Цю кандидатуру президента Володимира Зеленського підтримали 312 народних депутатів.
Перед тим парламент відправив у відставку Юрія Луценка (317 голосів), який написав заяву про звільнення в ефірі свого інтерв’ю. Генпрокурор відзвітував новоутвореному комітету з правоохоронної діяльності перед розглядом його відставки, який дав свою згоду на звільнення.
Виступаючи з парламентської трибуни, Луценко визнав, що його призначення на посаду було "політичним", щоб зруйнувати "нквдшну систему" в ГПУ. Він подякував "друзям за підтримку, ворогам за критику".
"Я буду дуже лаконічним і скажу тільки декілька пріоритетних напрямків. Перш за все – перезавантаження і оновлення системи… Другий напрямок ГПУ має стати центральним органом, який буде організовувати державну політику в сфері боротьби зі злочинністю. Генеральна прокуратура не повинна сваритися з іншими правоохоронними органами. І ключовий напрямок – повернути вкрадені в народу і держави гроші", – сказав Рябошапка.
Руслан Рябошапка – юрист, експерт із питань антикорупційної політики, працював на різних позиціях при Міністерстві юстиції.
Влітку 2010 року Рябошапка очолив щойно створене Бюро з питань антикорупційної політики у секретаріаті Кабміну, яке ліквідували трохи більше, ніж за рік.
Після цього до жовтня 2013 року працював заступником глави департаменту юридичного забезпечення у секретаріаті Кабміну Миколи Азарова.
Перед Революцією гідності переходить на роботу в Transparency International Україна.
Після зміни влади Рябошапка був якийсь час заступником міністра юстиції, разом з Олександром Данилюком брав участь у розробці закону про створення Національного антикорупційного бюро.
У 2016 році Рябошапка був обраний членом Національного агентства з питань запобігання корупції, але через конфлікт з главою НАЗК Наталією Корчак у червні 2017 року подав у відставку.
Гуцул 2019-09-02 / 16:12:37
Цікаво чи дасть він Порошенку по шапці?
Степан Крук 2019-09-01 / 12:09:17
Нема вже Генпрокуратури, є офіс "Наша ряба шапка"!