Видання вийшло у серії «Культура краю в особах» і відкриває багатогранний та плідний світ науковця із Закарпаття.
Василь Ґабор живе та працює у Львові, проте походить з с. Олександрівка (раніше – Шандрово), що на Хустщині, з родини відомого закарпатського поета, представника празької школи Івана Колоса. Закінчив факультет журналістики Львівського державного (нині — національний) університету ім. Івана Франка (1986). Тема Закарпаття постійно входить у коло творчих й наукових інтересів ювіляра. Як відомо, Василь Ґабор захистив дисертацію на тему «Закарпатська україномовна преса 20–30-х років XX століття у контексті національного відродження краю» (1997). Нині він працює старшим науковим співробітником відділу наукових досліджень української періодики «Науково-дослідного інституту пресознавства» Львівської національної наукової бібліотеки України ім. Василя Стефаника
Бібліографічний покажчик «Василь Ґабор» містить 1086 бібліографічних позицій. Серед них описи видань, у яких ювіляр виступає як письменник, укладач, упорядник, редактор, автор проєктів, також описи публікованих художніх творів та їх перекладів, наукових публікацій, науково-популярних та енциклопедичних статей, історико-бібліографічних нарисів та ін.
Видання містить передмову «Коли праця стає стилем життя: духовні координати Василя Ґабора», яку написала кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри української літератури ДВНЗ «Ужгородський національний університет» Оксана Кузьма. Письменниця Ніна Бічуя спеціально для цього покажчика підготувала есе «Новела про книгоношу».
Окрім цього, бібліографічний покажчик вміщує фотоматеріали з особистого архіву Василя Ґабора та фотографії обкладинок книг. Видання розраховане на широке коло читачів, передусім – бібліотечних працівників, журналістів, дослідників історії краю та шанувальників літератури.
Паперові примірники книжки можна буде знайти у всіх бібліотеках Закарпаття та великих бібліотеках України. Електронний варіант покажчика невдовзі опублікують на сайті Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Ф. Потушняка.