Чим вища роль чиновника в розпорядженні державними землями, тим більше варіантів зловживань службовим становищем у нього виникає. А чим більше таких земель - тим більшого розмаху може набути корупційна діяльність.
Так, згідно з інформацією, наданою прокуратурою Закарпатської області на журналістський запит, упродовж минулого 2018 року судами у справах даної категорії за позовами прокурора було відкрито проваджень на суму 577 млн 876 тис. грн. Задоволено (у т.ч. частково) 27 позовних заяв на суму 80 млн 758 тис. грн. 68 га земель уже повернуто та попереджено їх незаконне надання. І це лише офіційна інформація про документально доведені епізоди.
Якщо порівняти ці дані з публічною інформацією про обласний бюджет, то дані прокуратури означають, що масштаби земельної корупції - не дріб'язок. Сума, на яку задоволено 27 позовів, становить майже третину від фінансування Департаменту соціального захисту Закарпатської ОДА (238,7 млн грн).
Корупція залишається невід’ємною складовою земельних відносин в країні. Мораторій на купівлю-продаж земель сільгосппризначення породжує «схеми», щоб його обійти. А відсутність «цивілізованого» ринку землі спонукає чиновників користуватись ситуацією, вимагаючи хабарі за незаконне "безоплатне" переведення земель з державної власності у приватну, за передавання ділянок у користування за низькими орендними ставками, за надання їх в оренду з правом подальшого набуття права власності, за свої "послуги" використання службового становища для заволодіння ділянками.
Саша 2019-03-29 / 16:42:11
Мельничук І Якубець основні корупціонери!!!!
Бідалах 2019-03-29 / 13:30:13
Коли нарешті розберуться із Дзядівим у Рахівському районі який десятки гектарів небезкоштовно розбазарив на Драгобраті