Перший тиждень роботи ОВК на Закарпатті: заміни членів, відсутність табличок та перші технічні проблеми (ФОТО)

Від початку червня на Закарпатті запрацювали 6 окружних виборчих комісій. На момент утворення, у деяких комісіях не було керівництва. Спостерігачі ОПОРИ дізнавалися як працюють окружні комісії зараз: чи розпочали роботу, чи є дошка оголошень, чи забезпечені вони технікою тощо.

Перший тиждень роботи ОВК на Закарпатті: заміни членів, відсутність табличок та перші технічні проблеми (ФОТО)

ОВК №68 (центр - Ужгород)

Окружна виборча комісія №68 працює, приймають документи, а впродовж всього робочого дня у приміщенні є черговий.  Також у приміщенні ОВК є графік роботи комісії та графік чергування її членів. Наразі таблиці або листочка з інформацією про те, що в приміщенні “ПАДІЮНУ” розташована ОВК, немає. Водночас членкиня Лариса Дударева повідомила спостерігачці ОПОРИ, що вони одразу роздрукують відповідну інформацію на листку і розмістять у потрібному місці. На дошці оголошень є усі постанови, прийняті за час роботи комісії.

Сам кабінет, в якому чергує член комісії, з боку входу не є доступним для людей з інвалідністю, позаяк до нього треба дістатися східцями. Однак центральний вхід будівлі, в якій на першому поверсі розміщена ОВК, є доступним для всіх відвідувачів, адже розміщений нарівні з майданчиком перед входом, окрім того, всередині приміщення немає порогів, тож через центральний вхід коридором безперешкодно можна дістатися до кабінетів, в яких знаходиться ОВК на 1 поверсі.

Зі слів керівництва ОВК, на даний момент немає якихось технічних проблем. Підключені телефони, наявний принтер тощо, на момент приходу спостерігачки, якраз підключали мережу Інтернет.

Станом на 11 червня, 16 із 18 членів окружної комісії склали присягу. Окрім того, за вказаний період відбулася одна заміна, на черговому  засіданні новий член ОВК має скласти присягу.

 

ОВК №69 (центр - Мукачево)

Окружна виборча комісія №69 із центром у місті Мукачеві працює за встановленим графіком – з 9:00 по 18:00 із обідньою перервою із 13 до 14 години. На дверях є табличка, аби можна було знайти приміщення ОВК, а у самому приміщенні є черговий член комісії. На дошці оголошень вивішені всі постанови окружної комісії. Розміщена ОВК на першому поверсі Мукачівської районної ради, біля входу є пандус для осіб із інвалідністю. 

Зі слів керівника ОВК Олександра Гнатіва, наразі вони очікують на техніку для повноцінної роботи комісії. Наразі в ОВК була лише одна заміна, присягу прийняли 13 членів комісії.

 

ОВК №70 (центр - Свалява)

Станом на 10 червня окружна виборча комісія ОВК ще не працює у штатному режимі: черговий, графік роботи, дошка оголошень з постановами – відсутні. Таблички чи вказівників про те, де саме знаходиться приміщення ОВК у будівлі немає.

Приміщення комісії розміщене на другому поверсі Свалявського районного будинку культури. Центральний вхід обладнаний пандусом, однак безпосередньо на другий поверх, де працює комісія, можна потрапити лише сходами, ліфту у будівлі немає. Відтак ця обставина робить ОВК важкодоступною для людей з інвалідністю.

Станом на 10 червня у складі ОВК №70 відбулася лише одна заміна. Згідно із постановою ЦВК №942 від 5 червня, замість Ніни Капустіної до складу включили Василя Кошелю і призначили його головою цієї комісії. Загалом прийняли присягу 14 членів ОВК з 18.

Зі слів голови ОВК Василя Шетелі, проблем в роботі комісії немає і затримка суто технічна, пов’язана з організаційними моментами, серед яких встановлення комп’ютерів, забезпечення трьох телефонних ліній, навчання технічних спеціалістів, встановлення сигналізації тощо. Також голова ОВК запевнив спостерігача ОПОРИ, що до кінця тижня, ОВК вже повноцінно запрацює.

 

ОВК №71 (центр - Хуст)

За інформацією спостерігача ОПОРИ, окружна виборча комісія №71 працює в звичному режимі. На момент візиту спостерігача у приміщенні був черговий, документи приймають. На будівлі є таблички, які вказують шлях до ОВК.

ОВК знаходиться на другому поверсі будівлі РДА в якій немає ліфту, відтак, можна зробити висновок, люди з інвалідністю будуть мати труднощі з доступом до ОВК.  Крім цього, в ОВК є технічні проблеми - відсутність інтернету та стаціонарного телефонного зв’язку.

ОВК №72 (центр - Тячів)

У приміщенні ОВК протягом дня є чергові члени комісії. На дверях кабінету відсутня табличка із графіком роботи ОВК. На будівлі Тячівського районного будинку культури є вивіска, що там знаходиться приміщення окружної виборчої комісії. На дошці оголошень члени ОВК розвішують усі наявні постанови. Люди з інвалідністю зможуть потрапити до ОВК через боковий вхід – там є пандус. Біля центрального входу у будівлю пандуса немає.

За словами керівництва ОВК, комісія повністю забезпечена оргтехнікою та канцелярським приладдям.

ОВК №73 (центр - Виноградів)

На момент візиту спостерігача ОПОРИ,  9 червня, вивіска ОВК лежала на столі, в той день чергував член комісії на платній основі, спецзв’язок так і не був налагоджений. Останнє пояснили тим, що відбулася заміна голови та заступника ОВК. Без керівництва окружної комісії роботу неможливо було запустити повноцінно. Наразі головою ОВК є Катерина Поштак, заступницею - Тетяна Брайляк. Також в ОВК спостерігача ОПОРИ запевнили, що спецзв’язок повинен бути в понеділок, 11 червня.

Дошка оголошень була порожньою. Третій поверх будівлі Виноградівської райдержадміністрації не доступний для людей з інвалідністю, адже у приміщенні немає ліфту.

За інформацією спостерігача ОПОРИ, наступне засідання ОВК відбудеться не раніше 14 червня.

Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 13 Закону України «Про вибори народних депутатів України», публічність і відкритість виборчого процесу у діяльності виборчих комісій забезпечуються шляхом: інформування громадян про свій склад; місцезнаходження та режим роботи; про утворення виборчих округів і виборчих дільниць; про місце і час голосування виборців; про основні права виборців, у тому числі про право оскарження неправомірних рішень, дій чи бездіяльності виборчих комісій та їх членів, органів виконавчої влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування, підприємств, закладів, установ і організацій, їх керівників, інших посадових та службових осіб.

Відповідно до частини 9 статті 35 цього ж Закону, документи виборчих комісій, що стосуються організації виборів, підлягають невідкладному оприлюдненню на стенді офіційних матеріалів відповідної комісії та на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії відразу після їх надходження до Центральної виборчої комісії.

За коментарями звертайтеся:

Ярослав Гулан, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Закарпатській області

тел.: 0976446639; 09903198862

e-mail:zakarpattya@opora.org.ua

Ольга Беца, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Закарпатській області
тел.: 0502309596

 

12 червня 2019р.

Теги: вибори, ОВК

НОВИНИ: Політика

15:43
Обласна координаційної рада у справах дітей засідала у Закарпатській ОДА
18:02
/ 1
Двоє членів "мукачівської" ДВК визнали свою вину у незаконній видачі бюлетенів для голосування
14:01
/ 33
Керівником Міжгірської РДА погоджено Олега Лесіва
11:19
/ 2
На Виноградівщині офіційно представили нового керівника району
05:50
/ 35
Фінансові афери, фіктивні дипломи та педофілія: найгучніші скандали за участі лідерів Товариства угорської культури Закарпаття
12:17
/ 21
Голова Закарпатської ОДА Бондаренко опинився на останньому місці у рейтингу "губернаторів"
16:54
/ 6
В Ужгороді також окреслили #ЧервоніЛінії для Зеленського
05:57
/ 18
Бондаренко офіційно представив нового голову Ужгородської РДА
15:47
/ 34
Міністерка освіти зустрілася з представниками угорської громади Закарпаття
12:41
/ 5
Закарпатські нардепи увійшли до новоствореної парламентської групи "Довіра"
03:50
/ 8
Посольство України в Угорщині відреагувало на інформацію про "російський" Крим на державному телеканалі країни
03:07
/ 20
Зеленський призначив головою Виноградівської РДА Василя Кіша, а Ужгородської – Вячеслава Дворського
14:51
/ 4
Головою Свалявської РДА призначено Романа Тарабія
10:23
/ 5
Новим очільником Іршавщини став Віктор Товстий
03:43
/ 13
Один з центральних телеканалів Угорщини називає Крим російським
03:19
/ 11
Глава МЗС Угорщини звинуватив українські спецслужби в, начебто, тиску на угорців Закарпаття
11:47
/ 3
Угорщина не просила в РФ допомоги у захисті меншин в Україні
11:23
У Києві призначено нових керівників митних постів і структурних підрозділів на митниці Закарпаття – журналіст
15:20
/ 17
Росія заявила про прохання Угорщини допомогти "захистити права" нацменшин в Україні
22:01
/ 10
МЗС вручило ноту протесту послу Угорщини за слова про автономію угорців Закарпаття
01:52
/ 18
Депутати Берегова просять створення на Закарпатті окремого "угорського" повіту
21:26
/ 14
Псевдоактивіста Данацка "зарядили" копати кримінал проти "постмайданного" Щадея
18:52
/ 94
Медведчук особисто прибув на Закарпаття, щоби провести конференцію обласного осередку ОПЗЖ
02:52
/ 5
Заступником голови партії "Соціалісти" на позачерговому з’їзді обрано закарпатця
16:13
/ 16
Посол Угорщини Іштван Ійдярто: Ми будемо блокувати Раду Україна-НАТО і далі
» Всі новини