Досвід виїзної бригади "Хоспіс вдома" сьогодні вивчають медики з Тернополя (ФОТО)

До обласного центру приїхали з Тернополя головний лікар обласного хоспісу Андрій Паламарчук, лікарки та старша медсестра.

Досвід виїзної бригади "Хоспіс вдома" сьогодні вивчають медики з Тернополя (ФОТО)

Андрій Паламарчук розповів, що в Тернополі стаціонарний хоспіс на три десятки ліжок працює третій рік, у травні цього року створили виїзну бригаду, тому і приїхали в Ужгород ближче познайомитися з роботою колег. «Тут, в Ужгороді, є можливість вивчити досвід багатьох європейських країн, клінік, адже саме на ньому заснована робота місцевої виїзної бригади, – каже пан Андрій. – Для важкохворих дуже важливе перебування в рідних стінах і ми створили виїзне паліативне відділення, щоб наблизити медичну, психологічну, духовну допомогу до таких пацієнтів та їхніх рідних». А саме ужгородська бригада «Хоспіс вдома» працює комплексно, в її складі, крім лікарів та медсестер, є також психолог, соціальний працівник, на волонтерських засадах духівник.

Ужгородський міський голова Богдан Андріїв зустрівся із гостями з Тернополя, відзначив, що обмін досвідом дуже важливий, а щодо хоспісу, то нам є що показати. Бригада працює з січня 2017 року, фінансується з міського бюджету. Придбали автомобіль і за цей час уже здійснено понад 10 тисяч виїздів. Облаштували і 3 палати денного стаціонару по 2 ліжка в приміщенні міської поліклініки загалом для 6 хворих, там можна провести маніпуляції, перев’язки, ін’єкції. Організовано прокат медичного устаткування, предметів для догляду – ходунків, візків, протипролежневих матраців тощо.

В Україні наразі працюють 3 виїзні хоспісні бригади, а за словами одного із заступників міністра охорони здоров’я, ужгородська – найкраща, бо є мультидисциплінарною. Головний лікар комунального некомерційного підприємства «Ужгородський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Тетяна Козак, яка започаткувала виїзну бригаду, зазначає, що в «Хоспіс вдома», крім медиків, є фахівці, які, зазвичай не входять до складу медичних закладів, але важливі для комплексного обслуговування важких та невиліковно хворих пацієнтів. «Кожен має право на гідне, максимально якісне життя, обезболення навіть тоді, коли це останні місяці чи дні життя людини. 

Головний лікар розповідає, що загалом хоспісна допомога повинна мати три складові: стаціонар, денний стаціонар та виїзд додому. В Ужгороді почали з виїзної бригади, але вже зробили ремонт у приміщенні, облаштували палати для денного стаціонару. На обслуговуванні зараз 240 пацієнтів, щодня виїздять до 7-15, частина з них – екстрені виклики, інші – планова робота. Серед пацієнтів найважчі – онкохворі, хоча є й із цукровим діабетом, у перший період після перенесення інсульту тощо. Працівники бригади розповідають, що є й ті, хто вже понад 2 роки тому втратили близьких, але й досі часом звертаються, підтримують контакти.

Телефоном «Хоспіс вдома» консультує цілодобово. Чітко налагоджена система взаємодії з сімейними лікарями, і хоча такі медики самі дуже добре працюють щодо знеболення, однак «передають» хворих виїзній бригаді саме для комплексного обслуговування. Тісна комунікація також з онкологами, звертаються і безпосередньо рідні пацієнтів, які вже знають, що в Ужгороді діє така бригада.

27 вересня 2019р.

Теги: хоспіс, бригада, досвід

Коментарі

ку-ку 27.09.2019 / 21:50:28
Таке враження, що андріїв вичитує козак, - ти де діла гроші, що я дав тобі на підкуп виборців, аби я пройшов в Верховну раду?

сивлюський 27.09.2019 / 21:24:22
У Виноградові вже 10 років працює Хоспіс на дому. І класно працює.

НОВИНИ: Соціо

23:21
На сайті "Закарпаття онлайн" тривають регламентні роботи
01:32
/ 4
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 18
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 11
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 7
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
03:47
У п'ятницю в ужгородському скансені відкриються дві виставки
22:03
/ 4
"Вітряні парки" "відповідально" відбудують міст, "безвідповідально" обвалений вантажівками з щебенем для дороги, якою вони планують возити "ненормативні великогабаритні вантажі"
13:11
Екоклуб у Ясіні запрошує на пізнавальну "Подорож на Драгобрат"
00:50
/ 2
Суд в Ужгороді покарав працівницю митниці за хабарництво штрафом
02:20
/ 3
Проти журналістки-розслідувачки із Закарпаття, яка пише про вітряки у горах, знову публікують замовні статті
» Всі новини