ОДА уродженця Полтави Микиту Михайлюка – журналіст
03:00
/ 11
Новий освітній закон, яким невдоволені угорці та росіяни, наразі заблоковано у парламенті
22:09
/ 15
Очільник КМКС Брензович "підписував" звернення до Зеленського щодо освіти угорців із курорту Балі – джерело
16:18
/ 2
Роботу закарпатських парламентарів промоніторять в рамках проекту "Депутат від А до Я"
» Всі новини