На Закарпатті відбулася зустріч щодо будівництва ВЕС на Боржаві (ФОТО)

22 серпня в залі засідань Воловецької районної державної адміністрації відбулася зустріч Ігоря Бондаренка – голови Закарпатської обласної державної адміністрації із заступником Міністра економічного розвитку і торгівлі України Михайлом Тітарчуком, представниками турецької компанії GURIS, ТОВ «Атлас Воловець Енерджи», керівництвом Воловецького та Свалявського районів щодо будівництва сучасної вітрової електростанції в Закарпатській області.

На Закарпатті відбулася зустріч щодо будівництва ВЕС на Боржаві (ФОТО)

У зустрічі взяли участь  директор департаменту залучення інвестицій Мінекономрозвитку Ірина Новікова, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, експерти, голови селищних та сільських рад Воловецького та Свалявського районів.

Представники турецької компанії GURIS та ТОВ «Атлас Воловець Енерджи» інформували учасників зустрічі про власний досвід будівництва  вітрових електростанцій не тільки в світі, а й в Україні, зокрема в Овідіопольському районі Одеської області та про проблеми, які виникли під час проектування і отримання дозвільних документів на будівництво ВЕС на полонинах Боржавського хребта у Воловецькому та Свалявському районах. Крім того, довели до присутніх  переваги відновлювальної енергетики для економіки та енергонезалежності  України.

Своїм досвідом щодо співпраці з турецьким інвестиційним холдингом GURIS в процесі будівництва та функціонування  Овідіопольської ВЕС на Одещині потужністю 30мВт поділився  заступник голови Одеської обласної ради Юрій Димчогло.

Керівництво Воловецького та Свалявського районів довели до присутніх значення цього об’єкта для розвитку районів і висловили надію, що реалізація цього проекту значною мірою прискорить позитивні зрушення як в економічній, так і в соціальній сферах районів.

Голова Закарпатської облдержадміністрації Ігор Бондаренко висловив підтримку керівництва ОДА щодо залучення інвестицій у гірські райони Закарпаття. Він інформував, що є ряд напрацьованих проектів, які потребують негайного вирішення питання щодо їх реалізації як облдержадміністрацією, так і владою на місцях, з врахуванням інтересів місцевих громад та широкого кола громадськості.

Підсумовуючи результати зустрічі заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Михайло Тітіарчук звернув увагу присутніх на те, що на цей час в Україні як і у всьому світі проводитися запекла боротьба за інвестиції  і основним завданням, як окремих регіонів України, так і держави в цілому, довести свою інвестиційну привабливість. Негативний досвід будь-якого інвестора в Україні призводить до створення негативного інвестиційного іміджу нашої держави. Як правило, така інформація дуже швидко поширюється серед інвесторів.  Отже, потрібно  всім спільно прикласти максимальних зусиль для того, щоб цей проект був реалізований, але при цьому необхідно враховувати інтереси всіх зацікавлених сторін. 

Для вирішення проблем, які виникли у процесі реалізації проекту будівництва ВЕС  на хребті Боржава необхідно вжити заходів для усунення всіх недоліків, які мають місце, на думку громадськості, при проектуванні цього об’єкта та досліджень впливу на навколишнє середовище. Заступник Міністра рекомендував представникам ТОВ «Атлас Воловець Енерджи» налагодити більш ефективну комунікацію з органами державної влади та місцевого самоврядування, посилити інформаційну діяльність серед населення, громадських організацій, опонентів, що виступають проти спорудження ВЕС, з метою інформування про вжиті заходи, які спрямовані на усунення недоліків, на які вказує громадськість та експертне середовище.

Для більш чіткого розуміння ситуації, учасники зустрічі здійснили виїзд на хребет полонини Боржава.

23 серпня 2019р.

Теги: Боржава, будівництво, зустріч

Коментарі

Копчі 2019-08-26 / 22:35:51
Там тої енергії як кіт наплакав, ще треба буде спеціальну лампочку. Якщо є в Одеській області та нема секретів. Сомар ся доті не загріє, закі ся не попече. Чому не виведуть на чисту воду, а лем бла-бла.

юрист 2019-08-26 / 18:25:50
Єдине питання - чому турки не будують такі ВЕС у себе в Турції (там теж є гори, а ще й морські бризи) ? Може відповідь в еколдогічній безпеці...? А така завзятість можновладців пояснюється тим фактом, що в засновниках турецької фірми - син Ердогана ...?

Богдан 2019-08-26 / 00:37:04
Там через одну морду мають в тюрмі сидіти.Що то за шабаш?

Іван 2019-08-25 / 18:05:50
Дон Кіхот поки що не перемагають..

vasman 2019-08-25 / 15:27:34
хто дозволить забудову Боржави вітряками буде проклятий не лиш Богом, а й своїми дітьми й онуками

то айно 2019-08-25 / 15:16:31
Ядерний холодний синтез, або ж керований термояд- ідея не нова, однак справа в тому, що цей процес триває лише кілька мілісекунд, а не довгий період часу, щоб отримувати енергію, що виділяється. Вченим поки що не вдалось розтягти в часі цю реакцію. так що, пане айно, ніхто нічого не похерив, просто Ви на уроках фізики спали.

Айно 2019-08-24 / 20:43:58
Глобалістам не потрібні енергонезалежні самодостатні країни, зокрема, Слов"янська Україна. У себе любимих (США, ЄС та своїх союзників) вони реалізовують подібні енергоекономні проекти. Але не для усіх інших. Через посередництво своїх грантоїдських структур та ін. форм 5 колон, вони роблять все можливе, аби віднайти "аргументи" недопущення енергетичної незалежності для "не своїх" народів. Інакше ВОНИ не виживуть. Божествений закон збереження ще ніхто не відміняв. Усе інше мішура для наївних. Саме тому вони похерили винаходи Ніколи Тесли та радянські розробки ядерного холодного синтезу, завдяки яким енергія коштувала б копійки.

Dr. Volodymyr Krasnoholovets 2019-08-24 / 08:31:43
Копча 2019-08-23 / 22:51:13
... проекти масштабної побудови ГЕС на гірських річках
Є у нас розробка, яка дозволяє спустити і розібрати геть усі великі та й малі греблі в Україні. Справа в тім, що електрику можна геннерувати за допомогою турбін-генератоів вставлених в потік ріки. Єдине вимога - глибина в місці встановлення турбіни-генератора має бути не менше 2 м. Потужність генерованої електичної енергії становитиме 30, 60, 120 кВт. Шкоди річці і рибі не буде ніякої. Коли українська влада зврне увагу на розробку українських винахідників?..

Василь 2019-08-24 / 07:58:07
до Іштвана Цапа "а не розказують нам про доцільність забудови Боржави" Дав би Бог, щоб такі псевдокерівники ніколи при владі не були.

Василь 2019-08-24 / 07:42:05
Путін ввєді вайська. СПАСІ БАРЖАВУ ат вєтряков, где львавяні-парапланєрісті бодуть лєтать???? Ані не понємают, што вєтрякі єто ЗЛО.

István 2019-08-23 / 23:54:19
Ин протівнік строіть фетрякі.Мнє говоріть Орбан,што єму говоріть опо Фладімір Путін-што фетряк ето нодь проблем.От фетряк умірать птіца,зверь і даже серемед(по вашему пчела).Поетому мі,венгерскіє емберек будєм защіщать рускаязычную фауну ат праклятіх бєндер.

Копча 2019-08-23 / 22:51:13
Це надзвичайно тривожний сигнал адже створить прецедент ігнорування здорового глузду та розблокує проекти масштабної побудови ГЕС на гірських річках

Володимир Красноголовець 2019-08-23 / 22:47:43
Ганьба!!! Я писав з Києва до попередньої влади, до нинішньої влади в особі Ігоря Бондаренка на Закарпатті стосовно наших найпередовіших розробок в галузі утилізації побутових відходів. Навіть відповіді немає. А наш підхід в 20-25 разів дешевший за ті застарілі допотопні технології які сюди звозять з усієї Європи. У нас 100% утилізація!!! Не потрібні коштовні полігоні, великі сміттєпереробні комплекси і т.д. Все можна робити прямо в містах використовуючи малогабаритні газифікатори, які переробляють оргнаічні відходи різного типу і різної вологи в пальний газ (такзваний синтез газ, суміш СО і Н2). Дешевшої енергії годі шукати - окупність технології не перевищує 2 роки. Влада немає інтересу... То нащо така горе-влада? Чи не краще перейти на самоврядування - громадські організації пропонють кандидатів на посаду голови Закарпатського краю, а вся громада потім обирає найдостойнішого. То з таким головою Закарпаття науковці могли б порозумітися, адже він відзеркалюватиме інтереси свого краю, свого народу. А чиї інтереси представляє призначений з Києва громадянин Ігор Бондаренко? Сьогоднішня структура української влади нагадує дрімучий феодалізм Московського улусу часів Золотої Орди. І куди з цим всім далі - в 22 сторіччя?..

Володимир Красноголовець 2019-08-23 / 22:27:50
Чому не використвоуєте надсучасні досягнення українських науковців та інженерів, зокрема, з вітрової генерації електроенергії? Де взагалі слова "наука", "наукові розробки", "українські науковці", "реформа української науки"??? Наша українська технологія дозволяє встановлювати башти висотою всього 8-12 м навколо селищ, або навіть на дахах будівель і спочатку трансформувати вітрову енергію в енергію стиснутого повітря. А потім при потребі енергію стиснутого повітря переводити в генерацію електричної енергії. В такий спосіб нам не треба зливати нічну елекроенергію в землю. Тарифи на генеровану електроенергію будуть звичайними. Більше того, селища будуть переходити на власну
електроенергію, не потрібно буде тягнути через всі Карпати електричні мережі на яких йде втрата електричної енергії (10% на 100 км довжини лінії). Теплові і атомні електростанції поступово можна буде зупинити. Коли нарешті посадовці і урядовці почнуть чути голоси українських науковців? Ми не така вже й багата країна, аби весь час щось купувати
за завищеними цінами, а потім геройські все перероблювати. Чому одразу не робити якісно, на совість і з найвищим рівнем професіоналізму? Адже українська земля є центром індо-європейської цивілізації! Є чим пишатися! Але чому влада не йде поперду. Агов, владо, де ваш професіоналізм???!!!

Волод 2019-08-23 / 22:15:54
На жаль, голова Закарпатської облдержадміністрації Ігор Бондаренко та
заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Михайло
Тітіарчук показали свою повну некомпетентість у вирішенні проблем
Карпатського краю. Адже пропонована технологія є застарілою і
руйнівною для Карпатських гір, які є джерелом здоров'я, натхнення і
гордості українців. І ось посадовці показують свою повну бездушність -
готові знищити Карпати під корінь, аби лише комусь крапнуло в кишеню з
цього сумнівного проекту.

Питання номер 1: для чого встромлювати в Карпатські гори башти висотою
в 150-200 м, які генеруватимуть інфразвукові коливання, котрі в
радіусі понад 10 км вбиватимуть все живе?

Питання номер 2: пропонована вітрова енергетика є дотаційною,
електроенергія від неї коштуватиме в 4-5 разів дорогше в поівнянні з
тою, яку українці беруть з мережі. Хто платитиме таку високу ціну?
Покладуть на людей??

студентам неваловшним 2019-08-23 / 19:59:27
Коли голосували продаж ділянок біля облмуздрамтеатру Іштван Цап працював в будапешті в посольстві і зараз на відміну від вас, неваловшні студенти, судиться за повернення ділянок громаді.

****** *** 2019-08-23 / 19:28:37


Зловживання чужим прізвищем як нікнеймом. Коментар видалено. Адмін


Павло 2019-08-23 / 19:11:50
Заступника міністра старого уряду- на мило з такими планами.він та й інші не розуміють різницю між рівнинною територією більше овідіополя на Одещині та карпатською полониною

студенти 2019-08-23 / 18:05:05
Іштван Цап ти тоже голосував за продаж земельних ділянок біля облмуздрамтеатру а зараз ви протів

Іштван Цап 2019-08-23 / 17:33:40
Представники міністерств уряду Гройсмана нехай збирають свої речі з владних кабінетів, а не розказують нам про доцільність забудови Боржави.

НОВИНИ: Соціо

13:21
У річницю Дебальцевської битви в Мукачеві вшанували пам'ять полеглих героїв
12:27
Проєкт Стратегії розвитку Мукачівської ОТГ до 2027 року схвалили на виконкомі
12:23
У Мукачеві передбачили 2 млн грн на рік на лікування містян в інституті ім. Амосова
11:34
У Мукачеві демонтують 106 об’єктів зовнішньої реклами
11:08
В Ужгороді презентували майстерню друку слоганів і гасел за участі угорської мисткині
11:03
/ 2
Закарпатські школи мають можливість долучитися до проєкту з вивчення інфо-медійної грамотності
11:01
Ужгородській міській дитячій лікарні передали два кардіографи, придбані під час акції "Серце до серця"
10:53
В обласній бібліотеці в Ужгороді відбудеться вечір пам’яті "Небесне Сотне, Ви тепер святі…"
09:25
Із 10 лютого у Мукачеві діють нові тарифи на водопостачання та водовідведення
02:23
В Ужгороді розслідують можливі розтрати бюджету при ремонті площі Петефі
01:25
/ 1
У Берегові "перевлаштовують" під військову частину територію колишнього ЛТП
00:48
/ 1
Закарпатці з закритою формою туберкульозу лікуватимуться у сімейних лікарів
00:37
/ 1
Уряд виділив 1 млрд 342 млн грн на ремонт державних доріг на Закарпатті у 2020 році
23:15
Судді Ужгородського міськрайсуду обрали заступником голови Бедя
19:53
/ 1
Детальний план території ужгородської "Кірпічки" обговорили на громадських слуханнях
19:22
20 лютого в Ужгороді відбудеться громадське вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні
17:16
Суттєве потепління йде на Закарпаття
16:10
/ 2
У Видричці на Рахівщині запрацювала місцева пожежна команда
13:24
Упродовж тижня на Закарпатті на гострі респіраторні інфекції захворіло 7 610 осіб
11:40
/ 2
Дикі лісові коти облюбували Чорну гору на Виноградівщині
11:36
В Ужгороді представлять спільну українсько-словацько-румунську виставку "Весільне вбрання"
09:13
Змагання з катання на тазиках провели на Великоберезнянщині
01:22
/ 3
На фестивалі млинців в Ужгороді учасники змагалися за "Золоту палачінтовку"
00:37
/ 8
У Мукачеві також вшанували пам'ять "афганців"
14:09
Понад пів мільйона гривень зібрали цьогоріч в рамках акції "Серце до серця" на Закарпатті
» Всі новини