В УжНУ готують "особливих" педагогів для впровадження інклюзивного навчання (ФОТО)

Інклюзивне навчання, яке вже десятиліттями є невід’ємною складовою європейських та світових освітніх стандартів, успішно запроваджується і в Україні.

В УжНУ готують "особливих" педагогів для впровадження інклюзивного навчання (ФОТО)

Інклюзивне навчання потребує спеціально підготовлених для цієї роботи фахівців. Третій рік поспіль їх готують на факультеті здоров’я та  фізичного виховання Ужгородського національного університету.

Як розповів декан факультету Іван Миронюк, спеціальність цікава й затребувана на ринку освіти. Для УжНУ вона порівняно молода: зарік тут випскатимуть перших бакалаврів. Розуміючи високу потребу у спеціальних педагогах, у виші працюють над розширенням ліцензійного обсягу, який наразі дуже незначний і не може претендувати навіть на забезпечення потреб ринку Закарпатської області. Розглядають і можливість відкриття магістратури. 

На факультеті відкрито ще кілька молодих та перспективних спеціальностей, які потребують відповідного кадрового потенціалу, зокрема ерготерапія,  фізична терапія, громадське здоров’я. 

Для виконання нових освітніх програм на факультеті залучено висококваліфікованих фахівців та зовнішніх спеціалістів. Зокрема, суттєву методичну та практичну допомогу в логотерапії, корекційній та інклюзивній педагогіці, спецосвіті надають фахівці із Швейцарії, разом з якими планується запуск спеціальної програми.

Наразі, станом на січень 2019 року, в Ужгороді є 6 закладів дошкільної освіти, в яких запроваджена інклюзія, де навчаються 11 діток. У 8 закладах загальної середньої освіти Ужгорода налічується 13 класів з інклюзивним навчанням, в яких навчається 22 дітей, також є один  спецклас  для діток з ментальними порушеннями. 

Щодо Закарпаття, то за останні три роки кількість інклюзивних закладів в області зросла у 3 рази, зокрема, у 2018 році інклюзивне навчання організовано у 221 закладі освіти, де отримують освітні послуги 497 дітей з особливими освітніми потребами шкільного та 54 дитини дошкільного віку. Утричі збільшилася і кількість асистентів вчителів та вихователів.

Минулого року Закарпаття приєдналося до національного проекту «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації», долучившись до створення мережі інклюзивно-ресурсних центрів, діяльність яких координує Ресурсний центр підтримки інклюзивної освіти нашого інституту. За рік в області було створено 18 ІРЦ,  проведено психолого-педагогічні комплексні оцінки 1580 дітей. В ІРЦ надається комплексна оцінка розвитку дитини. У разі виявлення особливих освітніх  потреб, фахівці рекомендують батькам інклюзивну чи іншу форму навчання та складають індивідуальну програму корекційного навчання.

Зважаючи на те, що інклюзія в Україні порівняно молода сфера, фахівців катастрофічно не вистачає. Особливо потрібні дефектологи, асистенти вихователів, вчителів, олігофренопедагоги та логопеди для закладів, де запроваджена інклюзія.  

Бракує особливих фахівців і для забезпечення нормального функціонування інклюзивно-ресурсних центрів. Оскільки дітей з ментальними порушеннями найбільше, то потрібні дефектологи,  олігофрено- та сурдопедагоги, а також логопеди, повідомляє офіційний сайт УжНУ.

02 березня 2019р.

Теги: навчання, педагоги

НОВИНИ: Соціо

23:21
На сайті "Закарпаття онлайн" тривають регламентні роботи
16:58
В Ужгороді на двох локаціях встановили охолоджувальні рамки-оприскувачі Фото новина
01:32
/ 4
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 22
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 11
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 7
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
03:47
У п'ятницю в ужгородському скансені відкриються дві виставки
22:03
/ 4
"Вітряні парки" "відповідально" відбудують міст, "безвідповідально" обвалений вантажівками з щебенем для дороги, якою вони планують возити "ненормативні великогабаритні вантажі"
13:11
Екоклуб у Ясіні запрошує на пізнавальну "Подорож на Драгобрат"
00:50
/ 2
Суд в Ужгороді покарав працівницю митниці за хабарництво штрафом
» Всі новини