58 закарпатців балотуються до парламенту за списками 22-х партій

У списках двадцяти двох політичних партій, які намагаються пройти до Верховної Ради, є 58 кандидатів, які проживають у Закарпатській області. Серед них присутні як досвідчені політики, так і ті, які балотуються до парламенту вперше.

58 закарпатців балотуються до парламенту за списками 22-х партій

Комунікаційниця ОПОРИ проаналізувала списки політичних партій, які балотуються до парламенту та порахувала, скільки там закарпатців, від яких саме політичних сил вони намагаються пройти до Верховної Ради тощо. Серед 58 закарпатців у списках є як нові політичні «гравці», так і досвідчені політики.

Закарпатці є у списках 17 політичних сил. Найбільше ж, у списку «Аграрної партії України» - 8 осіб. У списках партій «Опозиційний блок», «Батьківщина», «Опозиційна платформа – За життя», «Громадянська позиція», «Українська стратегія Гройсмана» - 5 осіб. У списках політичних сил «Голос», «Радикальна партія Олега Ляшка», ВО «Свобода», «Рух нових сил Михайла Саакашвілі» - 4. У списку партії «Слуга народу» є 3 закарпатці, у списку партії «Незалежність» - 2. По одному закарпатцю є у списках партій «Сила і честь», «Патріот», «Європейська солідарність», «Соціальна справедливість», «Сила людей». Серед усіх закарпатців у списках різних партій балотуються 8 жінок та 51 чоловік.

«Опозиційний блок»

У списку партії «Опозиційний блок» є всього 5 осіб, які мешкають на Закарпатті. Усі п’ять – чоловіки. Незважаючи на те, що всі вони змагаються за місце у парламенті за списком партії, за даними ЦВК, всі вони є наразі безпартійними.

Богдан Андріїв займає сьому позицію у списку партії «Опозиційний блок». Чинний міський голова Ужгорода. Із листопада 2014 року по листопад 2015 року обіймав посаду секретаря Ужгородської міської ради. 16 листопада 2015 року обраний на посаду Ужгородського міського голови. За інформацією ЦВК, проживає у місті Ужгороді.

Юрій Бухлак – у списку займає 74 позицію. За інформацією із сайту Центральної виборчої комісії, наразі працює директором Закарпатської філії СК "Глобал Гарант", безпартійний, проживає в місті Ужгороді.

Михайло Ланьо – чинний народний депутат України по округу №70 (центр - Свалява). У списку партії «Опозиційний блок» займає 33 позицію. У 2010 році був обраний депутатом Закарпатської обласної ради від партії «Єдиний Центр», у 2014 році пройшов до Верховної Ради за 70 мажоритарним виборчим округом у Закарпатській області як безпартійний самовисуванець. У парламенті у 2014-2015 роках був членом групи «Воля народу», а потім перейшов до групи «Партія «Відродження». Член Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції. У 2012-2014 роках був депутатом Верховної Ради 7 скликання. Обраний за тим же округом від «Партії регіонів» як безпартійний. До лютого 2014 року був членом фракції «Партії регіонів», після того - групи «Суверенна Європейська Україна».

Іван Подолей – кандидат №91 у списку партії «Опозиційний блок». За даними сайту ЦВК, Іван Подолей – фізична особа-підприємець. Наразі проживає у селі Хустець Хустського району.

Віктор Кочетов займає 112 місце у виборчому списку політсили «Опозиційний блок», один із наймолодших кандидатів у народні депутати. За даними сайту ІВК, наразі тимчасово не працює, а проживає у місті Мукачеві.

«Сила і честь»

У списку цієї політичної сили є лише один закарпатець під номером 52 - Олександр Буковський. Наразі чоловік проживає в Ужгороді та є директором Навчально-культурного центру Закарпатської обласної ради профспілок. За даними сайту ЦВК, Олександр Буковський – член партії «Сила і честь».

ВО «Батьківщина»

У списку партії ВО «Батьківщина» є 5 закарпатців. Серед них - четверо чоловіків і одна жінка. Усі вони є членами політичної партії ВО «Батьківщина». 3 проживають в Ужгороді, двоє – в Ужгородському та Свалявському районах.

Іван Курах – займає позицію №40 у виборчому списку партії. Наразі працює головним лікарем Ужгородської Центральної клінічної лікарні, чинний депутат Закарпатської обласної ради від партії ВО «Батьківщина». Також обирався до Закарпатської обласної ради у 2010 та 2006 роках. У 2014 році намагався пройти до парламенту по мажоритарному округу №70 (центр - Свалява) як висуванець від ВО «Батьківщина», однак не переміг.

Михайло Буришин – висувається за списком партії під номером 80. За даними сайту ЦВК, проживає в Ужгороді, працює директором ТОВ «Камінь Декор Буд», є головою ФГ «Ласкі». Також партійний – є членом політичної сили ВО «Батьківщина».

Жужанна Раті – займає 127 позицію у виборчому списку партії. Працює старшою медичною сестрою паліативного відділення Ужгородської районної лікарні. Є членкинею партії ВО «Батьківщина», проживає в селі Велика Добронь Ужгородського району. Є власницею компанії ТОВ «Уніфа Лтд», яка зареєстрована у селі Велика Добронь.

Іван Колодій – входить до виборчого списку партії під номером 144. За даними із сайту ЦВК, наразі чоловік тимчасово не працює, проживає в Ужгороді, є членом партії ВО «Батьківщина».

Володимир Кушнір – займає 105 місце у виборчому списку ВО «Батьківщина», є членом цієї ж політичної сили. Проживає у місті Сваляві. За даними із сайту ЦВК, працює директором ТОВ «Енергоюніті».

«Патріот»

У виборчому списку політичної партії «Патріот» є лише один закарпатець – Михайло Чурило. Він займає 10 позицію у списку.  Михайло Чурило – чинний депутат Ужгородської міської ради від партії «Патріот», у 2010 обрався депутатом Ужгородської міської ради від «Партії регіонів». За даними сайту ЦВК, Михайло Чурило є фізичною особою – підприємцем, проживає в Ужгороді.

«Сила людей»

Єдиний закарпатець у списку партії «Сила людей» - ужгородець Олександр Солонтай, займає перше місце у виборчому списку. Працює експертом Всеукраїнської громадської організації «Інститут політичної освіти». За даними із сайту ЦВК, проживає в Ужгороді. У 2014 році також балотувався до парламенту за списком партії «Сила людей», у 2006 балотувався як самовисуванець у Закарпатську обласну раду, у 2004 – як самовисуванець в Ужгородську міську раду.

«Опозиційна платформа – За життя»

У списку політичної партії «Опозиційна платформа – За життя» - 5 закарпатців, серед них – усі чоловіки. Усі п’ятеро є членами партії «Опозиційна платформа – За життя».

Іван Чубирко – займає 38 позицію у виборчому списку партії. Є чинним депутатом Закарпатської обласної ради від партії «Відродження». У 2019 був депутатом Мукачівської міської ради. Згідно із даними сайту ЦВК, наразі Іван Чубирко працює заступником директора ТОВ «Ресурс-Інвест-Сервіс», проживає у Мукачеві.

Мирослав Щербей – перебуває на 59 місці у виборчому списку. У 2010 та 2015 роках балотувався до Закарпатської обласної ради. За даними сайту ЦВК, він є начальником Управління ДСНС України у Закарпатській області, однак на сайт ДСНС України у Закарпатській області вказано, що начальником Управління наразі є інша людина - Роман Гудак. Відповідно до даних, які оприлюднені на сайті ЦВК, проживає в селі Збини Воловецького району.

Василь Берташ входить до виборчого списку партії під номером 60. Є фізичною особою-підприємцем, проживає у селі Збини Воловецького району.

Артур Северенчук – номер 102 у виборчому списку партії. У 2015 балотувався до Ужгородської міської ради від Європейської партії України. Наразі є директором ТОВ «Перфоманс-Нет». Згідно з даними ЦВК, він проживає в селі Сторожниця Ужгородського району

Василь Сушанін займає 154 позицію у виборчому списку партії «Опозиційна платформа – За життя». Працює менеджером ТОВ «БСП ОІЛ». Як повідомляє ЦВК, Василь Сушанін проживає в селі Верхній Коропець Мукачівського району.

«Європейська солідарність»

У виборчому списку політичної сили «Європейська солідарність» лише один закарпатець - Андрій Андрющенко, який знаходиться під номером 99. Він є членом партії «Європейська солідарність». Згідно з даними, які розміщені на сайті ЦВК, Андрій Андрющенко тимчасово не працює, проживає в місті Хуст Закарпатської області.

«Українська стратегія Гройсмана»

До списку партії «Українська стратегія Гройсмана» входять 5 закарпатців. Серед них одна жінка та четверо чоловіків. Лише одна особа із п’яти закарпатців, які включені до списку, є членом цієї партії.

Юлія Малик – кандидатка під номером 57. Начальниця комунальної установи «Управління спільною власністю територіальних громад» Закарпатської обласної ради. Наразі є безпартійною, проживає в місті Ужгороді.

Микола Братасюк – номер 59 у виборчому списку партії. Згідно із даними, які оприлюднені на сайті ЦВК, кандидат тимчасово безробітний. Відповідно до даних, які розміщені на сайті YouControl, він є керівником громадської спортивної організації «Тінаі». Микола Братасюк також є чемпіоном світу із шидокан-карате. Проживає в Ужгороді.

Мирослав Білецький балотується за списком під номером 16. Є чинним депутатом Закарпатської обласної ради від партії «БПП «Солідарність», у 2010 став депутатом від політичної сили «Фронт змін». Наразі є фізичною собою-підприємцем. Як повідомляють на сайті ЦВК, Мирослав Білецький безпартійний, проживає в селі Рокосово Хустського району.

Олексій Сапронов – кандидат під номером 41 у виборчому списку партії. Працює директором з розвитку західного регіону ПрАТ «УТСК». Олексій Сапронов є членом партії «Українська стратегія Гройсмана», проживає в селі Коритняни Ужгородського району.

Володимир Кричфалушій займає 58 позицію у списку партії, є помічником-консультантом народного депутата України Валерія Лунченка. Наразі є безпартійним, проживає в місті Хусті Закарпатської області.

«Громадянська позиція»

До списку політсили «Громадянська позиція» також увійшло 5 закарпатців. Серед них – троє чоловіків та двоє жінок. Троє із них не є членами жодної партії, двоє – члени партій «Громадянська позиція».

Олександр Яцків – кандидат №53 у виборчому списку партії. Згідно з даними ЦВК, кандидат тимчасово не працює. Наразі тимчасово не працює, проживає в місті Ужгороді.

Євгеній Бевзюк посідає 84 місце у виборчому списку, член політичної сили «Громадянська позиція». Працює професором кафедри міжнародних студій та суспільних комунікаій Ужгородського національного університету. Проживає в місті Ужгороді.

Тетяна Когуч займає 106 позицію у списку партії «Громадянська позиція». Працює лаборанткою Обласного клінічного територіального медичного об’єднання «Фтизіатрія». Є членкинею партії «Громадянська позиція», проживає в Ужгороді.

Едуард Харчина – номер 16 у виборчому списку. За даними із сайту ЦВК, він є директором ТОВ «Блюменталь». Наразі є безпартійним, проживає у місті Хуст.

Аліса Роман – балотується під номером 120 у списку партії «Громадянська позиція», однак не є членкинею жодної партії. Працює адвокаткою, проживає в селищі Буштині Тячівського району.

«Соціальна справедливість»

У списку цієї політичної сили є лише один закарпатець - Владислав Буртин, який займає 64 позицію та є членом політичної сили «Соціальна справедливість». Наразі Владислав Буртин працює у ТОВ «Шорт. Медіа». За даними сайту ЦВК, проживає у селі Майдан Міжгірського району.

«Слуга народу»

У виборчому списку партії «Слуга народу» всього троє осіб. Двоє із них є членами партії «Слуга народу», один – безпартійний.

Ігор Кривошеєв – номер 37 у виборчому списку партії. Є фізичною особою-підприємцем. Наразі є членом партії «Слуга народу», проживає в Ужгороді.

Анатолій Костюх займає 75 позицію у виборчому списку партії. У 2015 році балотувався до Ужгородської міської ради від партії «Україна Соборна». Тривалий час працював у журналістиці, однак наразі, за даними ЦВК, тимчасово не працює. Є членом партії «Слуга народу», проживає в селі Сторожниця Ужгородського району.

Едуард Чізмар – номер 201 у списку партії «Слуга народу». За даними ЦВК, наразі тимчасово не працює та не є членом будь-якої партії, проживає у Виноградові.

«Радикальна партія Олега Ляшка»

«Радикальна партія Олега Ляшка» внесла до свого виборчого списку чотирьох осіб, які наразі проживаються на Закарпатті. Серед них – одна жінка та троє чоловіків. Усі вони є членами політсили «Радикальна партія Олега Ляшка». Троє з них проживають у Хустському районі.

Володимир Шубець посідає 34 місце у виборчому списку партії. Упродовж 2010-2015 років був депутатом Мукачівської міської ради як представник партії «Єдиний Центр». Наразі є директором телекомпанії «М-студіо», проживає у місті Мукачеві.

Дмітрій Величко займає 59 позицію у виборчому списку «Радикальної партії Олега Ляшка», є членом цієї ж політичної сили. За даними, які оприлюднені на сайті ЦВК, Дмітрій Величко – директор ТОВ «Екохуст», проживає в місті Хусті.

Яна Бойсак – номер 139 у виборчому списку партії. Як йдеться на сайті ЦВК, жінка є членкинею партії від якої висувається, тимчасово не працює. Проживає у місті Хусті.

Василь Міклош висувається за списком партії під номером 202. Наразі є фізичною особою-підприємцем, є членом партії від якої висувається до парламенту. Проживає в селі Горінчево Хустського району.

«Голос»

Політична партія «Голос» додала до свого виборчого списку чотирьох закарпатців. Серед них троє чоловіків та одна жінка. Також троє із них не є членами політичної партії.

Юрій Світлик – номер 59 у виборчому списку політсили «Голос», є членом цієї ж партії. У 2014 році балотувався до Ужгородської міської ради від «БПП «Солідарність», у 2014 – намагався пройти до Верховної Ради як самовисуванець. За даними ЦВК, Юрій Світлик – фізична особа-підприємець, проживає в місті Ужгороді.

Олег Белейканич висувається у списку партії «Голос» під номером 121, безпартійний. На місцевих виборах 2015 року балотувався до Ужгородської міської ради від партії «БПП «Солідарність». Як повідомляє ЦВК, Олег Белейканич – військовослужбовець військової частини А1556, проживає в Ужгороді.

Людмила Лівак посідає 156 місце у виборчому списку партії, безпартійна. У 2015 році балотувалася до Ужгородської міської ради. Наразі Людмила Лівак проживає в Ужгороді, є фізичною особою-підприємцем.

Павло Гомонай – номер 161 у виборчому списку, безпартійний. Як йдеться на сайті ЦВК, наразі проживає в Ужгороді, є директором ТОВ «МікроТек».

«Незалежність»

У виборчому списку політичної партії «Незалежність» є дві людини, які проживають на Закарпатті. Один з них є членом партії «Незалежність», інший – безпартійний.

Іван Логай знаходиться під номером 32 у виборчому списку партії. Наразі працює директором ТОВ «Акта-Карпати», є членом політичної партії «Незалежність», проживає в місті Ужгороді.

Сергій Вучкан – номер 17 у списку політичної сили «Незалежність», безпартійний. За даними сайту ЦВК, тимчасово не працює, проживає в селі Минай Ужгородського району. У 2008 році Сергій Вучкан займав посаду головного оперуповноваженого Управління спеціальних операцій МВС України. З 2009 по 2010 працював першим заступником начальника міського управління – начальником кримінальної міліції Ужгородського міського управління Головного управління МВС України в Закарпатській області. З липня 2010 року Сергій Вучкан очоллював Мукачівський міський відділ Головного управління МВС України в Закарпатській області. Протягом 2011 – 2012 років був заступником начальника Управління МВС України в Закарпатській області – начальником кримінальної міліції. З жовтня 2012 - перший заступник начальника Управління МВС України у Вінницькій області – начальник слідчого управління. З 18 квітня 2014 - перший заступник начальника Управління МВС України у Львівській області - начальник слідчого управління.

«Аграрна партія України»

Найбільше закарпатців потрапили до виборчого списку політичної сили «Аграрна партія України» - всього 7 людей. Серед них – три жінки та четверо чоловіків. Усі семеро є членами політсили «Аграрна партія України». Усі вони проживають у Мукачівському районі.

Михайло Боднар – номер 31 у виборчому списку партії. Наразі працює ТОВ «Натурпродукт». За інформацією ЦВК, проживає у місті Мукачеві.

Андрій Логойда посідає 52 позицію у виборчому писку «Аграрної партії України». Як повідомляє ЦВК, Андрій Логойда – фізична особа-підприємець, проживає у місті Мукачеві.

Михайло Товтин – номер 70 у виборчому списку. Має професійно-технічну освіту, однак наразі тимчасово не працює. Як повідомляє ЦВК, проживає у селі Зняцьово Мукачівського району.

Олеся Малешко займає 89 позицію у партійному списку. Проживає у місті Мукачеві. Як повідомляє ЦВК, наразі жінка тимчасово безробітна.

Галина Тороні – знаходиться під номером 105 у виборчому списку партії. Наразі жінка є фізичною особою-підприємцем, проживає у місті Мукачеві.

Рената Садварій – номер 122 у виборчому списку. Як повідомляє ЦВК, жінка тимчасово не працює, проживає у місті  Мукачеві.

Андрій Грицак – висувається від «Аграрної партії України» під номером 138. За інформацією, яка розміщена на сайті ЦВК, працює адвокатом, проживає у місті Мукачеві.

ВО «Свобода»

У виборчому списку партії ВО «Свобода» є четверо закарпатців. Серед них – усі чоловіки. Двоє із них є членами політсили ВО «Свобода», двоє – безпартійні.

Роман Усенко – номер 97 у виборчому списку. Кандидат наразі є безпартійним, проживає в місті Хусті та тимчасово не працює.

Томаш Лелекач – посідає 132 позицію у виборчому списку партії. У 2014 році балотувався за списком партії ВО «Свобода» до Верховної ради. У 2015 намагвся потрапити до Ужгородської міської та Закарпатської обласної рад від ВО «Свобода». Наразі працює художньо-технічним редактором МПП «Гражда», член політпартії від якої висувається, проживає в Ужгороді.

Володимир Бурча – номер 199 у виборчому списку. Як повідомляє ЦВК, кандидат у нардепи наразі не працює, проживає на Закарпатті, у селищі Королево Виноградівського району.

Володимир Гапун – займає 202 позицію у виборчому списку політичної сили. У 2007 та 2014 роках намагався потрапити до парламенту за списками партії ВО «Свобода». У 2015 році балотувався до Закарпатської обласної ради. За інформацією, яка оприлюднена на сайті ЦВК, він є директором ТОВ «КМТ» та членом політсили від якої висувається. Проживає у місті Тячеві.

«Рух нових сил Михайла Саакашвілі»

За списком партії «Рух нових сил Михайла Саакашвілі» намагаються пройти до парламенту 4 закарпатці. Усі вони – чоловіки. Також усі четверо є членами цієї політичної сили.

Ростислав Любка – займає 25 позицію у виборчому списку партії. За інформацією ЦВК, кандидат у нардепи є фізичною особою-підприємцем, проживає у місті Мукачеві.

Олег Франко – балотується під номером 37 у виборчому списку партії. Проживає у місті Мукачеві. Також, за інформацією ЦВК, кандидат наразі тимчасово не працює.

Павло Мельник – номер 39 у виборчому списку. Наразі проживає у місті Мукачеві, працює адвокатом.

Василь Леманинець – посідає позицію номер 53 у виборчому списку «Руху політичних сил Михайла Саакашвілі». За даними, які розміщені на сайті ЦВК, чоловік є директором ТОВ «Тімбер Текнолоджі», проживає у місті Мукачеві.

Нагадаємо, на шести округах Закарпатської області за місця у парламенті змагаються 92 кандидати-мажоритарники. Інформацію про них можна дізнатися за посиланням.

За коментарями звертайтеся:

Ярослав Гулан, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Закарпатській області

тел.: 0976446639; 09903198862

e-mail: zakarpattya@opora.org.ua


Ольга Беца, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Закарпатській області
тел.: 0502309596

09 липня 2019р.

Теги: вибори, кандидат, партія

Коментарі

*** 2019-07-15 / 12:30:19
58 професій різних галузей і професій має бути(гуманітарії,суспільники,природничники,технарі(медицина,сільське господарство),мистецво,спорт,філологи,історики(археологи обов'язково).Ніяких понтів,тільки конкретно діла!Ніяких соц пакетів.Не працюєш,не треба у Парламент!І взагалі суспільство не терпить популізм! Соціум,любить дію!

Фері 2019-07-14 / 12:55:12
ЦІКАВО, ІНТІРІСНО, ПРИКІЛЬНО
У субєкта - «Аграрна партія України» 7 людей і усі із Мукачево;
У субєкта - «Рух нових сил Михайла Саакашвілі» 4 людей і усі із Мукачево;

Фері 2019-07-14 / 12:48:58
А у «Слуга народу» Богдана Моркляника проректора, що НЕВИДИТЬ автор ??*?*?

соціо 2019-07-12 / 13:32:38
А без партій можна. Просто, є люди компетентні в усіх сферах життя Закарпаття. Такі люди є точно. А саме головне,що вони ,здатні захищати соціум краю від народжених до старих. Не треба ніяких партій. Асоціація фрази, партії, із скоромохами!

НОВИНИ: Політика

17:55
/ 42
Нардеп Лунченко ультимативно вимагає в Києві призначення "свого" голови Закарпатської ОДА
16:25
/ 5
Закарпаття понад усе: кому Будапешт доручить вести угорців на місцеві вибори
14:34
/ 3
Ринок дозволить українцю вільно приймати рішення – закарпатський нардеп Петьовка
14:12
/ 5
Зеленський і Орбан зустрінуться особисто попри пандемію - МЗС
23:11
/ 1
Ярослав Онищук: "Коли сніг зійшов, то перевали були буквально вкриті тілами…"
20:35
/ 14
Медведчук "наїхав" на закарпатських медиків, що не використовують його експрес-тести без сертифікатів (ДОКУМЕНТ)
02:09
/ 5
Офіційний Будапешт і його сателіти на Закарпатті не прокоментували вирок польским екстремістам за підпал офісу ТУКЗ в Ужгороді
01:41
/ 1
Громадян України в Угорщині "в цей особливий період" не будуть штрафувати за протерміновані документи – Сійярто
01:13
/ 2
Сійярто: "Є надія, що в рамках української адмінреформи створять район з центром у Берегові"
11:19
/ 6
Угорський президент позбавив громадянства 8-ох закарпатців
19:57
/ 13
Президент звільнив голову Воловецької РДА Рогову, що лобіювала ВЕС на Боржаві
17:31
/ 2
У Польщі засудили паліїв офісу Товариства угорської культури
01:45
/ 49
У Чомі на Берегівщині КМКС висадив 100 дубів ностальгії за Великою Угорщиною і втратою нею Закарпаття
00:04
/ 10
Ректор Закарпатського угорського інституту Ілдика Орос склала повноваження керівника вишу
19:48
/ 5
Закарпатський нардеп від "Слуги народу" Кривошєєв самоізолювався через контакт із хворим на короновірус нардепом
16:59
/ 9
В Ужгороді ветерани і добровольці попередили владу з приводу капітуляції
00:19
/ 11
У Берегові КМКС створив організацію для захисту фермерів-угорців в умовах земельної реформи
19:56
/ 8
Мер Берегова Бабяк орендує сам у себе елітний джип (ДОКУМЕНТ)
00:28
Спостерігачі ОБСЄ в ОДА з'ясовували ситуацію на Закарпатті
13:54
/ 9
Сійярто летить до Лаврова напередодні українсько-угорських переговорів щодо НАТО
05:07
/ 19
В Ужгороді Нацкорпус і ветерани палили фаєри під стінами ГУ НП
20:22
/ 5
У депутата з Широкого "засвітилися" акції мільярдних компаній (ДЕКЛАРАЦІЯ)
16:03
/ 28
ТОП-5 фейків угорської пропаганди про "утиски" нацменшин в Україні (ДОКУМЕНТ)
04:33
/ 20
"Русинка" Путіна: Тетяна Поп
04:47
/ 8
Послідовники нацистського пропаґандиста пішли у наступ
» Всі новини