Ужгородці петицією вимагають мораторію на забудову та реконструкцію об’єктів у межах історичного ареалу Ужгорода

Для того, щоби зібрати 250 підписів ужгородців, є 19 днів

Ужгородці петицією вимагають мораторію на забудову та реконструкцію об’єктів у межах історичного ареалу Ужгорода

На офіційному сайті Ужгородської міської ради учора, 17 квітня, було зареєстровано петицію під назвою "Про тимчасовий мораторій на забудову земельних ділянок та реконструкцію чи добудову об’єктів у межах історичного ареалу м. Ужгорода".

Автором птиції є активістка зі збереження культурної, архітектурної та історичної спадщини обласного центру Закарпаття Тетяна Смріга.

Петиція містить пояснювальний текст, який сповна відкриває суть проблеми, до вирішення якої намагається спонукати міську владу Ужгорода активна частина громади міста.

"Щодня ми втрачаємо Ужгород. Втрачаємо його історичне обличчя. Втрачаємо громадські зони. Втрачаємо вільні простори і перспективи розвитку. 

Культурна спадщина, туризм, сучасна інфраструктура? Ні, про це питання навіть не стоїть. Питання набагато гостріше і простіше: виживання. Коли ми дозволимо забудувати останній вільний клаптик такої спокусливо вигідної землі у центрі, ми зрозуміємо: а тепер нам більше немає чим дихати. Ні в переносному сенсі, ні в прямому. 

Давайте зупинимо цей процес, поки ще лишилося хоча би кілька шматочків старого Ужгорода! ", - закликається у преамбулі до петиції.

Петиція
Про тимчасовий мораторій на забудову земельних ділянок 
та реконструкцію чи добудову об’єктів 
у межах історичного ареалу м. Ужгорода

З метою: 

• збереження традиційного характеру середовища історичного ареалу, 
• охорони і раціонального використання розташованих в його межах нерухомих об'єктів культурної спадщини, збереження її містоформуючої ролі та забезпечення дотримання режиму використання пам'яток місцевого значення, 

керуючись: 
• визначенням меж та режимів використання історичного ареалу населеного пункту, обмеженнями господарської діяльності на території історичного ареалу, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 13 березня 2002 р. № 318, статтями 5, 8, 9, 25, 26, 29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», статтями 6, 32 Закону України «Про охорону культурної спадщини», статтями 2, 5, 12, 18, 19 Закону України «Про основи містобудування», статями 12, 35, 48 Закону України «Про охорону земель», на підставі повноважень, передбачених статтями 7, 11, 140, 143-144 Конституції України, статтями 2, 10, 24, 25, п. 37 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» 

ВИМАГАЄМО 
тимчасово припинити видачу містобудівних умов та обмежень забудови земельних ділянок, реєстрацію повідомлень про початок виконання будівельних робіт та дозволів на виконання будівельних робіт незалежно від форми власності в межах історичного ареалу та зони регулювання забудови першої категорії міста Ужгорода, встановлених науково-проектною документацією «Історико-архітектурний опорний план м. Ужгорода Закарпатської області з визначенням меж і режимів використання зон охорони пам’яток та історичних ареалів», розробленого Науково-дослідним інститутом пам'яткоохоронних досліджень, до занесення всіх щойно виявлених об’єктів культурної спадщини міста Ужгорода до Державного реєстру нерухомих пам’яток України згідно з Переліком об’єктів культурної спадщини.
 

До кінця збору підписів під цією петицією залишилося 

Поставити свій підпис під цим зверненням можна за посиланням - https://e-dem.in.ua/uzhgorod/Petition/View/30

Для того, аби влада розглянула цю петицію, потрібно 250 підписів ужгородців.

18 квітня 2019р.

Теги: петиція, забудова, реконструкція

Коментарі

Небайдужий 22.04.2019 / 19:46:52
Не зовсім зрозуміло суть вимог: напевно, потрібно припинити не видачу... обмежень, а видачу дозволів на забудову. Чи я щось не розумію? Прошу роз'яснити, і тоді готовий підписатися під зверненням. Хоча, по правді кажучи, все, що можна було, і навіть те, що не можна було, уже забудували. Прошу активістів звернути увагу й на те, що забудова історичної частини міста, особливо високими спорудами, призводить до значного збільшення загазованості повітря, що на сьогоднішній день є чи не найбільшою його проблемою, яку, на жаль, не
хоче бачити керівництво міста.

*** 19.04.2019 / 13:21:05
У кожному дворі-АТП і під будинком,сільська шопа,така в нас Є...

НОВИНИ: Соціо

23:14
/ 5
Звільненого з тюрми очільника ГО "Доста" Павла Павлова мобілізували до ЗСУ
20:30
/ 4
Ціна занедбаної дерев'яної хати в курортному Пилипці на аукціоні зросла у 2000 разів - з 895 грн до 1,75 млн
19:49
/ 1
Підтверджено загибель Віктора Чейпеша з Олешника на Берегівщині, що майже 2 роки вважався зниклим безвісти Фото новина
19:37
/ 4
Від ран, отриманих на війні з росією, помер захисник з Верхніх Воріт на Мукачівщині Фото новина
18:14
В Ужгороді попрощалися із полеглим захисником Олегом Матвієнком Фото новина
17:14
На Закарпатті через сильні дощі можливий підйом рівня води в річках та сходження селів
12:57
/ 1
«Депеш-парк» у Мукачеві планують масштабно оновити після війни Фото новина
11:48
У Карпатах рятувальники евакуювали туристку зі Львова, якій стало зле Фото новина
10:41
Помер захисник із Лози на Хустщині Іван Рибачук Фото новина
09:36
На Закарпатті готують до відкриття новий міжнародний пункт пропуску «Біла Церква — Сігету-Мармацієй» Фото новина
09:10
На Тячівщині хочуть увіковічнити пам'ять Героя України Олега Куцина у краєзнавчому музеї
17:12
/ 2
В Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олегом Матвієнком Фото новина
12:59
/ 1
У горах Закарпаття затримали киянина, який пішки повертався з Румунії Фото новина
11:53
На Закарпатті митники вилучили незадекларовані парфуми світових брендів на понад пів мільйона гривень Фото новина
10:36
/ 2
Підтвердили загибель 32-річного Героя із Буштина на Тячівщині Юрія Чобея Фото новина
09:41
В Ужгороді встановили сучасний туристичний інфобокс Фото новина
09:07
Закарпатець Роман Козак представляє Україну на Міжнародній хімічній олімпіаді Фото новина
21:32
У четвер у Рахові представлять книжку і фільм про Героя України Олега Куцина
18:22
/ 3
На Рахівщині третю добу шукають 34-річного чоловіка, який зник поблизу Ясіні
17:18
/ 3
Турист із Києва травмувався біля озера Ворожеска на Рахівщині Фото новина
17:12
В Ужгороді у четвер прощатимуться з полеглим Володимиром Жупіком Фото новина
13:18
На Говерлі рятувальники допомогли туристу, який травмував руку та ногу Фото новина
10:24
/ 1
У Перечині попрощаються із військовослужбовцем Іваном Куштаном Фото новина
09:12
У Малій Розтоці на Хустщині попрощаються із полеглим на війні з рф захисником Іваном Бричем Фото новина
17:01
На Закарпатті масштабна пожежа сонячних панелей ледь не знищила господарство з худобою Фото новина
» Всі новини