Сьогодні відбудуться суди по захисту парку з озером "Кірпічка" і площі Б.Хмельницького в Ужгороді та річки Шопурка на Рахівщині

На понеділок, 13 травня, запланований судовий розгляд одразу трьох резонансних справ по захисту рекреаційних об’єктів Закарпаття.

Сьогодні відбудуться суди по захисту парку з озером "Кірпічка" і площі Б.Хмельницького в Ужгороді та річки Шопурка на Рахівщині

Про це Закарпаття онлайн повідомив громадський правозахисник Віталій Грегор.

КІРПІЧКА

Так, о 10:15 в м.Львів Західний апеляційний господарський суд розгляне апеляційну скаргу екс-орендарів у справі ужгородського парку з озером "Кірпічка".

Представники влади та громадськості обласного центру Закарпаття виступають за збереження зеленої зони з озером, розташованої у самісінькому центрі Ужгорода.

Тим часом забудовник наполягає на забудові «Кірпічки» та, відповідно, на скасуванні відповідного рішення суду 1-ї інстанції про відмову у визнанні дійсного договору оренди території навколо озера по вул. М.Заньковецької в Ужгороді на наступні 10 років для багатоквартирного будівництва.


 

ШОПУРКА

13 травня о 11:00 у Закарпатському окружному адміністративному суді (м.Ужгород, вул. Загорська, 30) під головуванням Ярослави Калинич запланований розгляд «гесівської» справи щодо забудови на Рахівщині річки Шопурка 7-ми міні-ГЕСами.

Громада Великого Бичкова, що на Рахівщині, наукова спільнота та спортивні рибалки, екологи та громадські правозахисники Закарпаття виступають категорично проти даного екологічнонебезпечного гідробудівництва.

Ігор Мандзюк, юрист одного із забудовників, який запланував будівництво на Шопурці п’яти міні-гідроелектростанцій, просить суд скасувати рішення загальних зборів селища Великий Бичків від 26 січня 2019 року, на яких громада селища проголосувала проти побудов міні-ГЕС на річці Шопурка (600 людей висловилося "проти" спорудження МГЕС і лише 1 - "за").


 

ПЛОЩА Б.ХМЕЛЬНИЦЬКОГО

Цього ж дня, о 15:00, Господарський суд Закарпатської області розгляне справу за позовом Ужгородської місцевої прокуратури щодо повернення громаді обласного центру Закарпаття зеленої зони на площі Богдана Хмельницького, неподалік транспортного мосту, розміром майже 1 гектар.

Ужгородська місцева прокуратура стала на захист інтересів громади і подала до господарського суду позов, яким просить остаточно повернути ужгородцям повне користування і розпорядження даною територією в рекреаційних цілях, як це і передбачено діючим генпланом міста.

Відповідач, ТОВ "Майдан-Ужгород", планує будівництво торгово-розважального центру серед даної площі, де наразі розміщений досить великий дитячий майданчик. Не зважає дане товариство і на позицію влади Ужгорода, яка під тиском громадськості в грудні 2017 року прийняла рішення не продовжувати оренду даної території і намагалася витребувати її назад. Однак забудовник і досі фактично не повернув міськраді дану земельну ділянку площею 0,9 га –  штучно умисно не підписуючи відповідні документи.

13 травня 2019р.

Теги: Кірпічка, Шопурка, площа, зелена зона, Грегор

НОВИНИ: Соціо

11:45
Через спеку до +37 °C у Карпатському регіоні посилили охорону лісів Фото новина
09:48
На війні з рф поліг військовий з Виноградова Ігнат Роздяловський Фото новина
16:41
Війна забрала життя 25-річного захисника із Горонди на Мукачівщині Мар'яна Тягура Фото новина
15:16
/ 2
На Закарпатті 82-річний чоловік впав із даху та отримав тяжкі травми
16:56
У Чинадійові на Мукачівщині попрощалися із військовим Ярославом Рущанином, якого понад два роки вважали зниклим безвісти Фото новина
16:20
Спортсмен підкорив шість найвищих вершин Карпат за один день Фото новина
14:53
/ 1
У Мукачеві патрульні затримали дебошира з кастетом і висувним ножем Фото новина
09:37
/ 1
У Солочині на Мукачівщині проведуть в останню путь захисника Володимира Уліганця, який понад два роки був зниклим безвісти Фото новина
09:04
На Хустщині під час земляних робіт чоловік знайшов артилерійський снаряд часів Другої світової війни Фото новина
13:44
У Мукачеві патрульні виявили водія у стані наркотичного сп’яніння Фото новина
10:05
На Ужгородщині чоловіка оштрафують за випалювання сухої стерні біля житлових будинків Фото новина
09:20
/ 3
Ще одного водія оштрафували за забруднення території поблизу Синевиру Фото новина
21:37
/ 1
На Харківщині поліг Віктор Маріонда з Рахова Фото новина
17:59
В Іршаві під час руху загорілася вантажівка Фото новина
16:59
На війні загинув Герой із Рахова Андрій Петрищенко Фото новина
14:21
В Ужгороді безкоштовно вакцинуватимуть котів і собак проти сказу
13:05
/ 1
В Ужгороді 30 липня попрощаються із полеглим на війні з рф захисником Андрієм Куном Фото новина
11:42
Рятувальники, поліція та прикордонники другий день шукають зниклого на Ужгородщині чоловіка Фото новина
11:16
На Закарпатті затримали чоловіка, який влаштував серію фейкових повідомлень про мінування Фото новина
18:39
/ 1
В Ужгороді попрощалися із полеглим захисником Миколою Філюком Фото новина
16:19
/ 1
В Ужгороді нетвереза водійка без прав влаштувала ДТП Фото новина
15:21
/ 1
У селі Осій на Хустщині попрощаються із полеглим захисником Михайлом Матіком, який більше трьох років був зниклим безвісти Фото новина
14:14
Рятувальники показали фото ліквідації наслідків негоди на Закарпатті Фото новина
11:55
/ 2
В Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з рф захисником Володимиром Рогачем Фото новина
21:18
В Іршавській громаді попрощалися з захисником Олександром Вінніченком зі Смологовиці Фото новина
» Всі новини