Громадська організаціїя "Центр культурних ініціатив "Фортеця Унґ" та засновники фестивалю - Степан Тихоненко та Лариса Шувалова цим проектом мають намір привернути увагу музичної спільноти та зацікавленої аудиторії до культурно-історичної спадщини Карпатського регіону, поглибити уяву про міжрегіональні культурно-історичні зв'язки, впливи та взаємодії, а також започаткувати в Ужгороді практику інтернаціональної співпраці музикантів,що спеціалізуються на дослідженні та виконавстві музики докласичного періоду, що її зазвичай іменують старовинною або давньою.
Девіз фестивалю - "Музика - це те, що об'єднує".
Фестиваль стане своєрідною "резиденцією" для співпраці музикантів з різних міст, областей України, Швеції, Бельгії. У програмі фестивалю - різноманітні заходи, що будуть цікаві та пізнавальні як для професіоналів - музичних виконавців, педагогів, так і для учнів, студентів музични і культурно-мистецьких навчальних закладів, також для музикантів-аматорів і більш широкої аудиторії, що цікавиться історією культури і музики.
Відвідуючи фестивальні заходи можна буде почути мелодії середньовічної Півночі у виконанні ансамблю "Лауде Новелла" зі Швеції, англійську музику 16-го століття в автентичному виконанні на лютні (Олег Чухліб), витончені інструментальні твори французського бароко ( ансамбль "Kiev -Baroque" ), духовні співи, відтворені з Трансильванського музичного рукопису 17-го сторіччя (ансамбль "Castrum Hung" (Ужгород).
Якою була українська музична культура в 11-15 століттях та що співали в церквах Мукачівської єпархії 300 років тому - про це ви дізнаєтесь з лекції-презентації Івана Кузьмінського (Київ) та лекції-концерту Олексія Тулюка (Мукачево). Тетяна Трегуб (Київ) відкриє таємниці давньопольської музичної рукописної збірки - "silva rerum".
Бажаючі взти участь у “Майстерні історичного виконавства” (О. Хорольський , П.Захарян, Київ) матимимуть змогу дізнатися про особливості гри на старовинних струнних музичних інструментах - віолі да гамба, бароковій скрипці.
Гість фестивалю з Брюселю (Бельгія) Бернхард Хофштьоттер презентує унікальну концертну програму на бароковій гітарі.
У програмі фестивалю - майстер-класи для музикантів та аматорів, творчі зустрічі учасників фестивалю з учнями, педагогами, студентами музичних навчальних закладів та зацікавленою аудиторією міста.
Як зазначив філософ Платон, "музика надихає увесь світ, дарує душі крилаи, сприяє польоту уяви; музика додає життя і веселощі всьому існуючому…"
Організатори фестивалю апрошують до нових вражень, яскравих почуттів, гармонічних співзвуч!
Заходи плануються у приміщенні культурно-історичного центру "Совине гніздо" (за підтримки Ужгородської міської ради).
Про можливості надання інтерв'ю організаторами та учасниками фестивалю , проведення відео- та фотозйомки фестивальних заходів звертайтеся за номером 095 4979710 - Лариса Шувалова .
ГО Центр культурних ініціатив "ФОРТЕЦЯ УНГ"
А чому ні 2019-08-20 / 18:14:44
Назад до школи, студенте. То так історично - був комітат Унґ, річка, місто засноване як Унґвар.
Зауважте, таку назву напевно киівські організатори причепили. Нема серед них наших місцевих прізвищ.
І чому Уж? Має бути Вуж! І місто перейменувати на Вужмісто! Чітко політкоректно.
студент 2019-08-20 / 11:36:17
Як треба не любити своє місто ізневажати свою Державу ,щоб назвати Фортеця Унг ,а не Фортеця Уж