5 нардепів від Закарпаття не голосували за Закон про мову

Нагадуємо, за закон проголосували 278 нардепів.

5 нардепів від Закарпаття не голосували за Закон про мову

Троє закарпатських депутатів Верховної Ради України сьогодні підтримали Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної" (№5670-д) у другому читанні та в цілому. П'ятеро обранців не голосували. Ще один - утримався. 

Нагадуємо, за закон проголосували 278 нардепів.

Згідно із документом, єдиною державною мовою в Україні є українська. Проект передбачає, що українською мовою має володіти кожен громадянин України, а також усі претенденти на українське громадянство.

Українською мовою мають розмовляти усі високопосадовці та керівники силових структур. Також українська обов'язкова для депутатів усіх рівні, суддів, адвокатів, керівників вишів, медпрацівників тощо. Українською мовою мають проводитись усі засідання, зустрічі тощо у владних органах та установах – як центральних, так і регіональних.

Українську мають використовувати також у сфері обслуговування, у підписах та маркуванні товарів і послуг.

Дія закону не поширюється на сферу приватного спілкування та здійснення релігійних обрядів.

25 квітня 2019р.

Теги: закон, мова, депутати

Коментарі

*** 2019-05-20 / 15:30:50
До Нік.Є політика,є аполітика,є теологія,є атеологія(атеїзм),бо,як інакше пояснити,що крім Бога,люди створили ракети!( у науці -це атеїзм)

просто 2019-05-19 / 21:14:16
Ці 5 депутатів підтримують Україну? Чи- кого получиться, того і підтримують?

Петро Ференцович Генцюр 2019-05-07 / 14:51:10


Коментар видалено. Адмін


Петро Ференцович Генцюр 2019-05-07 / 14:45:38


Коментар видалено. Адмін


соціо 2019-05-06 / 15:33:27
Може,мовою ,повинні займатися,справжні, філологи.4.Риторика. 8.Філологія(УДК).Усюди треба наукові знання!

Byby 2019-04-28 / 16:28:36
Хрестос воскрес !

Wv T4 2019-04-28 / 08:39:45
Ви всі говорили та говорете про закон , про честь , про гідність
Чому не поговорити як Ваші закони приймаються ?
Кнопкодавством !
Про церкву та про віру говорять у Більшості такі що до церкви не ходять та у Бога не вірять !
Про що можемо говорити далі ?

123 2019-04-27 / 20:14:33
А ще цікаво, що кнопкодави звільнили себе від володіння українською мовою!

Або Нік 2019-04-27 / 13:48:12
Так, я також не читав цей закон. І я не повторюю чиїсь мантри - вважаю що питання віросповідання є особистим, а не релігійним чи політичним. А політики повинні нести відповідальність за порушення Конституції - втручання у релігію. І знову екстрасенс розповідає що треба мені і "мені подібним". Совок мені не потрібен, мову я маю, церква мені не потрібна, а "правдивої" історії вважаю не існує. І я мало цікавлюсь Москвою чи Будапештом.

Або Нік 2019-04-27 / 13:16:57
Єдина державна мова була і до цього часу, і без цього закону. Я розмовляю українською і мені нічого в цьому не заважає, і мені не потрібен цей закон і дешевий цинічний популізм разом з ним.
А ще якийсь екстрасенс мені розповідає чого я хочу. Дякую, але вам варто зайнятись чимось іншим.

Справедливість 2019-04-27 / 08:07:08
До тих пір поки ми будемо обирати одних і тих самих депутатів в Україні будуть процвітати порохобори. І ніяка ЗЕ! команда НАМ не допоможе. Ніяких приватних підприємців в політику. Ніяких раніше судимих в яких погашена судимість в політику. І тільки після цього можливо буде якесь зрушення та покращення добробуту в українців.

Глог 2019-04-26 / 20:39:21
Балогівський клан є панівний на Закарпаття, ще кажучи іншими словами (князьки).
І за діями цих бариго-маргіналів судять все Закарпаття та закарпатців.
Це і його любов до Ющенко, потім зрада, робив вибори для овоча януковича і пішов до нього і потім зрада втікши на Майдан, потім робота на Порошенка, але той дав йому копняка і нарешті почав роботу на ЗЕ .Повії більш цнотливі ніж балоги порядні.

Вуву жо пацан 2019-04-26 / 18:41:16
То знає сам бринзович .
(його) Босс петрушка.
І другий босс орбан.

пацан 2019-04-26 / 11:33:50
Що робить самий великий угорець Брензович в фракції Президента???

ще до Або Нік 2019-04-26 / 10:31:56
Ти поїдь в Москву та Будапешт і там вигукуй, що їхня мова та історія нахер нікому не потрібна, знати і володіти їх державною мовою не обов"язково. А ще піди в Держдуму РФ і Кабмін РФ і там виступай з трибуни виключно не російською мовою - що з тобою буде???

до Або Нік 2019-04-26 / 10:24:51
Ти перший не знаєш, про що йдеться в законі та навіть як він називається та ще й чітко повторюєш мантри недорізаних Бойко-Шуфриків про мову, релігію та історію!!! Тобі і тобі подібним дійсно не треба ні своєї мови, ні помісної автокефальної церкви, ні правдивої історії - тобі протібен лише "совок"!!!

Або Ніку 2019-04-26 / 10:22:05
Єдина державна мова є об'єднавчим чинником. А роз'єднати на удільні князівства якраз хочуть такі, як ви.

Або Нік 2019-04-26 / 09:29:59
"Згідно із документом, єдиною державною мовою в Україні є українська" - геніально! А депутати не читали Конституцію, в якій це записано?
2000 "поправок" і кінцевого варіанту закону немає в доступі! Дуже цікаво - чи читали коментатори цей закон??? Мабуть, так як і депутати, які за нього голосували! Про що розмова? Про те, хто якою мовою повинен розмовляти? До цього часу не було української мови? Чи тепер нема? Чи треба далі розколювати і розвалювати країну по мовним, релігійним та історичним питаннях?

Читач 2019-04-26 / 09:22:21
А скажіть, який взагалі сенс перебування у ВР цих вічно не голосуючих ні за що "слуг народу"? Якого хр...на вони там роблять? Коли вже нарешті Закарпаття зробить нормальний вибір депутатів і коли вже Вітькова сімейка піде в історію?

Ваза 2019-04-25 / 23:42:01
Знайома інфографіка від UA:Закарпаття. Посилайтесь на першоджерело)

НОВИНИ: Політика

20:41
/ 1
Захищаючи Україну від московської орди, поліг Ярослав Багрій з Камʼянського Берегівського району
10:49
Жителю Сюрте на Ужгородщині, що переправляв "ухилянтів" до Словаччини, повідомили про підозру та "запобіжно" присудили домашній арешт
10:57
В Ужгороді "безправний" водій незаконно обладнав свій Opel проблисковими маячками
22:49
/ 9
"Що хочемо, те і робимо": у "терактівських" Керецьках на сесію сільради незаконно не пустили військових
16:52
/ 24
У Закарпатській облраді "нодьмодьорорсаґового" "слугу" Іванча замінив Цебер з бази "Миротворця", який з угорським паспортом їздив розважати окупантів до Криму
11:14
У Глибокому на Ужгородщині, поки господар поїхав до Ужгорода, в його дворі вигоріла надвірна споруда
11:00
Закарпатські поліцейські зібрали зібрали 2,5 млн грн і закупили 133 FPV-дрони для штурмової бригади "Лють"
19:56
/ 6
ВР затвердить нові назви 4 сіл на Закарпатті, зокрема – Пушкіна
19:33
/ 16
Помер ексголова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль
13:46
/ 9
Ізолюючи угорців Закарпаття, Орбан і Ко роблять все можливе, аби угорська громада ставала все меншою – Балога
22:30
/ 36
Опубліковано архівний виступ єпископа Івана Маргітича під час вшанування 60-ї річниці подій на Красному полі біля Хуста (ДОКУМЕНТ)
21:37
/ 7
Зеленський звільнив Токаря і призначив Гайдая головою Мукачівської РДА
11:15
/ 4
На Закарпатті судитимуть двох кліриків УПЦ (МП), яких СБУ раніше викрила на пропаганді комунізму
23:23
/ 7
У понеділок "недоброчесна" голова апеляційного суду Фазикош розглядатиме апеляцію "корупційного" голови земельної комісії Ужгорода Мильо
20:45
/ 15
Уряд призначив заступника голови Закарпатської ОВА Добромільського головою Державної служби України у справах дітей
19:05
/ 42
На Закарпатті греко-католицького священника позбавили парафії за проукраїнську позицію (ДОКУМЕНТ)
21:48
/ 12
Вслід за Кащуком сесію перед голосуванням покинув Лунченко, а обов'язки голови виконуватиме секретар ради Губаль
18:01
/ 5
Два клірики УПЦ МП на Закарпатті отримали підозру за пропаганду комуністичного режиму та срср
15:04
/ 6
Депутати міської ради Хуста проголосували за недовіру міському голові Кащуку
15:24
/ 3
Ворог запустив ІПсО з "погрозами" на адресу угорців Закарпаття від "українських націоналістів"
04:07
/ 38
Василіяни Закарпаття на Капітулі в Угорщині переобрали на наступні чотири роки дотеперішнього керівника Провінції св. Миколая
20:07
/ 31
В Угорщині на виборах керівництва закарпатських василіян "духовно навчає" угорський прихильник сепаратизму МГКЄ