Закарпатський нардеп просить голову ОДА зберегти Тячівський та Рахівський райони

Під час здійснення адміністративної реформи один з проектів - укрупнення районів. Народний депутат Василь Петьовка звернувся до голови Закарпатської ОДА Ігоря Бондаренка врахувати особливості і Рахівського, і Тячівського районів Закарпатської області та залишити їх як дві окремі адміністративні одиниці.

Закарпатський нардеп просить голову ОДА зберегти Тячівський та Рахівський райони

У зверненні до голови Закарпатської обласної адміністрації Василь Петьовка наголошує: «Тячівський та Рахівський райони Закарпатської області мають свою специфіку: важкодоступність, складні кліматичні та географічні умови проживання та особливості рельєфу. Рішеннями сесій Рахівської районної ради та Тячівської районної ради ухвалені звернення щодо збереження Рахівського району та Тячівського району, як окремих адміністративно-територіальних одиниць. При підготовці звернень враховувалися географічні, етнічні, соціально-культурні чинники, а також те, що адміністративна інфраструктура обох районів у змозі забезпечити надання якісних адміністративних послуг населення у повному обсязі та з мінімальними затратами як бюджетних коштів, так і коштів громадян». 

У зверненні депутатів Рахівської районної ради йдеться про те, що Рахівський район - найбільший район Закарпатської області, його площа становить 1892 кв.км, населення становить 92,4 тисяч громадян. Район розташований у найбільш високогірній частині українських Карпат. На території району знаходяться всі шість гірських вершин Українських Карпат, висота яких перевищує 2000 метрів над рівнем моря. При цьому 87,5 % населених пунктів району мають статус «гірський». У цьому районі складні особливості рельєфу, що значно ускладнюють роботу рятувальних, медичних та інших служб району. У випадках настання більшості надзвичайних ситуацій природнього типу, доступ та проїзд на більшу частиту території Рахівського району зі сторони м. Тячів призупиняється, що унеможливлює проїзд, надання кваліфікованої медичної допомоги та проведення рятувальних робіт. Наразі Рахівський район демонструє стабільні показники соціально - економічного зростання. Так, зокрема, за показником покриття експортом імпорту, згідно рейтингової оцінки, район традиційно (щонайменше з 2005 року), займає перші місця в області. Пріоритетним напрямком розвитку Рахівщини є туризм. На сьогоднішній день основною галуззю економіки Рахівщини є деревообробне виробництво. На даний час, відповідно до вимог передбачених реформою медичної галузі, планується створити Рахівський госпітальний округ, з центром в м. Рахів.

Відстань від верхніх кущів Рахівщини, Чорнотисянським центром якого є селище Ясіня, та Білотисянським - село Чорна Тиса, до м. Тячева складає понад 110 км, поїздка в дві сторони - це більше 200 км.  Згідно чинного законодавства, районний центр не має знаходитись на відставні більшій, ніж 60 км. від найвіддаленішого населеного пункту району. Витрати (часові та фінансові) мешканців району стануть більш, ніж відчутними.  

У свою чергу, у зверненні, депутати Тячівської районної ради вказують, що Тячівський район є найбільшим за чисельністю населення сільським районом в Україні, кількість якого складає понад 175 тис. осіб. За площею район є другим в області, його площа 1800 кв. км.

У районі з 60 населених пунктів 28 мають статус гірських. Згідно Методичних рекомендацій щодо формування районів, розроблених Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, у 60-ти кілометровій зоні доступності м.Тячів, як центру району, проживає переважна більшість мешканців Тячівщини. Тячівський - є районом з переважно гірським розташуванням і має розвинену адміністративно-господарську, соціально-культурну, медичну та освітню інфраструктуру, які забезпечують населення необхідними послугами.

 У зверненні народного депутата України Василя Петьовки на адресу голови ОДА йдеться: у випадку реорганізації  Тячівського та Рахівського районів виникне ряд ускладнень для їх мешканців, пов'язаних із необхідністю внесення змін до різного роду документів та витрат для цього, не враховуватимуться соціально-економічні, етнічні, історико-географічні, демографічні, географічні та інші особливості краю, що є неприпустимим.   Тому, йдеться у зверненні Василя Петьовки до Ігоря Бондаренка, під час розробки планів  адміністративної реформи,  доцільно врахувати побажання та  зберегти і Тячівський, і Рахівський райони, як окремі райони - адміністративні одиниці Закарпатської області 

06 листопада 2019р.

Теги: звернення, райони

Коментарі

силяни 2019-11-13 / 13:48:03
також треба звернення про збереження міжгірського району як високогірського та важкодоступною місцевістю, унікальними культурними традиціями

закарпатець 2019-11-07 / 14:19:57
Закарпаття треба було зберегти у тому адміністративному поділі, як воно й було, хіба що Тячівський район поділити на Дубівський і, власне, Тячівський.

Василь Юрійович 2019-11-06 / 15:27:49
А наш ЗЕдепутат Лаба що спить? Де його звернення до голови ОДА про збереження Великоберезнянського району?

НОВИНИ: Політика

20:07
Маленька закарпатка вдруге стала чемпіонкою України з шашок-100
04:47
/ 6
Послідовники нацистського пропаґандиста пішли у наступ
23:02
/ 10
Подвійна гра Сійярто: що насправді угорський міністр говорив про Україну в ООН
17:48
/ 1
Україна спільно з Угорщиною працюють над лібералізацією автомобільних перевезень – Криклій
01:09
/ 16
Офіс Генпрокурора розпочав кримінальне провадження за фактом кнопкодавства закарпатського нардепа Поляка
23:09
/ 67
В Ужгороді на річницю Майдану антимайданівці вшанували загиблих бійців "Беркута"
19:07
/ 14
Посольство Латвії звільнило консула Ігнатка, затриманого із 3 валізами контрабандних сигарет
17:24
/ 9
Закарпатського нардепа Поляка зловили на кнопокодавстві, яке підпадає під кримінал
00:20
/ 13
Українське Закарпаття та область Боршод-Абауй-Земплен Угорщини підписали документ про співробітництво
16:59
/ 6
Зеленський призначив "смотрящим" по Закарпаттю Арістова
03:21
/ 5
Імперське рило лізе до ідентичности
04:28
/ 74
Голова сільради на Берегівщині спілкується з журналістами через перекладача, бо практично не користується українською
00:19
/ 2
Наступного тижня на черговій сесії Тячівської райради оберуть нового голову
16:04
/ 22
Поки Сійярто летів до Києва, Росія погодилася захищати угорську меншину Закарпаття
18:03
/ 32
Продюсер "Суспільного" на Закарпатті збирається пропагувати "русинство" всупереч фахівцям і Україні
09:09
/ 17
В Ужгороді за "круглим столом" говорили про подвійне громадянство
17:52
/ 8
Дворський іде з посади керівника Ужгородської РДА
13:59
/ 10
Зеленський звільнив Віктора Товстого з посади голови Іршавської РДА
19:45
/ 31
Будапешту вкотре доводиться "замирювати" розсварених лідерів угорців Закарпаття
23:32
/ 21
Шуфрич розповів російським пропагандистам, як воює в Раді за право росіян купувати українську землю
01:59
/ 9
"Да патаму, что украінскій язик нєуґоден Богу!"
23:42
/ 11
З ініціативи депутатів Закарпатської облради голова скликає позачергову сесію щодо криміногенної ситуації в області
23:35
/ 6
У Міносвіти по суті відкинули "мовні" пропозиції Сійярто щодо освіти угорців Закарпаття
15:17
/ 4
Угорщина передала МОН України свої пропозиції щодо навчання угорців на Закарпатті української мови
04:17
/ 5
Вікіпедія вже вказує Михайлюка чинним головою Закарпатської ОДА з січня 2020 року
» Всі новини