Реалізовує його Європейський центр імені Вергеланда разом з Міністерством освіти і науки України та Радою Європи за підтримки Міністерства закордонних справ Норвегії та Міносвіти.
Окрім математики, мов, історії та решти звичних предметів, школярів навчатимуть практичних знань про права людини, гендерну рівність, толерантність, повагу до людей інших рас, віросповідання та уміння вирішувати конфлікти демократичним шляхом.
Марія ГРИНЧУК, директор школи
Метою долучення до програми «Демократична школа» було те, щоб наші випускники школи були самостійні у прийнятті рішень, були, насамперед, більш активні, щоб були небайдужі до життя школи. Самі були ініціаторами. Самі продукували ідеї і приймали участь у їх реалізації.
За школою будуть закріплені два тренери. На презентаційній зустрічі вони познайомилися з колективом школи. На черзі – розробка аналізу стану учнівського самоврядування.
Маріанна КРИВУЦА, заступник директора школи з виховної роботи
Ми пройшли відбір. Серед 230 команд було обрано, це 4 хвиля проекту, 60. І ми потрапили у цей проект. Загалом, спочатку це було просто запрошення взяти участь у проекті. А далі нас очікував 4-денний тренінг дуже такий інтенсивний протягом 4 днів у Львові.
Проект повністю фінансує Європейський Союз. Тренінги були безкоштовними. Окрім того, для учасників «Демократичної школи» закупили відповідну літературу і канцтовари.
Маріанна КОРОЛЬ, мама, учасниця тренінгу
Для мене було дуже цікаво пройти цей тренінг, як мамі. У нас були групові заняття. Я побачила цю майбутню школу у новому ракурсі для наших же дітей. Тому що наші діти поверхово чують слово «демократія». «свобода», «права». Але в житті вони це не застосовують.
Тренінги проводитимуть для учнів 5-11 класів у позаурочний час. Долучатимуть також представників педагогічного, батьківського колективу та громадських організацій.
Олександр ДОРОШ, президент школи
«Демократична школа» — це означає, що учні зможуть на рівні з учителями обговорювати важливі проблеми для школи. Оскільки я є президентом, я представляю їхні інтереси. Я зможу з ними обговорювати більш серйозні проблеми.
Данієла КОРОЛЬ, учениця 8-го класу
Я вважаю, що за допомогою того, у що перетворюється наша школа, ніхто не буде боятися висловлювати свої думки і створювати якісь гуртки чи щось у цьому дусі.
Наталія САВКО, учениця 11-го класу
Демократична школа для мене – це плідна співпраця таких трьох компонентів – батьки, учні і вчителі. Це співпраця, це взаєморозуміння, знаходження якогось спільного рішення для того, щоб середовище було комфортним.
Проект «Демократична школа» розрахований на два роки. За цей час його учасники намагатимуться активно втілювати успішні європейські практики в життя.