У дискусії взяли участь заступники міського голови Ігор Фартушок, Василь Гомонай, заступник керівника Ужгородської місцевої прокуратури Михайло Пантьо, депутати міської ради, представники ромської громади: заступник директора департаменту праці та соціального захисту населення Мирослав Горват та радник міського голови Юрій Мандич, керівники управлінь освіти та медицини Ужгородської міської ради Наталія Мухомедьянова і Василь Решетар, заступник директора Ужгородського міського центру зайнятості Ігор Мельников, лідери ромських громадських організацій та ромських поселень.
На початку міський голова Богдан Андріїв відзначив, що днями проблеми ромської меншини обговорювали у Закарпатській ОДА, також укотре підкреслив, що Ужгородська міська рада постійно підтримує толерантне ставлення до всіх національних меншин, відзначив, що проводиться велика робота з ромською громадою з питань соціалізації, наголосив на важливості отримання освіти ромами, що у подальшому дозволить їм знайти роботу і відчувати себе повноцінними членами громади. За останні роки у місті зроблено багато для соціального захисту ромів, в Ужгородській міській раді працює Координаційна рада з питань захисту та інтеграції в українське суспільство ромських національних меншин, яка дає можливість лідерам громад, її активним представникам доносити до влади проблемні питання і спільно знаходити вирішення.
Зазначалося, що, на жаль, частина ромських дітей не відвідують заняття у школах, а частина взагалі не приступила до навчання, відповідно з батьками постійно проводиться робота. Щодо медичної галузі, наголошувалося, що роми мають рівні з усіма можливості для отримання меддопомоги, це стосується і сімейних медиків, як дитячої, так і центральної міської клінічної лікарні, а також пологового будинку, забезпечення медикаментами, жодних відмов чи упередженого ставлення немає.
Разом із тим, на зустрічі відмітили роботу ромських лідерів, керівників громадських організацій, які проводять в Ужгороді інтеграцію ромів у суспільство шляхом залучення до освітніх програм, спорту, проведенням чисельних культурних та спортивних заходів. Зокрема, благодійний фонд "Благо" вже кілька років займається у тому числі й підготовкою ромів-дошкільнят до навчання, обласне товариство ромів “Романі Чгіб” сприяє отриманню професійної освіти ромською молоддю в Ужгородському навчально-виробничому центрі “Ніка”.
Byby 2019-11-30 / 09:15:20
Ви подивіться як вони тримають руки
(Фото 1 і 2)
"Мовою тіла" це значить що ніхто з них до ніякого діалогу не готовий.
укр 2019-11-29 / 15:04:34
чисті папери для нотаток для "представників ромської громади" на початку наради і в кінці залишилися чистими, бо ці круті пацани в костюмах,в машликах,і поолаєним волоссям не вміють писати, але "хотять" залучати циганчат до навчання, Якщо цигани будуть грамотні ці рішали не зможуть їх дурити, дерибати міжнародну грошову допомогу; а воно їм треба.
Степан Крук 2019-11-29 / 14:16:12
Пустодзвонство! Говорили-балакали, розійшлися - заплакали! Чому на нараді нема начальника міськвідділу поліції? Які міри будуть прийматися до циган-правопорушників громадського порядку? З тими що вкрали та вбили зрозуміло - згідно законодавства. Що робити із тими, котрі плюють на громадян на вулиці, чіпляються до людей, принижують їх? Із цієї наради я зрозумів, що ці питання громадяни повинні вирішувати самостійно - бити морди "неінтегрованим"....