Порошенко: Україна готова витратити більше грошей на навчання угорської меншини

Кандидат у президенти України і чинний глава держави Петро Порошенко вірить у те, що Угорщина, яка зараз блокує євроатлантичні прагнення Києва через суперечку довкола освітнього закону, за 4 роки підтримає членство України в ЄС і НАТО.

Порошенко: Україна готова витратити більше грошей на навчання угорської меншини

Про це Петро Порошенко сказав на НСК "Олімпійський" у центрі Києва в неділю, куди він прибув для дебатів із Володимиром Зеленським, повідомляє "Європейська правда".

"Я спеціально назвав конкретний рік – 2023 рік, коли ми маємо підписати план дій про членство (в НАТО), і коли ми маємо виконати критерії для того, щоб подати заявку на членство у ЄС. Я абсолютно переконаний, що Угорщина разом з іншими державами-членами ЄС підтримає Україну так само, як і було обіцяно багато разів декілька років тому", - впевнений Порошенко.

Він зазначив, що Київ відкритий до компромісів щодо прав угорської меншини.

"Вони (угорська меншина) мають повні права на освіту угорською мовою", - сказав Порошенко, додавши, що угорська меншина також має права "вчитися в українських школах, українських університетах, працювати в українських компаніях".

"А це неможливо, якщо ви не знаєте української мови в Україні", - додав він. Порошенко також зазначив, що Україна готова витратити більше грошей, аби створити кращі умови для навчання угорської меншини, аби вони знали "щонайменше дві мови – українську та угорську".

Президент Порошенко в рамках передвиборчої кампанії обіцяє, що Україна отримає План дій щодо членства у Альянсу в 2023 році.

Як відомо, Угорщина блокує проведення засідань Комісії Україна-НАТО, заявляючи про нібито порушення прав угорців, які живуть в Україні, через положення закону про освіту, яким визначено, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова.

14 квітня 2019р.

Теги: угорці, Угорщина, НАТО

Коментарі

До ссорі 2019-04-17 / 22:49:03
Мочити треба йіх обидвох. І нещадно.

сорри 2019-04-17 / 21:13:15
А для чого їм читати? У них є тези методичок ФСБ РФ, які зводяться до того, щоби мочити Пороха любою ціною. Не виділяла Україна кошти - мочили, тепер планує виділити - теж мочать.
Пособники х**ла, *лять :(

Каті 2019-04-17 / 18:30:36
Перед тим як писати х€рnю ... Краще почитай біографію супрун а тоді запхай собі в гаті дайперс шоб не дристало куди не треба.

Катерина 2019-04-17 / 11:38:37
Який "золотий" наш Пийтер Олексійович!
Як переживає за наших угорськомовних діточок!
Як хоче, щоб вони навчалися в українських вишах!

"Золотий наш", Пийтер Олексійович!
Якщо наші виші такі гарні та чудові, то чому ВАШІ рідненькі діточки навчаються в англійських, а не в українських вишах????
Чи може , ваші діточки якісь особливі??? З якогось особливого тіста чи з якоїсь особливої дірки випали???
Коли ви уже зрозумієте, що українську вивчають діти , і національних меншин в тому числі, в яких немає альтернативи українським вишам.
Не тільки ВАШІ, але і угорськомовні діточки тоже хочуть належну вищу освіту. Бо ніде у світі не визнають диплом університету, в якому можна без знань, а банально за бабки, здати екзамен.
Сподіваюсь, тут ніхто не заперечить , що на сьогодні УжНУ є яскравим прикладом корупції?
Коли в такий спосіб УжНУ штампує "спеціалістів" в області права чи економіки, то це ще якось можна пережити. Але коли ви попадаєте в руки лікаря з таким дипломом, то це уже реально СТРАШНО !!!!
Може тому українські можновладці і лікуються не у наших мед.закладах?
Якщо зараз такий спосіб отримання медичної освіти вважати нормальним, тоді стає зрозумілим , як жінка з рівнем завідуючої ренгенкабінетом може очолити міністерство охорони здоров"я України !!!
Може тому вона дозволяє собі повчати "аборигенів" України, що і коли їсти , як сидіти чи спати , коли і як ходити в туалет.
І ЦЕ В КРАЇНІ, ЯКА НАЛІЧУЄ НЕ ОДНОГО СВІТИЛА СВІТОВОЇ МЕДИЦИНИ !!!!

Magyar-Hun 2019-04-15 / 15:56:41
Дякую, пане президенте, я став вашим фаном. Голосуватему за ЗЕ, но лише за то щоб ви трохи відпочили, рідненький!

пусліднюму 2019-04-15 / 15:19:57
Твій ЗЕ так як ти уд армії удкосив.На виход ти 9 ,ни динь побєдобєсія из табличков Сталіна.

Ще май останньому 2019-04-15 / 14:27:30
Наприклад Зеленський із кварталом був ще у 2015 в нас на передньому краї оборони, на сході із концертом, привозили екіпіровку, ви думаєте чому армія за нього проголосувала? А Петро Рошен їхздив лиш максимум в Маріуполь чи Краматорськ, для реклами, за ним ціла дивізія охрани. Та ми воюєме із старими бричками, а нові бтри показують на параді. 21 на виход........

До порохоботів 2019-04-15 / 10:42:13


Коментар видалено. Адмін


для тупих Це я 2019-04-15 / 07:52:03
З цього приводу є відповідна постанова ЦВК. Поцікавтеся

Це я 2019-04-14 / 23:18:14
Для тупих, патріотів
Стаття 62.
3. Теледебати за рахунок коштів Державного бюджету України транслюються на Першому Національному каналі Національної телекомпанії України та Першому каналі Національної радіокомпанії України,...
У законі не говориться про місце проведення дебатів. Лише про те, на якому каналі, і час проведення. Дивиться вище!

Катерина 2019-04-14 / 22:45:26
Зробив прощальний тур до Німеччини та Франції, розуміючи що уже після 21-го пійде долу дворм копачами гудучи.

до партії зелених 2019-04-14 / 21:22:20
з самого початку клоун призначив дебати на 14 квітня на 14.14 хв.в Олімпійському! Президент прийшов -клоун ні.Ви слідкуєте за подіями.На вашу думку хто достойний поваги як кандидат.Той видно нема фізичного стану явитися на дебати. ДУМАЙ ТЕ!!!!

Для тупих 2019-04-14 / 21:19:17
По закону 19-го дебати - в студії Суспільного, а не як хоче клоун - на стадіоні.

Не порохобот 2019-04-14 / 20:55:01
Патріот-порохобот, для тупих: дебати по закону 19 числа, а сьогодні була "прощальная гастроль артиста Парашенка"......

Андрій 2019-04-14 / 20:37:54
До патріота...Казали дебати 19 квітня,що не зрозумілого?

патріот 2019-04-14 / 20:33:35
чому колір весни не прийшов на дебати.Сам накрутив наркоман, а тепер прячеся у Франції.Я би дуже хотів почути від нього хоть пару речень адекватних-про економіку,освіту,медицину, сільське господарство.Но це не реально, а ще хоче керувати нікчемний скоромох країною.Президент діючий нормальна,грамотноа,розумна ,культурна людина.Не порівняти з ЗЬО!

Не порохобот 2019-04-14 / 20:19:01
Але це вже друга історія і із іншим Президентом! Петя, у весни колір зелений:)

Мукачівець 2019-04-14 / 19:41:57
У всіх розвинених країнах, в тому числі європейських знання національної мови є нормальним при інтеграції ніональних меншин. І тільки в Україні якщо треба вчити державну мову це дискримінація. Скільки ти мов знаєш стільки ти людина)

Тромб 2019-04-14 / 19:26:03
Чого про це не казав 4 роки???

Андрій 2019-04-14 / 19:09:10
Порошенко вже нічого не зробить....

НОВИНИ: Політика

12:28
На Тячівщині водійка "Тойоти", виїхавши на зустрічну, збила мотоцикліста. Чоловік у важкому стані – в реанімації
14:34
/ 2
"Кремлівськорусинські" "друзі" Земана незаконно навідалися в окупований Росією Крим
12:05
/ 16
Україна і жест Земана
00:46
/ 16
Чубирко, з яким "ненормативно" переписувався в ВР нардеп Лунченко, є соратником Медведчука на Закарпатті
17:04
/ 8
Суд призначив експертизу поширюваної на Закарпатті угорськомовної газети "Карпатойо" на предмет сепаратизму
14:47
/ 4
Закарпатські нардепи-"мажоритарники" не голосували за "касові" ускладнення для малого бізнесу, "за" лише "слуги народу"
13:51
/ 3
Хустський райсуд постановив конфіскувати 100 тис грн "допомоги" для "Радикальної партії Ляшка"
01:57
/ 13
Нардеп Лунченко в ВР у айфоні матюкається і читає "Закарпаття онлайн"
00:27
/ 3
МЗС викликало посла Чехії через зустріч Земана з русинами щодо "автономії" Закарпаття
23:33
/ 3
Єврокомісар Орбана: чим загрожує Україні новий керівник політики сусідства ЄС
22:53
/ 5
Кабмін погодив призначення заступників голови Закарпатської ОДА, яких "анонсувало" "Закарпаття онлайн"
02:14
/ 19
Прокремлівські русини обговорили з проросійським президентом Чехії "більшу автономію" українського Закарпаття
16:39
/ 18
Бондаренко свою боротьбу з Гайдаєм продовжив зверненням депутатів облради
09:16
/ 12
Гайдая звільнено з посади радника голови Закарпатської ОДА
00:12
/ 12
Бондаренку дуже не подобається, коли Брензович перед виборами порушує питання про Притисянський округ
09:01
/ 6
Бондаренко зустрівся з новообраними нардепами-"слугами" у ВР від Закарпаття – "налагодив тісну співпрацю"
14:11
/ 3
Меморіальний знак Малого Державного Герба України відкрили в Берегові
23:23
/ 8
Балога залишається нардепом. Верховний Суд відмовив Токарю
18:00
/ 4
Суд у Києві відмовив Токарю у позові до ЦВК щодо визнання Балоги нардепом, сьогодні апеляцію розглядає Верховний Суд
15:58
/ 6
Для звільнення "самовідновлюваних" закарпатських митників змінять закон про держслужбу – Нефьодов
23:30
/ 8
Верховний Суд відмовився розглядати скаргу Токаря щодо перемоги Балоги
20:46
/ 3
Балога і Поляк увійшли в "За майбутнє", Лаба став "Слугою народу", а Лунченко, Горват та Петьовка наразі позафракційні
03:13
/ 14
Оксюморон: Шуфрич очолить у новому парламенті Комітет по свободі слова
19:16
/ 5
ЛЕМ МИ: Ветерани Закарпатської 128-ї бригади взяли участь в "Марші захисників" у Києві
18:36
/ 14
Закарпатські ветерани та волонтери взяли участь у альтернативному "Марші захисників України" в Києві