У Берегові "офіційно" відкрили кінний пам'ятник Ференцу Ракоці (ФОТО)

Сьогодні, 17 грудня, відбулося офіційне відкриття пам’ятника Ференцу Ракоці ІІ у місті Берегове.

У Берегові "офіційно" відкрили кінний пам'ятник Ференцу Ракоці (ФОТО)

Участь в урочистих заходах взяли угорські високопосадовці, серед яких - керівник адміністрації прем’єр-міністра Угорщини Гергей Гуйяш, уповноважений міністра, відповідального за розвиток співпраці Саболч-Сатмар-Березької області Угорщини та Закарпатської області України Іштван Грежа, посол Угорщини в Україні Іштван Ійдярто, а також керівництво області та району – заступник голови Закарпатської ОДА Ігор Шинкарук, голова райдержадміністрації Іштван Петрушка, районної ради – Йосиф Шін, міський голова Берегова Золтан Бабяк, представники угорських товариств, громадських організацій Берегівщини, духовенство, громадськість.

Ференц Ракоці – герой визвольної війни угорського народу, керівник антигабсбурзького повстання 1703-1711 рр.

Ініціаторами встановлення кінного пам'ятника Ференцу Ракоці ІІ є Товариство угорської культури Закарпаття (KMKSZ). Автор скульптури - угорський митець Лайош Дьорфі.

17 грудня 2019р.

Теги: Ракоці, пам'ятник

Коментарі

Вуву 2019-12-21 / 08:24:18
В мукачеві св.Мартін на коню виглядає як шедав в порівнянні з цим хунським опудалом

Справедливість 2019-12-19 / 20:18:21
Мадяри в соплях-слєзах від радості. Правда, не всі, а найтупіші.

Правка 2019-12-19 / 18:45:17
Повертаючись до теми

Вуву 2019-12-19 / 18:44:20
Повертаючись домаютИ ... хочу сказати що цей "монстр" запханий нам проти нашойі волі ... Повинен бути демонтований і повернутий тим хто його замовив і виготовив.
Наша земля не для таких шедеврів які мають сумнівну історію і суперечливе минуле.
Я розумію що це станеться не відразу.
Але ... Я ВІРЮ ЩО ЦЕ СТАНЕТЬСЯ НЕОДМІННО.

До Вуву 2019-12-19 / 12:24:58
Я думаю, що цим вождям із їхніх угорських сект вигідна як наша корупційна влада, так і ця ментальна відсталість закарпатських мадярів. Вони на дві сторони можуть продавати брехню. Щоб мадяри не розвивалися, то їх тримають ще в тій ментальності, яка була 100-200 років тому. Сидять, пишаються, що вони мадяри, оскільки інше собі не уявляють. А люди пішли вперед. Можна одночасно зберігати національну ідентичність і розвиватися. В Угорщині так і стараються. В Україні теж, не дивлячись на злодійську владу, купу проблем. Навіть в таких умовах звичайні люди (українці, росіяни, румуни, євреї,вірмени, навіть цигани) всупереч знущанням влади, разом, не дивлячись ні на чию національність, намагаються щось розвивати. Спілкуються між собою на основі різних питань. А ті мадяри, що слухають своїх хитрих вождів, зупинилися в розвитку на рівні 19 століття. Ніби й матеріально забезпечені сучасно, а от ментальність якась обмежена, наче заблокована. Ще й брешуть багато, як малі діти, думаючи, що ніхто не помітить. Але, коли бачать, що це невигідно, то будуть дуже покладисті. Є розумні та цивілізовані, але в такому відсталому оточенні вони мусять не виділятися. Окрім скотства нашої тупої влади, вони ще й самі себе обмежили. Легше безпідставно собою гордитися, а не щось розумне намагатися робити разом з іншими. Але це тоді треба кишнути тих вождів і відмовитися від подачок з Угорщини. А це їм, на відміну від усіх інших, важко. Ці подачки теж їх отупили. Інші без подачок здатні не гірше жити. Самі навчилися заробляти та хоча б трохи думати, кого обирати за діловим якостями. Критикують теж за справи. А не тупо - мадяр, то значить гарний. А те, що він той мадяр тупий чи злодій, то це йому хтось заважає. От і сидять в ментальному самоствореному гетто.

До Вуву 2019-12-19 / 11:45:22
Вірмени так само сваряться з усіма навколишніми народами.

Вуву 2019-12-19 / 11:11:28
Може і не показовий приклад.
Але.
Ференц Салаші ... Народився в1897р в кашша (кошиці) ...
По дідові вірменинові саласьян (салашьян).
Хуни вперто відстоюють що він хун з німецьким корінням при тому що його ідеологія і партія як на той час прирівнювались до нацистськойі .
Хоча сповідували крайній націоналізм.
(От тепер би його та в йобік).?
Ну так от.
А вони так його обстоюють.
Хіба це не брак національних геройів ... Якщо сповідувати логіку "великойі наційі" ... То тих геройів повинно бути чим більше ... Навіть якщо вони були гімном псячим.

До Вуву 2019-12-19 / 10:53:01
Завоювання так собі. Вони сиділи під турками та під Габсбургами. Кажуть, що тисячу років мали державність. А де вона була? Святкують боротьбу за свободу проти Габсбургів. Логіки немає, а є брехня. Розвитком, технологіями не відзначилися. Як німці, австрійці. Просто, будучи рабами Габсбургів, жорстоко використовували українців. На Закарпатті вони панували над українцями завдяки підлості та жорстокості. А совєти їх зрівняли з усіма. А в рівних умовах стало видно, що вони не те що не кращі, а навіть відстають у цивілізаційному плані. Навіть освічені можуть демонструвати ментальну відсталість. Чим викликають якщо не роздратування, то сміх. Десь вони затрималися в цивілізаційному розвитку років на 200 тому.

Вуву 2019-12-19 / 09:32:22
Певною мірою це є інстинкт самозбереження.
Бо йіхня орсага утворилася на теренах ними завойованими.
І хто знає якби воно було ...
Якби в певний час йім дали таку можливість вийти з оточення ...
З цього "болотонського котла".
Але так не сталось.
До речі. Болотон озеро штучне.
І створене воно було (як "стратегічний обєкт") для того щоб поповнювати запас пріснойі води . особливо на той час.
Якщо брати до уваги той факт що вони це кочові племена які мали багато коней і стада корів ... биків ... буйволів.
Ну і для власного вжитку.
Місця мало а всім треба (всі хочуть).
Щоб хватило ... Почали озеро "тягнути" вздовж.
Крім того озеро відігравало як захисний обєкт при нападах.
Якщо наступали з одного боку ...
Перепливали на інший і тримали оборону.
Так само і в протилежному керунку.
Тому навколо озера немає ані замків ані ровів ані укріплень.
Все це було зайвим.
Але все що просто ... Воно геніальне.
Так що "болотон" для цих племінних ... Певною мірою є сакральна штука. Коло якойі вони вижили.
А на сьогодні псують нерви всі сусідам і кричать про утиски.

До Вуву 2019-12-19 / 09:10:03
Це від невігластва та неосвіченості. Коли ще радянська влада дала всім можливість і навіть обов'язок вчитися, то більшість цивілізувалася. А ці законсервували свою дикість. І шалено за неї борються з усіма. Із-за таких відсталих, українці, росіяни називають їх циганами. Вони з усіма навколо сваряться. Всі їм не такі. Тому, що мислять дуже примітивно.

Byby 2019-12-19 / 08:38:11
А це дійсно так.
Для них Украйіна то є біла пляма.
Тбт. Розуміння і сприйняття Украйіни в них було в рамках Закарпаття .
А украйінців (ну це місцевих) як
"ковдошів зацофаних" і "гуканів"
- гуцулів.
А себе виставляли як велику націю.
Видається що вони з цим живуть і до тепер.
Якщо в якого хуна (переважно з села) були проблеми в гігієнічному аспекті.
То на свойіх вони того не бачили.
А от якщо це був хтось із місцевих украйінців ... обговорювали з ніг до голови.
В них (хунів) це закладено
мабуть генетично видіти все погане в інших ... Хто не з йіхнього роду .
Але не бачити погане в свойіх.
Так наче це табу.
Так наче це норма і повинно бути тільки так.
А чи хороші вони чи які в загальному то відходить на десятий план двадцятого кола.

До Clear Water 2019-12-18 / 21:52:17
Куруц чи що? За мадярською берлогою існує цивілізоване життя. Не просто так видно порох на мадярські школи наїжджав. Там мабуть вчать, що історія є тільки у мадяр. Про іншу ці вівці не знають, то думають, що самі круті.

Вуву до с lear water 2019-12-18 / 20:35:48
Но хто би шо не писав а фотографійі самі за себе все говорять.
2а з низу ... Стоять мужики а в очах (навіть через окуляри) видно в йіх очах ... ужас ... і питання ...
Ну невже не можна було зробити краще ... Або "Ну і Ну"
"Фу яка гадость"
А третій з низу.
Стойіть "бриндзя" ... Щоки надув ... Губи затинснув - закусив ...
Рученьки склав як соліст опери.
По всьому вигляду читається глубокий скепсис (до того памятника) і байдужість.
Можливо в нього в цей відповіадальний момент виникла фізіологічна потреба "пукнути".
А він старався і тиснувся шоб цього не сталось і не опазоритись перед людьми що стоястоять поруч
нього.

Clear Water 2019-12-18 / 19:52:49
Так, так! Файна берлога з інтернеттом та вівцями! Таких людей як ви туди не пущають. Їх Пройдохами кличуть. Без історії, без рідної землі. Темнота. Лише всемирний інтернет! Сьогодні тут смердять,завтра там. Екстаз і самоудовольство як читаете свої дурниці. Хоча іноді Вуву ерудіт, лмше стая за ним лає безтолку.

До Вуву 2019-12-18 / 18:34:58
Та що тому бачові пояснювати? Він мабуть ніде не був, то думає, що його мадярське село - центр всесвіту. Мадярська снігова людина. Тільки інтернет в берлогу провела.

Вуву до сlear water 2019-12-18 / 17:02:10
Скажу чесно.
Ні! Не був.
То не той "памятник" щоб там була моя присутність.
Зате там були ... ТІ ... кого ти бачиш на фото.
Невже тобі цього замало ...
Вся "поважна делегація" ... Правда без Зубанича.
А на інші питання шукай відповідь сам а не питай мене.
(Якщо хочеш).
Ми живем в час інтернету який дає неймовірні можливості .
Але і в цьому випадку є такі ...(як ти) ... які хочуть мати все без всякого напруження
"Автоматично".

Макс 2019-12-18 / 12:41:19


Перехід на обговорення особистостей коментаторів. Коментуйте по суті публікації. Коментар видалено. Адмін


До Clear Water 2019-12-18 / 12:24:37
Ти, хто, чорт? Іди вівці пасти, дікарю забитий і відсталий!

Clear Water 2019-12-18 / 10:37:22
Многопочтений Вуву!
А хто ти є?
Хто ти? Студент чи пенсионер? Політик, деиократ, історик? Українець чи містний?
Ти ходош по вулицям Закарпаття і розмовляеш з людьми fасе-to-face?
Бо ж у всіх в думках те ж життя в Швейцарії, Німеччині і т.п. Лише грошові хлопи з Києва, біднота з центру України і різне бидло-вори кричать про закарпатьску Україну. Для них це трамбулін, шматок West Eurrope. От тому будь обережний, за чиї права крмчиш в єфірі, бо в кінці можеш также лицем в гавно як із теперишними.
А ти був на відриттю памяткика? Чи може Бедь був? Шукав м вас на фото. Не бачив. Да, було холодно, не комфотно.

Вуву 2019-12-18 / 08:37:35
Орбанутому фюреру точно поставлять памятник ... Відразу після похорон.
А адміралу гортію напевно вже поклали (тоже дето на кладбищі)

НОВИНИ: Політика

20:41
/ 1
Захищаючи Україну від московської орди, поліг Ярослав Багрій з Камʼянського Берегівського району
10:49
Жителю Сюрте на Ужгородщині, що переправляв "ухилянтів" до Словаччини, повідомили про підозру та "запобіжно" присудили домашній арешт
10:57
В Ужгороді "безправний" водій незаконно обладнав свій Opel проблисковими маячками
22:49
/ 9
"Що хочемо, те і робимо": у "терактівських" Керецьках на сесію сільради незаконно не пустили військових
16:52
/ 24
У Закарпатській облраді "нодьмодьорорсаґового" "слугу" Іванча замінив Цебер з бази "Миротворця", який з угорським паспортом їздив розважати окупантів до Криму
11:14
У Глибокому на Ужгородщині, поки господар поїхав до Ужгорода, в його дворі вигоріла надвірна споруда
11:00
Закарпатські поліцейські зібрали зібрали 2,5 млн грн і закупили 133 FPV-дрони для штурмової бригади "Лють"
19:56
/ 6
ВР затвердить нові назви 4 сіл на Закарпатті, зокрема – Пушкіна
19:33
/ 16
Помер ексголова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль
13:46
/ 9
Ізолюючи угорців Закарпаття, Орбан і Ко роблять все можливе, аби угорська громада ставала все меншою – Балога
22:30
/ 36
Опубліковано архівний виступ єпископа Івана Маргітича під час вшанування 60-ї річниці подій на Красному полі біля Хуста (ДОКУМЕНТ)
21:37
/ 7
Зеленський звільнив Токаря і призначив Гайдая головою Мукачівської РДА
11:15
/ 4
На Закарпатті судитимуть двох кліриків УПЦ (МП), яких СБУ раніше викрила на пропаганді комунізму
23:23
/ 7
У понеділок "недоброчесна" голова апеляційного суду Фазикош розглядатиме апеляцію "корупційного" голови земельної комісії Ужгорода Мильо
20:45
/ 15
Уряд призначив заступника голови Закарпатської ОВА Добромільського головою Державної служби України у справах дітей
19:05
/ 42
На Закарпатті греко-католицького священника позбавили парафії за проукраїнську позицію (ДОКУМЕНТ)
21:48
/ 12
Вслід за Кащуком сесію перед голосуванням покинув Лунченко, а обов'язки голови виконуватиме секретар ради Губаль
18:01
/ 5
Два клірики УПЦ МП на Закарпатті отримали підозру за пропаганду комуністичного режиму та срср
15:04
/ 6
Депутати міської ради Хуста проголосували за недовіру міському голові Кащуку
15:24
/ 3
Ворог запустив ІПсО з "погрозами" на адресу угорців Закарпаття від "українських націоналістів"
04:07
/ 38
Василіяни Закарпаття на Капітулі в Угорщині переобрали на наступні чотири роки дотеперішнього керівника Провінції св. Миколая