Семеро закарпатських пауерліфтерів з Чемпіонату України повернулися з нагородами (ФОТО)

У місті Харкові вчора завершився чемпіонат України з класичного пауерліфтингу серед спортсменів різних вікових груп, який протягом десяти днів проходив на базі спортивного комплексу ХТЗ. У цих змаганнях Закарпатську область представляли семеро спортсменів і всі вони здобули нагороди.

Серед юнаків, не старших за 18 років, у ваговій категорії  до 66 кг третє місце посів мукачівець Михайло Когут, котрий також здобув золоту медаль у присіданні й срібну – у жимі лежачи, піднявши у цих вправах відповідно 187,5 і 122,5 кг.

Серед юніорів, віком до 23-х років,  другим з сумою триборства 440 кг у категорії до 59 кг став Себастіан Мартон з Виноградова, він також переміг у жимі лежачи й став третім у присіданні. У ваговій категорії  до 105 кг чемпіоном з сумою 817,5 кг, що на 40 кг вище за норматив майстра спорту України міжнародного класу, став Олександр Гангур з Хуста. Крім великої золотої медалі у триборстві, він  виборов «срібло» у жимі лежачи (170 кг) і «золото» у присіданні (315 кг) й тязі, встановивши у цій вправі новий юніорський рекорд України (333 кг). За підсумком трьох вправ хустянин випередив найближчого переслідувача на 110 кг!

Серед жінок у ваговій категорії до 63 кг чемпіонкою стала Катерина Пліс з Мукачева, котра показала у триборстві результат 410 кг, що дорівнює нормативу майстра спорту міжнародного класу. У присіданні (160 к) й тязі (172,5 кг) вона здобула золоті нагороди, а у жимі лежачи (77,5 кг) – бронзову.

Серед чоловіків у ваговій категорії до 74 кг 24-річний ужгородець Валерій Дудаш посів п’яте місце  і вперше виконав норматив майстра спорту України, набравши у сумі триборства 585 кг, що на 15 кг вище за цей показник. Виборов Валерій і бронзову медаль у тязі з результатом 252,5 кг. Серед спортсменів, не важчих за 59 кг, з призовим результатом 375 кг завершив змагання 45-річний ветеран Олександр Соломко, котрий представляв обласний центр, проте «бронзу» завдяки меншій власній вазі отримав його суперник з Харкова. Та все ж таки Олександр здобув медаль цього гатунку за показник у тязі 167,5 кг, до того ж він завоював титул чемпіона України серед ветеранів. У цій же віковій групі віце-чемпіоном у категорії до 93 кг став ужгородець Леонід Квятковський. Загалом закарпатські пауерліфтери привезли з цих змагань 18 медалей.

Андрій Федорішко, голова обласної федерації пауерліфтингу, для Закарпаття онлайн