За законопроект проголосували 363 обранці.
Під час обговорення президент Володимир Зеленський, який був присутній у залі, неодноразово підганяв депутатів, закликами "давайте" та "Дмитро (Разумков, голова Ради – УП), продовжуй".
Крім того, перед голосуванням представники "Європейської солідарності" зробили зауваження спікеру Дмитру Разумкову нібито через те, що він переплутав голосування у першому читанні та вцілому. Володимир Зеленський відреагував на їхні зауваження реплікою: "Ну і сказали, і що ви кричите весь час".
Для того, щоб ухвалити закон в цілому, депутатом потрібно буде підтримати його 300 голосами.
У проекті пропонується прибрати з 80 статті Конституції два абзаци про те, що депутатам гарантується недоторканність і без згоди Верховної Ради їх не можна притягнути до кримінальної відповідальності.
Якщо закон буде ухвалений остаточно, недоторканність має бути скасована з 1 січня 2020 року.
Законопроект № 7203 був внесений ще під час роботи 8 скликання Верховної Ради. Він пройшов одне голосування і був направлений до Конституційного суду. На підставі цього законопроект мав перейти до нового парламенту.
Вранці 29 серпня віце-спікер парламента Руслан Стефанчук розповів, що комітет з питань правової політики та правосуддя попереднього скликання не підписав постанову про перехід законопроекту до нової Ради.
Водночас, підготовча група проголосувала за включення законопроекту до порядку денного. Проти цього, за словами Стефанчука, проголосували представники "Європейської солідарності".
Volodymyr Krasnoholovets 2019-09-02 / 19:02:39
То докорінно не правильне рішення. Недоторканність обов'язково мусить бути -- і це показують приклади Майдану, коли певні депутати стали на бік народу; адже за умови позбавлення недорканності їх могли б поліцейські арештувати просто так, як і будь-кого на вулиці. Інша справа, що вони мають бути відповідальними. А цього можна досягнути лише за умов 100% мажоритарної системи коли виборці мають право відкликати свого депутата за певні порушення (повинна бути прописана процедура відкликання). Вадливо, щоб кандидатури на мажоритаників пропонувати місцеві активісти та громадські організації. А держава мусть підтримувати грошима вибори в округах - наприклад, в кожному окрузі має бути не більше 10 претендентів на депутатський мандат. Тоді державні кошти в однаковій пропорції йдуть на виборчі компанії цих 10 депутатів. Роль громадських організацій має бути дуже суттєвою. Роль партій в країні має бути мінімальною, бо вже є власна країна і є у нас наше одвічне українське /козацьке звичаєве право за яким мусимо жити. Нагадаю, що в Великій Британії та Франції діють 100% мажоритарні виборчі системи.
Степан Крук 2019-08-30 / 08:18:44
Сподіваюся, що із такою ж легкістю Рада ухвалить закон про імпічмент президента