В Ужгороді організували заходи з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю (ФОТО)

Заходи з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю організували у вівторок в обласному центрі Закарпаття аби акцентувати суспільству на проблемах і потребах таких осіб.

В Ужгороді організували заходи з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю (ФОТО)

В Ужгородській міській раді відбувся тренінг "Психологічна готовність до змін. Спосіб мислення та комунікації". На ньому людям з інвалідністю розповіли про необхідність відкритості, закликали поділитися своєю історією, думками, наголошувалося й на рівності прав та згуртованості.

Організатори – Закарпатський регіональний центр соціально-трудової реабілітації та професійної орієнтації "Вибір" спільно з Ужгородською міською радою. Зустріч провели в рамках реалізації грантового проєкту "Удосконалення послуг із догляду за здоров’ям у соціальних закладах" за фінансової підтримки Програми транскордонного співробітництва Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна 2014–2020.

Тематична акція “Я можу і ти можеш” опівдні відбулася на площі Поштовій. Наголошувалося, що Міжнародний день людей із інвалідністю не є святом, а покликаний привернути увагу до проблем такої категорії громадян, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя, звертає увагу суспільства на переваги, які воно отримує від участі людей з інвалідністю у політичному, соціальному, економічному і культурному житті.

Учасники акції розповідали особисті історії, для всіх охочих провели інструктажі, як використовувати спецзасоби для пересування – зокрема, можна було спробувати їхати на візках. На благодійному ярмарку можна було придбати вироби ручної роботи людей з інвалідністю. Долучилися до акції й різноманітні організації: благодійний фонд “Карітас”, Закарпатський регіональний центр соціально-трудової реабілітації та професійної орієнтації "Вибір", ГО “Товариство захисту осіб з особливими потребами “Надія”, Ужгородський міський територіальний центр соціального обслуговування, благодійного фонду “Все можливо”, громадська організація “Щасливі діти”, медико-соціальний реабілітаційний центр “Дорога життя” тощо.

На липень 2019 року на обліку в Ужгороді зареєстровано 5 тисяч 383 людей з інвалідністю, з них 486 – дітей з інвалідністю. Про це йшлося на пресконференції в Ужгородській міській раді. Міський голова Богдан Андріїв зазначив, що реалізація грантового проєкту "Удосконалення послуг із догляду за здоров’ям у соціальних закладах" за фінансової підтримки Програми транскордонного співробітництва Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна 2014–2020 дасть змогу покращити соціальну адаптацію та реабілітацію осіб з інвалідністю. У місті є кілька громадських організацій осіб з інвалідністю і діяльність міської ради спрямована, зокрема і, на те, аби ці люди могли навчатися, працювати, брати участь у громадському житті.

Менеджерка проєкту Леся Носенко розповіла, що ставили мету – покращити здоров’я клієнтів закладів соціальних послуг у Кошицькому краї (залучено 13 організацій) та Закарпатській області (7 організацій). Зазначила, що проєкт стартував 1 листопада і розрахований до кінця жовтня 2020 року, сприятиме викоріненню стереотипів і зміні поглядів суспільства на людей з інвалідністю.

Запрошення до проєкту надсилали майже двом десяткам організацій, а учасниками стали найактивніші, готові працювати на довгострокову перспективу.

Наталія Ліхольот, представниця Програми транскордонного співробітництва «Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна 2014–2020», розповіла: “В Україні пріоритетні регіони програми – Закарпатська, Івано-Франківська, Чернівецька області. Уже проведено два конкурси проєктних пропозицій, із Закарпаття відібрано 35 проєктів”. 14 листопада стартував останній конкурс проєктних пропозицій із загальним бюджетом 17,3 млн євро. Останній день подання заявок – 13 лютого 2020 року, наголосила Наталія Ліхольот.

Керівниця Закарпатського регіонального центру соціально-трудової реабілітації та професійної орієнтації "Вибір" Василина Марко подякувала владі за підтримку, розповіла про завдання центру – залучити молодих працездатних людей з інвалідністю до суспільної роботи.

На пресконференції анонсували й подальше проведення різноманітний тренінгів та акцій у рамках проєкту, а ще – надання соцпослуг людям з інвалідністю й через онлайн-простір.

04 грудня 2019р.

Теги: інвалід

НОВИНИ: Соціо

18:04
На Ужгородщині поновлено права двох дітей-сиріт на отримання пільг у сфері забезпечення житлом з боку держави
17:33
У Мукачеві патрульні спільно з громадянами врятували потенційного самогубця від стрибка з мосту
17:26
У міській лікарні Ужгороді запрацює нова операційна
16:29
/ 1
Найбільше вільних вакансій на Закарпатті – на підприємствах переробної промисловості, у торгівлі та ремонті автотранспорту
16:12
/ 1
У Мукачеві визначалися, як запобігатимуть поширенню коронавірусу
15:18
Закарпатців попереджають про значне погіршення погодних умов
15:12
Біля філії "Суспільного" в Ужгороді відбулася акція протесту проти змін у роботі регіональних мовників
14:33
Температурний скринінг проводитимуть у пасажирів на всіх пунктах пропуску на кордоні з Угорщиною на Закарпатті
14:21
Через 500 пачок сигарет угорець залишився на митниці на Закарпатті без автівки
13:11
Тестів на виявлення коронавірусу на Закарпатті наразі немає, чекають розподілу від МОЗу
12:14
У госпіталізованого до інфекційної лікарні закарпатця виявили гострий бронхіт
10:59
/ 3
Окрім як у закарпатському ПП "Тиса", температуру в пасажирів з Італії перевірятимуть також в аеропортах "Бориспіль" і Київ"
10:32
27 лютого – суд щодо скасування скандального екологічного висновку стосовно будівництва ВЕС на закарпатській Боржаві
10:15
/ 1
Повну залу столичної книгарні зібрав на презентації книги про Дебальцеве закарпатський хірург Олександр Данилюк
10:04
На вихідних у Мукачеві пригощатиме "Варишська палачінта"
09:20
/ 1
За виявлені в Перечинському лісгоспі грубі порушення на понад пів мільйона грн "покарано" 27 посадовців на 6 тис грн
17:45
/ 5
В Ужгород із візитом навідався заступник міністра освіти і науки України
16:50
У травні на Мукачівщині знову "розквітне" "Кохання в Сент-Міклоші"
16:41
В Ужгороді презентували результати майстерні друку слоганів і гасел "Ваш текст тут"
16:17
/ 4
В УжНУ започаткували серію неформальних зустрічей "Кава з ректором"
16:15
Для ужгородських матусь організували експрес-курс користування соцмережами
16:10
Закарпаттю прогнозують снігопади, хуртовини та штормовий вітер
14:34
Майже на чверть знизилась кількість захворювань на ГРІ та грип на Закарпатті
13:04
/ 23
Агенцію регіонального розвитку Закарпатської області очолив Денис Ман
12:33
У закарпатській Колочаві створять атракційну пасіку та проведуть фестиваль меду
» Всі новини