Рішення зустріли тривалими оплесками.
Підтримали документ фракції "Слуги народу" (252 нардепи, повний склад), "Європейська солідарність" (підтримали 24, 3 утримались), "Батьківщина" (23, повний склад), "за майбутнє" (22, повний склад), "Голос" (19, повний склад), позафракційні (33 – за, 1 утримався).
За зняття недоторканності не голосувала фракція "Опозиційної платформи – За життя".
Закон прибрав з 80 статті Конституції два абзаци про те, що депутатам гарантується недоторканність і без згоди Верховної Ради їх не можна притягнути до кримінальної відповідальності.
Недоторканність буде скасована з 1 січня 2020 року.
Законопроект № 7203 був внесений ще під час роботи Верховної Ради 8 скликання.
Директор Центру демократії та верховенства права, член Ради Реанімаційного пакету реформ Тарас Шевченко у блозі на УП відзначив, що для скасування недоторканності змінити Конституцію недостатньо: "Сьогоднішнє голосування не скасує недоторканність!"
"Щоб скасувати недоторканність змін до Конституції недостатньо. Потрібно також вилучити недоторканність із Закону України "Про статус народного депутата України" та Кримінального процесуального кодексу. Допоки цього не буде зроблено, недоторканність буде діяти".
"Звичайно, партія "Слуга народу", маючи більшість у Верховній Раді, зможе це зробити. Тим не менше, щоб дійсно остаточно скасувати недоторканність депутатів, ці кроки необхідно пройти!"
Вуву 2019-09-04 / 11:19:30
Анкдок наче в тему.
Дєвушка скільки тобі років шо ти тут стойіш і "знімаєшся"
20
Хм. А відразу й не даш.
Та чогож ні !?
... Все залежить скільки ти мені заплатиш.
Ось так і депутатська недоторканість.
Вроді зняли ...
Вроді ні.
Степан Крук 2019-09-04 / 10:20:45
Зміни про недоторканість внесені в Основний Закон, але не внесені у законодавчу базу, котра є механізмом реалізації цих змін. Отже "юзіки" залишаються частково недоторканими, частково "вагітними". Але піар "зелених" спрацював, барани задоволені, хоч і голодні! Треба цей процес продовжити: зняти недоторканість із президента та суддів, щоб посилити їх персональну відповідальність. І головне - УХВАЛИТИ нарешті закон про імпічмент президента!!! У противному разі гілки влади опиняються не в конкурентному політичному середовищі, а тому говорити про баланс цих гілок влади - це продовжувати смішити Світ!!!
Вуву 2019-09-04 / 06:15:30
Я думаю це штучна дурня.
Якщо проголосували до зміни в Конституційі ...
То виходячи з цього
... Положення в кримінальному кодексі і в статуті нардепутата
Ці ПОЛОЖЕННЯ СКАСОВУЮТЬСЯ АВТОМАТИЧНО ... ЯК ТАКІ ...
НА ПІДСТАВІ ПОІМЕННОГО СЬОГОДНІШНЬОГО ГОЛОСУВАННЯ.
Крапка.
І не треба говорити що це не так.
Містянин 2019-09-04 / 05:14:01
Відколи в нас Конституція не є найвищим основним законом? Що він меле?
сорри 2019-09-03 / 23:59:12
Ага,ніби зняли, а ніби й не зняли