Петиція з вимогою мораторію на забудову та реконструкцію об’єктів у межах історичного ареалу Ужгорода зібрала потрібну кількість підписів

За майже тиждень до завершення строку збору підписів петиція з вимогою мораторію на забудову та реконструкцію об’єктів у межах історичного ареалу Ужгорода зібрала більш аніж потрібну кількість підписів.

Петиція з вимогою мораторію на забудову та реконструкцію об’єктів у межах історичного ареалу Ужгорода зібрала потрібну кількість підписів

Для того, щоби звернення ужгородців розглянула влада обласного центру Закарпаття, потрібно було за 20 днів зібрати 250 підписів містян. Тим часом станом на вчора, тобто за 6 днів до завершення вказаного терміну, під петицією підписалося уже 285 чоловік.

Як повідомляло Закарпаття онлайн, на офіційному сайті Ужгородської міської ради  17 квітня було зареєстровано петицію під назвою "Про тимчасовий мораторій на забудову земельних ділянок та реконструкцію чи добудову об’єктів у межах історичного ареалу м. Ужгорода".

Автором птиції є активістка зі збереження культурної, архітектурної та історичної спадщини обласного центру Закарпаття Тетяна Смріга.

Петиція містить пояснювальний текст, який сповна відкриває суть проблеми, до вирішення якої намагається спонукати міську владу Ужгорода активна частина громади міста.

"Щодня ми втрачаємо Ужгород. Втрачаємо його історичне обличчя. Втрачаємо громадські зони. Втрачаємо вільні простори і перспективи розвитку. 

Культурна спадщина, туризм, сучасна інфраструктура? Ні, про це питання навіть не стоїть. Питання набагато гостріше і простіше: виживання. Коли ми дозволимо забудувати останній вільний клаптик такої спокусливо вигідної землі у центрі, ми зрозуміємо: а тепер нам більше немає чим дихати. Ні в переносному сенсі, ні в прямому. 

Давайте зупинимо цей процес, поки ще лишилося хоча би кілька шматочків старого Ужгорода! ", - закликається у преамбулі до петиції.

З метою збереження традиційного характеру середовища історичного ареалу,  охорони і раціонального використання розташованих в його межах нерухомих об'єктів культурної спадщини, збереження її містоформуючої ролі та забезпечення дотримання режиму використання пам'яток місцевого значення автор петиції та ужгородці, які поставили під нею свої підписи, вимагають "тимчасово припинити видачу містобудівних умов та обмежень забудови земельних ділянок, реєстрацію повідомлень про початок виконання будівельних робіт та дозволів на виконання будівельних робіт незалежно від форми власності в межах історичного ареалу та зони регулювання забудови першої категорії міста Ужгорода, встановлених науково-проектною документацією «Історико-архітектурний опорний план м. Ужгорода Закарпатської області з визначенням меж і режимів використання зон охорони пам’яток та історичних ареалів», розробленого Науково-дослідним інститутом пам'яткоохоронних досліджень, до занесення всіх щойно виявлених об’єктів культурної спадщини міста Ужгорода до Державного реєстру нерухомих пам’яток України згідно з Переліком об’єктів культурної спадщини."

Тепер влада Ужгорода зобов'язана розглянути це зверненння на сесії міської ради і або підтримати його, або мотивовано і більшістю голосів депутатів відмовити в підтримці.

 

02 травня 2019р.

Теги: петиція, мораторій, забудова, реконструкція

Коментарі

*** 2019-05-02 / 13:13:56
Нічого в Ужгороді спокусливого нема,про це може говорити,малообізнана людина.Нічого,історики про це добре знають.

соціо 2019-05-02 / 13:11:29
А в районах ареалу пограничного?.Що то за наміри будівництва? І взагалі кодекс вулиць,він є чи його нема. Як це,щось десь будувати,якщо не затверджена вулиця,то як проводити забудови?Наприклад, "БАМ".

НОВИНИ: Соціо

16:47
Мукачівський прикордонний загін поповнився 12 офіцерами
16:07
У центрі Ужгорода водій "Мерседеса" "збив" дорожній знак і поїхав геть
15:40
Найбільше заяв на вступ абітурієнти УжНУ наразі подали на медичний, юридичний та факультет здоров'я
14:08
На Собранецькій в Ужгороді 16 липня на час асфальтування дороги перекриють проїзд
14:06
Під час ремонту Берегівської об'їзної в Мукачеві обіцяють якісний асфальт, лед-освітлення, та велодоріжку
13:59
В Ужгороді бухгалтерів та аудиторів вітали із прийдешнім професійним святом
13:53
В Ужгороді відкриють меморіал полеглим у російсько-українській війні воїнам 15-го окремого гірсько-штурмового батальйону
12:41
/ 2
Світ прийшов до Курова
11:26
Третій мотопробіг за єдність України стартував сьогодні в Ужгороді
11:25
Минулого тижня на Закарпатті зареєстровано 23 нових випадки захворювань на кір
11:22
Із 16 липня з огляду на ремонт Капушанської в Ужгороді частина вулиці буде перекрита для руху
09:48
/ 2
У Хусті готуються до старту реставраційних робіт у місцевому замку
09:19
/ 1
На Закарпатті учасники бойових дій отримали у власність понад 3 тисячі земельних ділянок
07:17
/ 1
В Ужгороді відбудеться акція "Мова об'єднує"
17:03
/ 1
Закарпатський "Хатіко" у дворі лікарні чекає на померлого господаря
16:53
/ 4
У Мукачеві ціна кілограму чорниць зросла з 40 до 80 грн
11:57
/ 4
В Ужгороді говорили про облаштування парку на території "Кірпічки"
00:09
Для відновленого парку Буштина закупили пару лебедів та качок-мандаринок
14:12
Ужгородський національний університет підписав угоду про подвійні дипломи з Університетом Шафарика в Кошицях
09:37
/ 1
200 тис грн спрямують із районного бюджету на відновлення пошкоджених негодою будинків у Сюрте на Ужгородщині
09:31
/ 1
Уже цих вихідних окружні виборчі комісії Закарпаття почнуть отримувати бюлетені від ЦВК
09:28
/ 4
В історичному центрі Ужгорода "розповзається" стара бруківка
23:08
В Ужгороді стійкий туберкульоз лікують через порт-системи
21:58
/ 3
У результаті реформи адмінтерустрою на Закарпатті планують залишити всього 4 райони
16:16
27 липня у Мукачеві вчетверте відбудеться Парад сажотрусів
» Всі новини