Сійярто вже вимагає від Зеленського угорську мову в державному управлінні

Угорщина скасує блокування інтеграції України до НАТО в разі ухвалення поправок до законів про освіту та про мову.

Сійярто вже вимагає від Зеленського угорську мову в державному управлінні

Про це заявив глава МЗС Угорщини Петер Сійярто в інтерв’ю "Радіо Свобода".

"Якщо мова про освіту – то угорці, які живуть в Україні, мали стовідсоткову можливість навчатися рідною мовою до моменту, поки "освітній закон" не ухвалили. Тому ми щонайменше очікуємо поправки (до закону – ред.), яка відновить права угорців, які вони вже мали. Щодо "мовного закону" – то він практично "вбиває" шанси використовувати угорську у держуправлінні, культурі, медіа. Таким чином поправка, яка дасть можливість угорцям використовувати свою рідну мову у цих галузях, нас повністю задовольнить", - сказав Сійярто.

Міністр зазначив, що Угорщина пов'язує нові сподівання із президентом Володимиром Зеленським.

Нагадаємо:"Хочу вам відверто сказати, ми бачимо нового президента України як нову надію. Маю бути із вами чесним, ми відчували, що колишній президент України Петро Порошенко проводить антиугорську політику. Я не знаю, чи було це спеціально, чи з якихось інших причин сталося... Але без сумнівів – підсумком всіх його рішень стала чітка політика проти Угорщини", - сказав він.

5 липня МЗС України викликало посла Угорщини Іштвана Ійдярто через висловлювання Сійярто в Торонто і заявило, що вони не відповідають досягнутим раніше домовленостям між країнами щодо мови освіти.

Угорщина блокує зустрічі в рамках співпраці України з ЄС і НАТО через ухвалений Києвом закон про освіту, який набрав чинності 28 вересня 2017 року.

06 липня 2019р.

Теги: Сійярто, угорці, блокування, НАТО

Коментарі

Вуву 2019-07-09 / 08:36:05
Кісса попробуй типирьки ото донести на хуський вісник
"Карпатоляайі кішшегбе мадяр гірлаплапяаяами"
Они би мали то напічачати ... Хотя і кажуть што його ци то будуть продавати ци ні то роздавати задарь но по якомуто паролю.
Гат мойд мікур тудом ийн ???

Вуву 2019-07-09 / 08:21:13
Кісса ми тебе поняли.

Кіса 2019-07-08 / 18:52:40
Украіна багатонаціональна краіна томураз треба було братися за економіку а потім за мову ( на прикладі литви)і коли зажилисьме би ліпше та небуйтеся нич усі би говорили як треба і небулоб проблем із сусідами

Кіса 2019-07-08 / 18:43:32
До вуву Украіна дуже гарна ібагата держава була б якщо би ій далиб розвиватися і не роздеребанювали там зверху і не колотили такі як ви тут знизу треба пускати інвестиціі а не срати що хтось від тебе хоче щось забрати

Правка 2019-07-08 / 18:14:21
Украйіни

Вуву 2019-07-08 / 18:13:04
В нижньому абзаці
... "Стала чітка політика проти угорщини"
Так і ми можемо сказати що в орбанутого так само ...
"Чітка політика проти Ккоайіни" ...
і доказів тому є ой як багато.

Кісі 2019-07-08 / 18:08:18
Много настрочив і всьо не в тему.

Кіса 2019-07-08 / 17:41:40


Хамство і перехід на особистості. Коментар видалено. Адмін


Кіса 2019-07-08 / 15:27:40
Я писав не тільки про руснаку а і про інших чи ви не дочитали та я и так буду бисідовати по нашому чи вам ся любит чи нет

Кіса 2019-07-08 / 15:24:00
Та пак по нашому ото по якому

Кісі 2019-07-08 / 13:42:05
Ти або не звідси, або придурок...

Кіса 2019-07-08 / 12:53:47
До byby іди та ахай у ночи у постели кидь бись ахав

Кіса 2019-07-08 / 12:50:37


Хамство і пропаганда "русинства". Видалено два коментарі. Адмін


Кісі 2019-07-08 / 11:59:18
"на закарпатті взагалі 70 відсотків людей які неспілкуються украінською"

Ти тупенький???

Byby 2019-07-08 / 08:52:05
А ти кі$$а напиши таке розумне і мудре шоб ми прочитали і ахнули.

Кіса 2019-07-07 / 23:57:48
Ти таку дурню мелеш що аж тошно читати нам більше нема про що спілкуватись із тобою все ясно

Кісі 2019-07-07 / 23:33:17
Кому перекривали ? Свойім.
А будуть говорити що украйінцям тбт. Жителям Закарпаття.
І 2. Ти читав про контрабанду сигаретами ... Тепер ти знаєш звідки ті гроші.
І третє. Якщо в нас перестануть красти і ми зможемо побороти корупцію
... То ніякойі йіхньойі допомоги нам нетреба ... І ти це знаєш.
А те що вони тут витворять то вони чхали на думку таких як ти ...
І гроші з конрабанди по фонду " гендера - блендера" роздали.
Не всім ... Лиш виключно хунам.
Шо тобі розказувати ... Як ти всьо знаєш.

Кіса 2019-07-07 / 23:08:39
До вуву мені начхати на твою точку зору я знаю скільки помагали угорці при паводках на закарпатті завозили продукти одяг грошову допомогуі.т.д. а наші давали по мішку цукру і все або коли у людей град побив криші то наші виділили цим людям по 500грн і все а угорці перекривали людям повністю криші і ще багато іншого

Кіса 2019-07-07 / 22:48:54
До 101 тобі ті люди мішають чи шо є у тебе із за них якісь незручності на закарпатті взагалі 70 відсотків людей які неспілкуються украінською із них багато і не розуміють а румуномовні села вони тобі не мішають?

Закарпатський заробітчанин 2019-07-07 / 22:05:38
треба попросити гроші у них на реалізацію їх вимог. типу Україна зараз у скрутному економічному становищі, війна йде і немає на це фінансових можливостей. потім іще попросити. потім іще. а потім пройде 5 років і наступні будуть вибори. а тоді нові керівники/очільники нашої держави скажуть мадярам, що "вибачте, але ваші гроші вкрали папєрєднікі, а ми від вас нічого не брали, так що давайте ще". Україна так робить з 1991 року, коли мова йде про якісь міжнародні гранти/проекти, так чому би і зараз не спрацювало?...

НОВИНИ: Політика

22:05
Фестиваль "Срібний Татош" цьогоріч скасували
14:26
/ 1
Сивохо звільнили з РНБО
14:12
/ 2
Зеленський і Орбан зустрінуться особисто попри пандемію - МЗС
13:37
/ 3
В Ужгороді встановили спеціальні станції для прибирання за собаками
00:57
На 22.00 неділі в Україні 475 випадків коронавірусу, 10 летальних – МОЗ
23:11
/ 1
Ярослав Онищук: "Коли сніг зійшов, то перевали були буквально вкриті тілами…"
20:35
/ 13
Медведчук "наїхав" на закарпатських медиків, що не використовують його експрес-тести без сертифікатів (ДОКУМЕНТ)
02:09
/ 5