"Бронзу" Кубку світу привіз зі Швейцарії ужгородський шпажист Анатолій Герей (ВІДЕО)

Розпочали олімпійський сезон командною бронзою та завоювали необхідні залікові пункти на шляху до Токіо-2020. Чоловіча збірна шпажистів фінішували третіми на етапі Кубку світу у швейцарському Берні.

Богдан Нікішин, Роман Свічкар, Ігор Рейзлін та Анатолій Герей спочатку перемогли канадійців – 45:29, потім одним уколом «здалися» угорці – 30:29, у вісімці здолали поляків – 30:20.  У боротьбі за бронзу – Японія і третя за день хвилина пріоритету, яка завершилася на нашу користь – 32:31.

Анатолій ГЕРЕЙ, бронзовий призер Кубку світу з фехтування

Відбираємося на Олімпійські ігри, дуже тяжко потрапити у квоту 4 команд від Європи. На турнірі у Берні, де ми посіли третє місце, три зустрічі ми виграли одним уколом. Це говорить про рівень команд. Практично всі на одному рівні,  7-8 європейських команд якось мусять втиснутися у цю четвірку. Звісно, бронзова медаль – це ще один хороший крок до кваліфікації, хочеться сказати «дякую» тренерському складу, бо вони грамотно підвели до цього старту. Це показують і  особисті, й командні результати.  Шпага чоловіча привезла три медалі з етапу Кубку світу, це більш ніж задовільно, це на відмінно.

Змагання у чоловічій шпазі – традиційно найбільш масові: цього разу участь взяли майже 400 (!!!) фехтувальників зі всього світу. І що приємно – у першій тридцятці усі четверо українців та дві медалі: золото у Ігоря Рейзліна та бронза у Романа Свічкаря. Втім, на жаль, Ігор Рейзлін, у першому командному поєдинку з Канадою зазнав травми голови та не зміг продовжувати змагання. Тож, бронзу у Берні завойовували втрьох. Після повернення в Україну хлопці матимуть кілька днів відпочинку, а згодом – новий етап підготовки.

Анатолій ГЕРЕЙ, бронзовий призер Кубку світу з фехтування

Зараз у нас буде збір у Конча Заспі, тритижневий у Конча-Заспі перед новим роком. А після різдвяних свят змагатимемося на етапі Кубку світу у Ханденхаймі, минулоріч не дуже вдало там виступили, не потрапили у ТОП-16. Тепер маємо виправитися, і йтимемо до завоювання необхідних балів, будемо до цього йти. Ханденхайм, Ванкувер та Буенос-Айрес — це три основні етапи, які залишилися для потрапляння.