Протягом лютого Закарпаття відвідали три кандидати на пост Президента

Основні форми активності кандидатів у Президенти України (а також – політичних сил, які їх висунули) у Закарпатській області – це зовнішня реклама, робота агітаційних наметів, розміщення в електронних та друкованих ЗМІ контенту про кандидатів із ознаками замовності.

Протягом лютого Закарпаття відвідали три кандидати на пост Президента

У лютому Закарпатську область особисто відвідали троє з 44 кандидатів у Президенти – Володимир Зеленський, Андрій Садовий та Валентин Наливайченко. При цьому перший з них позиціонував свій візит не як кандидата, а як представник команди «Студії «Квартал 95», яка дала ужгородцям комерційний концерт. Також напередодні проведено й так званий «благодійний» концерт, куди за запрошеннями глядачі потрапили безкоштовно.  Під час обох концертів – «благодійного» та комерційного – випадків агітації спостерігачі ОПОРИ не зафіксували.

Андрій Садовий відвідав Ужгород та Мукачево, де на центральних площах міст зустрічався з виборцями у форматі розмови за какао.  Окремо Садовий зустрівся із журналістами, а також взяв участь у програмі «Громадський контроль» на телеканалі «М-студіо». Ефір програми із Андрієм Садовим промаркавано, як політичну рекламу. Також політик відвідав ужгородську швейну фабрику «Парада» та завод «Fisher» у Мукачеві, де зустрівся із трудовими колективами. Нагадаємо, торік у грудні на останнє підприємство завітав  і на той момент потенційний кандидат Сергій Тарута. Крім цього Андрій Садовий із командою вшанував пам’ять загиблих бійців 128 бригади гірсько-піхотної бригади із Закарпаття.

Валентин Наливайченко під час свого візиту до Ужгорода провів прес-конференцію для журналістів та зустріч із виборцями у приміщенні Закарпатського обласного лялькового театру. За спостереженнями представників ОПОРИ, обидва заходи широко не анонсувалися, оголошень про можливість зустрічі виборців із кандидатом у Президенти не зафіксовано. Крім цього, як розповів кандидат Наливайченко журналістам, він мав намір зустрітися із працівниками Ужгородської районної лікарні, однак йому  не дозволили  провести зустріч у приміщенні закладу, тому зустріч із медиками відбулася на вулиці. На прес-конференції Валентин Наливайченко зазначив, що організації зустрічі в середині лікарні перешкодив представник штабу кандидата Петра Порошенка, однак не назвав його прізвища.

У лютому область відвідав народний депутат, представник партії ВО «Батьківщина» Іван Крулько, який у містах Хуст, Тячів, а також у селищах Дубове та Грушево Тячівського району мав зустрічі із виборцями як представник партії ВО «Батьківщина» та кандидатки Тимошенко. Також нардеп взяв участь в урочистостях із місцевою владою у Тячівській ОТГ при вшануванні пам’яті воїнів-афганців. Також нардеп Іван Крулько поінформував, що довіреною особою кандидатки Юлії Тимошенко в окрузі №71 стане директор Інституту Амосова Василь Лазоришинець. Останній є депутатом Закарпатської обласної ради від партії «Єдиний Центр». 

27 лютого область відвідав екс-народний депутат, громадський діяч Микола Томенко, який провів зустріч із журналістами в Ужгороді. Під час прес-конференції політик зазначив, що його місія на Закарпатті складається з двох частин: перша пов’язана із президентською виборчою кампанією, друга - із просвітницькою. Як відомо, Томенко публічно підтримав кандидата Анатолія Гриценка, в Ужгороді він назвав 5 аргументів на користь останнього та його команди. Також Томенко розповів, що запланував відвідати міста Мукачево (де завітає в університет) та Берегово.

У лютому на території області спостерігачі ОПОРИ фіксували у різній кількості білборди з іменами кандидатів у Президенти - Петра Порошенка, Юлії Тимошенко, Сергія Тарути, Олександра Вілкула, Олега Ляшка, Андрія Садового, Олександра Шевченка, Євгенія Мураєва, Анатолія Гриценка, Руслана Кошулинського, Олександра Соловйова, Володимира Зеленського. Щодо останнього, то його прізвища на бордах (чи сітілайтах) не видно, а є лише склад “Зе”. Втім на вихідних даних вказано, що замовником продукції є саме кандидат Володимир Зеленський.

В останні дні січня – перші дні лютого на Закарпатті, а саме у містах Ужгороді та Тячеві, було зафіксовано білборди із агітацією на користь кандидатів Олександра Шевченка, Олега Ляшка, Юлії Тимошенка, Олександра Вілкула без вихідних даних, про що спостерігачі ОПОРИ подали відповідні заяви до поліції.

На початку лютого в області з’явилися борди, що рекламують партію «Блок Петра Порошенка «Солідарність», на яких гасло «Реальні справи, а не брехливі обіцянки». 

Варто звернути увагу, що такі  борди були у період із моменту реєстрації Петра Порошенка як кандидата і до миті, коли у нього не запрацював виборчий фонд. Після чого на їх місці з’явилися уже борди з іншим зображенням та з іменем кандидата, які містять вихідні дані.

З нових форм агітації у районах області спостерігачі зафіксували автобус, обклеєний рекламою Олега Ляшка, який у народі та ЗМІ отримав назву «Ляшкобус». Автобус возив районами області агітаторів, які роздавали у місці перебування друковану агітаційну продукцію.

В Ужгороді помічено також мікроавтобуси із іменем та символікою кандидата у Президенти Петра Порошенка. Наклейки з такими написами містять інформацію із вихідними даними. Ці мікроавтобуси, належать автотранспортному підприємству, тобто, ймовірно, автобуси використані просто як рекламоносії, оскільки у Законі «Про вибори Президента України» немає заборони реклами кандидатів на транспорті, у тому числі - й громадському.

На вулицях Ужгорода та інших міст області ОПОРА зафіксувала роботу агітаційних наметів від кандидатів Петра Порошенка (намети почали роботу із середини лютого, до того їх не було), кандидатки Юлії Тимошенко, Валентина Наливайченка, Андрія Садового, Олега Ляшка Анатолія Гриценка, Олександра Шевченка,  Руслана Кошулинського.

Відзначимо, що 22 лютого офіційний сайт ГУНП в Закарпатській області повідомив про те, що до відділу поліції Ужгорода «з заявою звернувся представник одного з кандидатів на пост Президента України. За повідомленням заявника, він отримав інформацію, що двом ужгородцям зателефонували невідомі, які пропонували грошову винагороду за надання свого голосу під час виборів Президента України за одного з кандидатів. Особи представилися співробітниками виборчого штабу». Станом на 22 лютого у поліції поінформували, що проводять перевірку. Публічно жоден із закарпатських представників кандидатів не повідомив, що звертався у поліцію з приводу підкупу виборців.

Закарпатські представники ОПОРИ не зафіксували випадків участі представників релігійних організацій у заходах на підтримку кандидатів на пост Президента України. 

Слід відзначити, що в агітаційних наметах на користь кандидата Петра Порошенка перехожим у лютому роздавали  журнал «Собор», який формально не є агітаційним матеріалом, на ньому є позначка – «На підтримку Православної церкви України». Втім у журналі є візуальні картинки із гаслами «Цей день увійшов в історію!», «Томос для України!» – схожі на ті, які були на білбордах з іменем Петра Порошенка до моменту його реєстрації як кандидата. Журнал фактично не містить вихідних даних, зокрема – інформацію про тираж та установу, що здійснила друк. Єдине, що вказано – це імена головного та художнього редакторів.

Також у лютому на Закарпатті вчасно запрацювали 6 окружних виборчих комісій. Перші засідання 19 та 20 лютого пройшли відкрито для журналістів і спостерігачів та без провокацій. Саме окружні виборчі комісії у термін до 12 березня повинні у своїх округах утворити дільничні виборчі комісії звичайних та спеціальних виборчих дільниць, де, власне, 31 березня (та, у випадку повторного голосування - 21 квітня) пройде голосування виборців за кандидатури на посаду Президента

02 березня 2019р.

Теги: пост, кандидати, президент

Коментарі

точно 2019-03-21 / 08:14:41
Усі науковці, яким не байдужа доля держави, працюють з Юлією Тимошенко над Новим курсом.

*** 2019-03-05 / 15:36:12
Конкурс науковців- міжнародників,які здатні керувати Державою, невже таких нема???Що кажуть ВНЗ.

НОВИНИ: Політика

12:28
/ 1
На Тячівщині водійка "Тойоти", виїхавши на зустрічну, збила мотоцикліста. Чоловік у важкому стані – в реанімації
14:34
/ 2
"Кремлівськорусинські" "друзі" Земана незаконно навідалися в окупований Росією Крим
12:05
/ 16
Україна і жест Земана
00:46
/ 16
Чубирко, з яким "ненормативно" переписувався в ВР нардеп Лунченко, є соратником Медведчука на Закарпатті
17:04
/ 8
Суд призначив експертизу поширюваної на Закарпатті угорськомовної газети "Карпатойо" на предмет сепаратизму
14:47
/ 4
Закарпатські нардепи-"мажоритарники" не голосували за "касові" ускладнення для малого бізнесу, "за" лише "слуги народу"
13:51
/ 3
Хустський райсуд постановив конфіскувати 100 тис грн "допомоги" для "Радикальної партії Ляшка"
01:57
/ 13
Нардеп Лунченко в ВР у айфоні матюкається і читає "Закарпаття онлайн"
00:27
/ 3
МЗС викликало посла Чехії через зустріч Земана з русинами щодо "автономії" Закарпаття
23:33
/ 3
Єврокомісар Орбана: чим загрожує Україні новий керівник політики сусідства ЄС
22:53
/ 5
Кабмін погодив призначення заступників голови Закарпатської ОДА, яких "анонсувало" "Закарпаття онлайн"
02:14
/ 19
Прокремлівські русини обговорили з проросійським президентом Чехії "більшу автономію" українського Закарпаття
16:39
/ 18
Бондаренко свою боротьбу з Гайдаєм продовжив зверненням депутатів облради
09:16
/ 12
Гайдая звільнено з посади радника голови Закарпатської ОДА
00:12
/ 12
Бондаренку дуже не подобається, коли Брензович перед виборами порушує питання про Притисянський округ
09:01
/ 6
Бондаренко зустрівся з новообраними нардепами-"слугами" у ВР від Закарпаття – "налагодив тісну співпрацю"
14:11
/ 3
Меморіальний знак Малого Державного Герба України відкрили в Берегові
23:23
/ 8
Балога залишається нардепом. Верховний Суд відмовив Токарю
18:00
/ 4
Суд у Києві відмовив Токарю у позові до ЦВК щодо визнання Балоги нардепом, сьогодні апеляцію розглядає Верховний Суд
15:58
/ 6
Для звільнення "самовідновлюваних" закарпатських митників змінять закон про держслужбу – Нефьодов
23:30
/ 8
Верховний Суд відмовився розглядати скаргу Токаря щодо перемоги Балоги
20:46
/ 3
Балога і Поляк увійшли в "За майбутнє", Лаба став "Слугою народу", а Лунченко, Горват та Петьовка наразі позафракційні
03:13
/ 14
Оксюморон: Шуфрич очолить у новому парламенті Комітет по свободі слова
19:16
/ 5
ЛЕМ МИ: Ветерани Закарпатської 128-ї бригади взяли участь в "Марші захисників" у Києві
18:36
/ 14
Закарпатські ветерани та волонтери взяли участь у альтернативному "Марші захисників України" в Києві
» Всі новини