Більшість сайтів райдержадмністрацій Закарпаття публікують матеріали, що містять прихований піар Порошенка (ФОТО)

На сайтах 8 із 13 районних державних адміністрацій Закарпаття комунікаційниця ОПОРИ зафіксувала матеріали, які містять ознаки прихованого піару на користь Президента України Петра Порошенка.

Більшість сайтів райдержадмністрацій Закарпаття публікують матеріали, що містять прихований піар Порошенка (ФОТО)

У матеріалах переважно йдеться про роботу чинного глави держави, його зустрічі, заяви, виступи тощо. Зокрема, на сайтах кількох РДА області є новина про те, що Петро Порошенко вдруге претендуватиме на пост Президента.

Матеріал про виступ Порошенка на форумі «Від Крут до Брюсселя», де власне він і повідомив про намір балотуватися вдруге, вийшов на сайтах Рахівської та Перечинської РДА. У тексті цитують слова Президента, в яких він звітує про те, що вдалося зробити за 5 років його президентства та проговорює плани на майбутнє. «Завершуючи п’ятирічну каденцію, стартую знову заради збереження стратегічного курсу на Європейський Союз та НАТО, курсу на перетворення України у велику успішну країну щасливих людей. Разом ми переможемо!», - йдеться у матеріалі. Такий самий текст розмістили і на сайті Закарпатської обласної державної адміністрації.

У період з 28 січня по 7 лютого, на сайтах РДА області з’являлися й інші статті, які містять ознаки піару на користь чинного Президента. 6 лютого на сайтах Закарпатської ОДА, Великоберезнянської, Рахівської, Ужгородської та Тячівської РДА вийшла стаття із заголовком «Це момент істини, який покаже ціну кожного політика і кожної політичної сили – Президент про закріплення у Конституції курсу на ЄС і НАТО». У статті наголошують, що Президент Петро Порошенко переконаний, що народні депутати підтримають остаточне схвалення законопроекту щодо закріплення у Конституції курсу України на вступ до Європейського Союзу та НАТО.

5 лютого на сайтах Закарпатської ОДА, Міжгірської, Тячівської, Перечинської та Великоберезнянської РДА розмістили матеріал і заголовком  - «Глава держави: нам потрібен мир на українських умовах з урахуванням національних інтересів». У тексті цитуються слова Порошенка, котрі той сказав в ефірі програми «Свобода слова» від 4 лютого .  На сайтах Закарпатської ОДА, Хустської, Перечинської та Тячівської РДА також є матеріал про участь Петра Порошенка у програмі «Свобода слова», однак із назвою «Президент: голосування Конституційних змін про закріплення руху України до ЄС і НАТО буде розпізнаванням «свій-чужий». У тексті йдеться про те, що Порошенко закликав народних депутатів проголосувати за внесення змін до Конституції України, які закріплять незворотність європейського та євроатлантичного напрямку розвитку України. Такий матеріал також можна знайти на сайті Рахівської РДА.

На офіційному інтернет-порталі Ужгородської районної адміністрації 4 лютого опублікували матеріал – «Виступ Президента на інтронізації Предстоятеля Православної Церкви України, Митрополита Київського і всієї України Епіфанія». У тексті йдеться, що Президент України, Верховна Рада України, як і вся Українська держава зробили усе можливе для становлення автокефальної  української Православної Церкви.Такий самий матеріал є й на сайті Великоберезнянської,Рахівської, Перечинської РДА та на сайті Закарпатської ОДА. 

Крім цього, 4 лютого на сайті Перечинської РДА з’явилося повідомлення про те, що Петро Порошенко нагородив військових, які захищають суверенітет України, аналогічний матеріал розмістили і на сайті Закарпатської ОДА 1 лютого.

29 січня на сайтах Закарпатської ОДА, Великоберезнянської, Рахівської та Виноградівської РДА опублікували звернення Президента до українського народу у зв’язку з Днем пам’яті Героїв Крут.

Відзначимо, що сайт Берегівської РДА на момент проведення моніторингу не працював. 

За словами юридичної радниці Громадянської мережі ОПОРА Тетяни Юзвяк, станом на 6 лютого П. Порошенко ще не був зареєстрованим кандидатом у Президенти, тому на сайти органів влади до цього часу не діяли встановлені частиною 3 статті 58 Закону України «Про вибори Президента України» обмеження, що забороняють в офіційних повідомленнях про главу держави використовувати коментарі агітаційного характеру, фото- та відео-ілюстрації. Однак наразі такі дії можемо оцінити як недоброчесні та такі, що мають ознаки недотримання принципу рівного та неупередженого ставлення органів влади до всіх кандидатів у Президенти.

Також нагадаємо, що згідно із частиною 3 статті Закону України «Про вибори Президента України», усі кандидати на пост Президента України мають рівні права і можливості брати участь у виборчому процесі.

Відповідно до частини 3 статті 56-1,виборчі комісії, засоби масової інформації та інформаційні агентства, органи державної влади, органи влади Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, об’єднання громадян та інші особи при поширенні інформації про вибори, яка не є передвиборною агітацією відповідно до статті 58 цього Закону, зобов’язані дотримуватися об’єктивності, неупередженості, збалансованості, достовірності, повноти і точності інформації.

Також відповідно до частини 3 статті 58 цього ж закону, до передвиборної агітації не належать офіційні повідомлення в період виборчого процесу (без коментарів, які можуть мати агітаційний характер, а також відео-, аудіозаписів, кінозйомок, фотоілюстрацій) про дії кандидатів на пост Президента України, пов'язані з виконанням ними посадових (службових) повноважень, передбачених Конституцією України або законами України.

08 лютого 2019р.

Теги: піар, сайти, Порошенко

Коментарі

Опора 2019-02-08 / 19:50:48
Чи прихована, чи ні- ще треба доказати, а так, лише домисли.....

НОВИНИ: Політика

20:46
/ 1
Спільнота "Врятуй Боржаву" звернулася до Москаля з відкритим листом
17:58
Поліція Закарпаття зареєструвала 62 факти можливого порушення виборчого законодавства
07:03
Закарпатські нардепи наполягають на забороні імпорту транспорту з Росії
08:21
/ 16
Повний склад окружної виборчої комісії з виборів Президента України територіального виборчого округу №68 з центром в Ужгороді
17:54
На Закарпатті на президентських виборах працюватимуть 6 ОВК
21:38
/ 3
Верховний Суд остаточно визнав незаконним "владний переворот" на Хустщині та законним головою райради Олександра Пацкана
11:20
/ 14
"Недільна бесіда" про поточну політику
07:26
/ 14
Закарпаття входить до шістки лідерів за кількістю парафій Російської православної церкви
07:22
/ 4
ОПОРА прокоментувала додатковий безкоштовний концерт студії "Квартал 95" в Ужгороді з кандидатом Зеленським
11:50
/ 3
В Ужгороді заляпали зеленою фарбою агітаційний білборд Вілкула
09:27
/ 7
Як угорським дипломатам "промивають мізки" антиукраїнською пропагандою
08:38
/ 1
Вправність інтерпретації. Про що писав у Будапешт посол Угорщини у Вашингтоні
08:15
Угорський фронт гібридної війни: case studies
16:33
/ 15
Консульські установи Румунії звертаються до МЗС України щодо масових вимагань хабарів поліцейськими у туристів на Закарпатті – ОДА
08:14
/ 1
Клімкін з Сійярто у Вашингтоні знову говорили про закарпатських угорців
12:33
/ 14
Süddeutsche Zeitung: Німецький журналіст зустрічався і передавав гроші полякам, які влаштували підпал угорського центру в Ужгороді
22:08
/ 16
В Угорщині хочуть конфіскувати житло в українців, які незаконно отримували пенсію
17:04
На Закарпатті побільшало білбордів кандидатів у Президенти без вихідних даних
17:01
/ 4
Порошенко відсторонив від посади керівника Виноградівщини Русанюка, спійманого ще торік на хабарі
05:24
/ 55
З'їзд голів ветеранських організацій Закарпаття засудив підтримку своїм "колегою" Ю.Тимошенко на Форумі Єднання
14:30
/ 9
Крах закарпатського москвофільства
14:14
На Закарпатті ОПОРА нагадала місцевій владі про заборону агітації у державних та муніципальних будівлях
12:11
/ 2
На Закарпатті у 4 осередках парламентських партій визначилися із керівниками штабів
06:46
У дев'яти містах Закарпаття сьогодні відбудуться відкриті екскурсії
03:22
/ 2
82% закарпатців підтримують рух України до ЄС, 56% хочуть в НАТО, а за митний і військовий союз з Росією – менше піввідсотка
» Всі новини