В однойменному Кедринському лісництві діє спеціальна шишкосушарка, за допомогою якої лісівники мають змогу отримувати насіння кедра європейського.
Після того як шишки сосни кедрової європейської розкриються, лісівники переносять їх у спеціальний барабан. Саме завдяки ньому вдається відділити насіння від самої шишки.
Зрештою готове насіння лісівники зберігають в окремій кімнаті. Тут воно чекає свого часу для посіву у лісовий розсадник.
Заготівля насіння проводиться не лише у Кедринському, але й у Плайському лісництві, на території якого й знаходиться заказник “Горгани і Тавпіширка”. Як розповідає лісничий, насіння не тільки збирається, але й проходить у лабораторії спеціальну старифікацію.
Навесні насіння сосни кедрової європейської лісівники сіють у лісовому розсаднику. Тут також представлені й інші породи дерев які ростуть у лісовому фонді
Сосна кедрова європейська занесена до Червоної книги, тож, аби уберегти ці унікальні дерева, лісова охорона Брустурянського лісомисливського господарства щоденно проводить патрулювання лісовими масивами. Завдяки популяризації сосни кедрової європейської, в останні роки збільшилась кількість охочих побачити на власні очі ці рідкісні для України дерева.
аматор 2019-12-05 / 15:31:54
акліматизація - це головне
Volodymyr Krasnoholovets 2019-12-05 / 14:59:51
Не погано було б вирощувати великі плантації ведмежої ліщини -- високі дерева з горішками ліщини, теж в китицях. Врожацність з 1 га вдесятеро (як мінімум) вища за врожайність ліщини чи фундука.
2012 2019-12-05 / 11:52:26
Pіnus cembra- сосна кедрова європейська, кедр європейський. А не сосна кедра європейського.