Для забезпечення приписної кампанії у районах та містах Закарпаття облвійськкоматом сформовано 13 призовних дільниць

Як повідомив ТВО начальника відділу комплектування та призову (підготовки до військової служби) — заступник Закарпатського обласного військового комісара майор Сергій Шахлевіч, для забезпечення приписної кампанії у районах та містах краю сформовано тринадцять призовних дільниць.

Для забезпечення приписної кампанії у районах та містах Закарпаття облвійськкоматом сформовано 13 призовних дільниць

– Заходи з приписки здійснюються спеціалістами районних (міських) військових комісаріатів за місцем проживання. З метою виконання положень Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» ми беремо на військовий облік юнаків яким у 2019 році виповнюється 17 років та визначаємо їхній ступінь придатності до військової служби за станом здоров’я, визначаємо рівень фізичної підготовки, вивчаємо особисті якості.

Хочу нагадати, що громадяни України можуть особисто прибути до районного (міського) військового комісаріату та подати необхідні документи, перелік яких установлюється Міністерством оборони України, – зазначив офіцер.

Також він наголосив на тому, що оповіщення громадян України, які підлягають приписці до призовних дільниць, відбувається із залученням працівників районних (міських) військових комісаріатів, керівників житлово-експлуатаційних організацій, підприємств, установ та організацій незалежно від підпорядкування і форм власності, органів місцевого самоврядування, на які покладено ведення первинного обліку військовозобов’язаних і призовників.

– Власне, маємо певні попередні результати. За минулий місяць ми викликали близько трьох тисяч юнаків, з них, поки що не з’явилося 800. Власне, через карантин у школах 554, решта – з не відомих сьогодні для нас обставин. На лютий – березень плануємо викликати решту громадян.

Не поодинокими є випадки, коли батьки змушують дітей ховатися від приписки. Такими діями вони не лише примушують своїх чад до першого  порушення Закону, а спонукають до наступник протиправних вчинків. А дарма. Нині на строкову військову службу призивають юнаків з 20 років, натомість для вступу до навчального закладу вищої освіти чи працевлаштуванні кадрові органи даних закладів (установ) обов’язково просять показати приписне посвідчення з відмітками про постановку на облік.

Наголошую – ми не забираємо на військову службу, а проводимо заходи, які виписані в Законі. Загалом, молодь відповідально ставиться  до явки до військкоматів, – зазначив майор Сергій Шахлевіч.

Під час спілкування офіцер розповів і про те, що військові навчальні заклади вищої освіти мають, що запропонувати закарпатцям, які зголосяться будувати військову кар’єру.

– Хоч і в умовах війни, але тим не менше, багато з них оновили навчальну та матеріально-технічну базу, кардинально змінено підхід до забезпечення курсантів, харчування, збільшено грошове забезпечення тощо. Кращі курсанти з вітчизняних навчальних закладів вищої освіти стажують у провідних навчальних центрах світу, а кращим може стати кожен – хто бажає здобути фахові знання та в подальшому будувати Українське військо відповідно до стандартів НАТО. Маємо пропозиції від: Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут, Житомирський військовий інститут імені С.П. Корольова, Харківський національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, Інститут Військово-Морських Сил Національного університету «Одеська морська академія»  та багатьох інших військових ВНЗ та військово-навчальних підрозділів цивільних навчальних закладів, детальний перелік можна переглянути у військових комісаріатах області, – нагадав майор Сергій Шахлевіч.

Є певні позитивні зрушення, про які ще раз хочу нагадати. Так з січня 2019 року збільшено грошове забезпечення військовослужбовців. Контрактник першого року служби отримає мінімум 10200 гривень, і це без врахування надбавок та додаткових виплат, які існують. Для військовослужбовців  десантно-штурмових військ ЗСУ грошове забезпечення стартуватиме від 12000, а для  бійців Сил спеціальних операцій – від 15000. Крім того, якщо це перший контракт, то такий військовослужбовець додатково отримує 15000 гривень у якості заохочення.

Також з  цього року буде виплачуватись грошова компенсація за піднайом житла для осіб, рядового та сержантського складу.

Зазначу, що в усіх військкоматах Закарпатської області триває активна робота щодо пошуку кандидатів на військову службу за контрактом як серед громадян призовного віку так і серед військовозобов’язаних. Призовники, які не служили, після оформлення документів у військових комісаріатах будуть скеровані  у навчальні центри, де для них створені комфортні умови для проживання у нових гуртожитках покращеного типу, нова система харчування, де військовослужбовець обирає з декількох страв, а також наявність свіжих фруктів та овочів. Тих, хто має бойовий досвід, дозволено приймати безпосередньо до військових частин за їх військовою спеціальністю.

Віталій Іванов, підполковник, спеціальний кореспондент Інформаційного агентства МОУ

13 лютого 2019р.

Теги: призов, приписка, військкомат

НОВИНИ: Соціо

23:21
На сайті "Закарпаття онлайн" тривають регламентні роботи
01:32
/ 4
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 21
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 11
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 7
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
03:47
У п'ятницю в ужгородському скансені відкриються дві виставки
22:03
/ 4
"Вітряні парки" "відповідально" відбудують міст, "безвідповідально" обвалений вантажівками з щебенем для дороги, якою вони планують возити "ненормативні великогабаритні вантажі"
13:11
Екоклуб у Ясіні запрошує на пізнавальну "Подорож на Драгобрат"
00:50
/ 2
Суд в Ужгороді покарав працівницю митниці за хабарництво штрафом
02:20
/ 3
Проти журналістки-розслідувачки із Закарпаття, яка пише про вітряки у горах, знову публікують замовні статті
» Всі новини