Відповідно до Перспективного плану до складу Великобійганської сільської ОТГ мають увійти Великобийганська, Астейська, Дийдянська, Гутівська і Мочолянська сільські територіальні громади загальною чисельністю населення 7,7 тис. осіб та площею 97.4 кв. км. Наразі власні доходи цих громад в сумі становлять 9,1 млн грн.
Консультант з бюджетних питань Закарпатського РВ АМУ Юлія Траньович в процесі підготовки до виїзної консультації провела оцінку фінансової спроможності потенційної Великобийганської ОТГ. Бюджет такої громади складе понад 36 млн грн, з яких майже 40% власні надходження, які вже поступають до бюджетів органів місцевого самоврядування, 25% - ПДФО, інші 35% - міжбюджетні трансферти. Зокрема, важливим для представників громад було ухвалення в цей день змін до Бюджетного кодексу щодо продовження зарахування у 2020 році до бюджетів громад частки акцизу з пального, адже у бюджеті с. Астей паливний акциз складає понад 80% власних надходжень, а в бюджеті с. Дийда - близько 35%.
Здійснений аналіз показав, що навіть без врахування акцизу потенційна ОТГ зможе в повній мірі забезпечити фінансування всіх соціальних об'єктів, які знаходяться на її території, а паливний акциз (8 млн грн) буде вагомим джерелом для реалізації соціальних та інфраструктурних проектів, а вагомих підстав в отриманні відмови для створення ОТГ - немає.
Сільські голови Великої Бійгані Дизидерій Ганко, Астея Ганна Нодь та Дийди Степан Егреші під час консультації цікавилися питаннями формування бюджету майбутньої ОТГ, застосування субвенцій, механізмом формування майбутнього штату працівників апарату ОТГ, створення старостатів, працевлаштування фахівців, які нині працюють в апаратах сільських рад, інвентаризації майна і земельних ресурсів та іншими актуальними питаннями, на які отримали відповіді фахівців, інформує Закарпатське РВ АМУ.