Закарпатські фтизіатри першими в Україні впроваджують новий метод діагностики легеневого аспергільозу (ВІДЕО)

Першими з-поміж інших протитуберкульозних закладів України фахівці ОКТМО «Фтизіатрія» впровадили швидкий метод діагностики хронічного легеневого аспергільозу (ХЛА).

Закарпатські фтизіатри першими в Україні впроваджують новий метод діагностики легеневого аспергільозу (ВІДЕО)

Як повідомляється на сторінці ОКТМО "Фтизіатрія" у фейсбуці, хронічний легеневий аспергільоз - це не дуже поширене, але вельми підступне і проблематичне захворювання, яке ускладнює багато респіраторних хвороб. Захворювання маскується під пневмонію, бронхіт, туберкульоз, рак легенів, гайморит та інші хвороби. Єдиний критерієм, що може насторожити медиків - це відсутність ефекту від лікування стандартними препаратами. Адже цю хворобу викликають не віруси чи бактерії, а пліснявий грибок Aspergillus. ХЛА щорічно вражає близько 3 млн. пацієнтів у світі і близько 240 тис. пацієнтів в Європі.

Якщо вчасно не встановлено діагноз і не розпочате протигрибкове лікування, то 80 відсотків пацієнтів помирають протягом 5 років. 

«Дослідження базується на виявленні антитіл IgG/IgM за допомоги  імунохроматографічних тестів. Специфічність тесту - 100%, а чутливість сягає більше 98%! Зважаючи на складнощі діагностики аспергільозу, цей метод в найкоротші терміни дозволяє не тільки безпомилково встановити діагноз у складних клінічних випадках, але й найголовніше - своєчасно розпочати адекватне лікування відповідно до кращих світових практик», -  розповіла заступник генерального директора ОКТМО «Фтизіатрія» Любов Марковцій.  

Вже одразу під час обстеження першого пацієнта – підозри лікарів підтвердилися. Тест виявив у хворого аспергільоз . Відтак, пацієнт отримує адекватне ефективне лікування. 

«Оскільки наші пацієнти у більшості із ослабленою імунною системою та захворюваннями органів дихання, то впровадження такої діагностики вкрай необхідно.   Діагностувати аспергільоз наявними бактеріологічним методами достатньо довго, не завжди інформативно та важко, - зазначає завідувачка бактеріологічною лабораторією ОКТМО «Фтизіатрія» Любов Лазорик. Після навчального вебінару було прийнято рішення запровадити в практику використання діагностичних систем, так як це  швидкий, ефективний та один з найдоствірніших методів виявлення небезпечної хвороби. І вже у першому випадку, відібраному для  дослідження за клінічними показами, результат тесту виявився позитивний».  

Довідка

Гриби роду Aspergillus надзвичайно поширені у довкіллі і є одними з найчастіших збудників грибкових захворювань органів дихання. Існує близько 250 їх видів, проте для людини патогенні лише приблизно 20, серед яких Aspergillus fumigatus (найчастіший збудник аспергільозу), Aspergillus flavus, Aspergillus terreus і Aspergillus niger.  Гриби можуть існувати у воді, ґрунті, рослинних чи інших органічних залишках, що зазнають гниття; їх часто можна зустріти на стінах та стелях вологих будівель, наприклад, підвалів. 

Системи вентиляції та водопостачання, приміщення з високою запиленістю, пов’язаною з будівельними роботами, відносять до місць існування більшості видів Aspergillus . Їх спори потрапляють у повітря, а з нього – на продукти харчування, предмети побуту, шкіру та слизові оболонки людини .

02 жовтня 2019р.

Теги: фтизіатри, діагностика, спаргільоз

НОВИНИ: Соціо

21:14
На Закарпатті забудовник уник кримінальної відповідальності, сплативши 4,6 млн грн податку на прибуток
15:45
У Тарнівцях на Ужгородщині провели в останню дорогу захисника Василя Копача Фото новина
09:23
У Лукові Хустської громади попрощалися з Іваном Повхом, що з квітня вважався зниклим безвісти Фото новина
23:49
/ 1
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим Героєм Іваном Ключніком Фото новина
16:58
В Ужгороді на двох локаціях встановили охолоджувальні рамки-оприскувачі Фото новина
01:32
/ 7
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
23:21
На сайті "Закарпаття онлайн" тривають регламентні роботи
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 22
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 12
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 7
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
» Всі новини