Тренінг на тему «Перспективи розвитку туризму та формування привабливості громад. Мобілізація та активізація сторін, населення» відбувся, у понеділок, 19 серпня 2019 року у приміщенні Іршавської РДА.
Учасниками тренінгу виступили представники органів місцевого самоврядування, бізнесу, ЗМІ, активісти місцевих територіальних і релігійних громад.
Експерт із туризму Олександр Коваль поділився знаннями про те, як потрібно розвивати потенціал території сіл на території національного парку «Зачарований край» Іршавського району, та як зробити громаду привабливішою.
За словами експерта, однією з складових розвитку туристичної інфраструктури є інформація. Через це, слід більше інформувати про родзинки та унікальність території, повідомляти про події, які тут відбуваються, розповідати про те, що тут виготовляється та головне, що побачити та, чому слід приїхати та що робити. Для цього разом з адміністрацією національного парку, представники сільських рад, лідери з туризму повинні сформувати пропозиції та донести їх до ринку.
Учасники навчання обговорювали ідеї щодо механізмів залучення туристів, розглянули питання існуючих туристичних маршрутів територією національного парку «Зачарований край» та перспективні маркетингових напрямки, з використанням культурно-мистецького, гастрономічного, рекреаційного та звісно екологічного потеціалу.
Серед задач, які потрібно реалізувати на території громад національного парку «Зачарований край», це робота щодо розробки нових туристичних продуктів, що б гості, що відвідують Іршавський район та Закарпаття розуміли, що на території національного парку є що робити 1 – 2 – 3 та більше днів.
Представники Іршавської РДА, національного парку, туристичні лідери охоче ділилися власним досвідом роботи та напрацюваннями у цій сфері, висували ідеї, бачення та перспективні плани. У ході дискусій було відзначено важливість менеджменту у туристичній справі, уміння вбрати послугу в красиву обгортку і якісно продати споживачеві.
Експерт з туризму Олександр Коваль наголосив, що варто розвивати цінність бренду «Зачарований край», та показати місцевим жителям, з навколишніх сіл, що входять на територію національного парку можливі точки зростання їх доходів.
Довідка: захід відбувся в рамках проекту Союзу охорони природи Німеччини (НАБУ) у співпраці з Інститутом еколого-релігійних студій (IERS) «Адаптація місцевих громад до розширення національних парків Закарпаття спільними зусиллями Церков і НУО».
Проект впроваджується на території трьох закарпатських парків, що були розширені за рахунок нових територій у квітні цього року– національний природний парк «Синевир», Ужанський НПП та НПП «Зачарований край», повідомили Закарпаття онлайн в Інформаційній службі Інституту еколого-релігійних студій (IERS).
Spaceman 2019-08-22 / 11:37:15
Чікі ну не треба, не треба, цей спеціаліст дуже добре знає як, але для того зайцям треба мати бажання вчитись і бажання інвестувати в свій розвиток.
Але зайці, мабуть, хотіли б, щоб доктор Айболить їм пластичну операцію та ще і безболізну та ще і безплатну провів
Чікі 2019-08-22 / 09:54:34
Зайці, станьте їжаками! - А як?
А я хз - я ж стратєг!)))