Закарпатські депутати вважають неприпустимим об’єднання областей при моделюванні системи адмінтерустрою України

На 17-й сесії облради депутати ухвалили рішення «Про Звернення Закарпатської обласної ради щодо реформи адміністративно-територіального устрою України», яке направили до Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів України та народним депутатам від Закарпатської області.

Закарпатські депутати вважають неприпустимим об’єднання областей при моделюванні системи  адмінтерустрою України

У документі наголошується, що Закарпатська обласна рада активно підтримує дії центральної влади, спрямовані на децентралізацію  та оновлення конституційного регулювання здійснення місцевого самоврядування і організацію адміністративно-територіального устрою відповідно до вимог Європейської хартії місцевого самоврядування.

Водночас загалом, підтримуючи поданий Президентом України до Верховної Ради України законопроєкт № 2598 «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)», депутатський корпус обласної ради занепокоєний можливими негативними наслідками окремих його положень, які можуть мати місце у випадку його прийняття у поданій редакції.

Законопроєктом запропоновано запровадити такий перелік адміністративно-територіальних одиниць: громада, округ, область, Автономна Республіка Крим, правовий  статус яких визначатимуть  закони.

Законопроєкт передбачає ліквідацію районів та  запроваджує поняття округ, створення й кількість яких буде прописано окремим законом. Згідно з прогнозами Мінрегіону, який нещодавно презентував у Верховній Раді України власне бачення реформи районного (субрегіонального) рівня місцевого самоврядування, замість 490 чинних районів мають бути створені 102 нових‒більш спроможних та ефективних.

У той же час, на відміну від чинної Конституції України, яка  чітко називає кількість областей та їх найменування, законопроєкт № 2598 не визначає ні кількості, ні назв областей. Повноваження щодо прийняття рішень по цих питаннях отримує Верховна Рада України. Тобто Верховна Рада отримує можливість на свій розсуд  визначати межі областей, округів й регіонів України, не спираючись при цьому на  300 конституційних голосів.

У зв’язку із цим, викликає занепокоєння, ідея, яка шириться деякими електронними ЗМІ та лунає у риториці багатьох політиків й дотичних до процесів адміністративної реформи урядовців про наміри об’єднати Закарпатську область із сусідніми.

«Вважаємо, що подібна перспектива укрупнення областей є неприпустимою, зважаючи на історичні особливості розвитку, мультинаціональний склад населення, географічне розташування, сусідство Закарпаття із чотирма країнами ЄС та налагоджене транскордонне співробітництво.

Окрім того, історія України та європейський досвід свідчить, що спроба підвищити ефективність локальних адміністративних одиниць за рахунок механізмів укрупнення, часто призводила до занепаду дрібних поселень і поглиблення проблем депресивності  периферійних територій», ‒ ідеться у Зверненні.

Тож,  «З огляду на вищенаведене, з метою забезпечення стабільності системи  адміністративно-територіального устрою, пропонуємо у поданому на розгляд Верховної Ради України проєкті № 2598 «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)»  передбачити чітке визначення переліку областей України, як це закріплено у статті 133 чинної редакції Конституції України.

Чітко усвідомлюючи, що удосконалення територіальної організації влади є однією із найзатребуваніших реформ у суспільстві,  ми, депутати Закарпатської облради, просимо при моделюванні системи  адміністративно-територіального устрою України врахувати нашу позицію щодо неприпустимості  об’єднання областей та передбачити створення в укрупнених районах (округах) місцеві ради і виконавчі комітети з тим, щоб належним чином були представлені інтереси усіх жителів і територіальних громад», ‒ наголошується в документі.

27 грудня 2019р.

Теги: депутати, реформ, устрій

Коментарі

сорри 2020-01-05 / 19:45:15
Корупція на Галичині таки менша. Бо якби була, як у нас, то і Львів був би місячним пейзажом, як тепер Ужгород.
А колись Ужгород і Львів були рівними за потенціалом. І де тепер Ужгород, а де - Львів

сорри 2020-01-05 / 19:43:10
Скажіть будь ласка, а точніше - дайте посилання на чітку інформацію, де саме, в якому першоджерелі йдеться про об'єднання Закарпаття з кимось в одну адміністративну одиницю?
Цю тему завжди вкидують нам з Мордору для нагнітання пристрастей.
Здається мені, що сепар Рівіс і Ко вкотре зумисне запустили цю тему для накручування пристрастей

Патріот закарпаття 2020-01-03 / 21:37:31
До майбутнього.
Ти дебіл? Ти де жиєш і звіки ти?
Ти думаєш, що на галичені менша корупція? Чи ти думаєш тебе львівяни краще годуватимуть? Вони і так на себе багто адміністратифних функцій забрали (податкова, залізна дорога, аудиторська служба, сховище НБУ зосередять та багато ще установ) думай головою. Всі ці установи фінансуються з центру, а значить поток грошей, що підживлює місцевий бізнес - раз, це створені робочі місця - два, це рівень кваліфіації населення -три, це статус міста - 4, це розвиток інфраструктури - це 5, приплив молоді, робочих рук і відтік від нас трудових ресурсів. На еретворили в депресивний дотаційний регіон. Перспектива лишит нас з бідними стариками без додаткових трудових і фінансових ресурсів. А потім буде і вдповідне ставлення. нам як паршивим ковдошам вказувати де наше місце. Вони і так весь час вказують на те, що ми дотаційні, не самодостатні. А соромлюся спитати: а що ви зробили за 30 років для Закарпаття? Кожна окупаційна влада робила длч місцевих, щось розвивала. За 30 років незалежності ніхера не зроблено лиш ліс повирбували та людей змусили по світу їздити, дітей дома самих лишати. А тепер хочуть закарпаття лишити прав адмінодиниці? Бо чогось боїтеся? То навпаки робіть! Допомогайте, розвивайте регіон. А кидь нам мадри дадуть, те ми і маємо.

петро 2020-01-03 / 13:55:39
якщо так то повернемося у 1945 .рік із назвою закарпатська украіна яка і була сталіном перетворена у область7223

іван 2019-12-28 / 19:22:00
А що депутати ЗакОбРади не читали ао не знають або дурака клеють про ЗУ Про децентразіацію коли обебували тобто обеднували сільради в ОТГ а райони в повіти чи в що там інше. вони стоячм аплодували,А як їм дебілам пояснили що ЗакОбради не буде пробудилися і засуєтилися.П--.ари.

Гуцул 2019-12-28 / 14:04:46
Я підтримую Вуву бо він більше усвідомлений як Едік, так може писати не корінний Закарпатець це не в обіду буде сказано, а Закарпаття зі своїми традиціями і гербом якому в 2020 році буде 100 років має залишитися. І чиновників-дармоїдів від цього більше не стане, так як ОТГ залишаться ті самі згідно перспективного плану, а округи і область будуть мати лише префектуру із своїм апаратом.

Вуву до еріка 2019-12-27 / 23:31:46
Укрупнення проводити нема потреби.
Якщо скоро мають зникнути РДА бо вже є ОТГе .
То ОДА треба просто скоротити на 75 - 80 відсотків .
І залишити тільки тих в роботі кого дійсно є необхідність.
Напр. Кординаційну раду.
Торгово - економічну.
Юридично - консультативну
І дорадчо - соціальну.
Тбт. Вузьке коло спеціалістів які малиб працювати по індивідуальному контракту і
Бути набранами на відкрито конкурсній основі.
(Я знаю . Ви скажете що це утопія ).
А я думаю що НІ.
При цьому області залишити так як є і в тих самих межах.

Едік 2019-12-27 / 19:53:30
Звісно, що треба робити укрупнення областей і чим скоріше, тим краще для бюджету. При об'єднанні 5 областей у 5 разів зменшиться кількість чиновників-дармоїдів. Також, гуцулови-опришку із Ясіня краще добратися до Івано-Франківська (110 км), до Чернівців(180 км),Львова і Тернополя (250 км) де із цими обласними центрами є пряме автобусне і залізничне сполучення, а із обласним центром Ужгорода (250 км) є лише автобусне сполучення.

До майбутнього 2019-12-27 / 18:39:59
А що в других областях депутати облрад не є кланами олігархів? Уважніше вникайте в суть справи, тут йдеться мова про об"єднання області з іншими областями України, а не про клани і кормушки. Я повністью підтримую звернення депутатів облради.

Вуву 2019-12-27 / 18:20:32
Я підтримую наших депутатів.
Категорично проти злиттч областей в округ.
Для чого "шматувати" Украйіну територіально ...
Як до боротьби з корупцією це немає ніякого відношення.
А головне для чого чи по ЧІЄМУ СЦЕНАРІЮ ВСЕ ЦЕ РОБИТЬСЯ.?
Що за ТАЄМНІ ЕКСПЕРИМЕНТИ НАД НАМИ ДЕ ВОЛЯ І ВИБІР ЛЮДЕЙ МОЖ ПОРІВНЯТИ ДО СТАДА БАРАНІВ .
ДЕ Є ВИБІР АБО ПІТИ ПІД НІЖ АБО ЖИТИ В КОШАРІ ДЕ ТЕБЕ ДОЯТЬ І СТРИЖУТЬ.
(ПЕВНОЮ МІРОЮ МОЖ ПРОВЕСТИ ПАРАЛЕЛЬ ДО КОНЦЛАГЕРЯ).

#### 2019-12-27 / 18:06:50
Д.....БИ!

Майбутнє 2019-12-27 / 17:00:23
Депутати Закарпатської обл. представляють клани олігархів, а не простих людей. Проста людина в депутати не може потрапити. А Зак. олігархат боїться втратити свої позиції в області, то й пише в свій захист любу дурницю лиш би залишитися при кормушці.

Майбутнє 2019-12-27 / 16:53:49
Депутати Закарпатської обл. думають про як не втратити свій престиж, а не про те, що пишуть.

Гуцул 2019-12-27 / 14:40:41
Однозначно підтримую.

НОВИНИ: Політика

02:34
Голови МЗС Угорщини та України сьогодні зустрінуться на Закарпатті
05:06
/ 18
Прокурора розшукуваного Інтерполом Волошина планують призначити заступником прокурора Закарпаття?
02:55
Політичні трансформації Закарпаття. Ч.15. Закінчення
02:20
/ 1
Наступні три роки ТУКЗ-КМКС знову очолюватиме Брензович
00:07
/ 4
Постраждалий кандидат на голову ОТГ вимагає поліцію неупереджено розслідувати напад на нього
13:22
/ 5
Ужгородська міська територіальна виборча комісія зареєструвала Віктора Петрова та Сергія Ратушняка як кандидатів у мери
01:38
/ 10
Команда Андрія Балоги представила своїх кандидатів на Закарпатті
01:04
"Захистити місцеве самоврядування від нападок центральної влади". Партію "Пропозиція" презентували в Ужгороді
17:32
На Закарпатті політична реклама в газетах коштуватиме від 4 грн за квадратний сантиметр
10:35
/ 3
За добу з початку реєстрації жодна партія не зареєструвалася на вибори на Закарпатті
09:25
/ 1
Експерти порахували, якою буде грошова застава для потенційних кандидатів на виборах на Закарпатті
02:20
/ 10
На Тячівщині бандити жорстоко побили кандидата на голову ОТГ від "Команди Андрія Балоги"
12:45
/ 44
Нового керівника Закарпатської обласної прокуратури Дмитра Казака представили колективу
12:40
/ 4
Кулеба запросив главу МЗС Угорщини на Закарпаття
12:26
В окремих громадах Закарпаття дозволили розміщувати друковану агітацію у заборонених місцях
13:18
/ 37
Закарпатську обласну прокуратуру очолив харків'янин Дмитро Казак
09:29
На Закарпатті можливі випадки "розірваних" округів
04:29
/ 5
Політичні трансформації Закарпаття. Ч.14
01:11
/ 16
В Ужгороді палили шини під ОДА на знак протесту проти капітуляції
03:53
/ 5
Закарпатські активісти домоглися внесення до ЄРДР відомостей у справі першого кримінального "кнопкодава" Поляка (ДОКУМЕНТИ)
02:55
/ 2
Закарпаття і Ужгород: зміна партій фаворитами та плеяда локальних проєктів
18:33
/ 49
Прокуратуру Закарпаття очолить 31-річний харків'янин, дружина якого відвідувала окупований Крим - правозахисник
17:48
/ 4
Про новації виборчого законодавства та активність потенційних кандидатів говорили в Ужгороді
20:02
/ 15
Віктору Петрову погрожують у зв’язку з політичною діяльністю
11:51
/ 17
Зеленський навідається на Закарпаття – журналіст
» Всі новини