Більшість сайтів райдержадмністрацій Закарпаття публікують матеріали, що містять прихований піар Порошенка (ФОТО)

На сайтах 8 із 13 районних державних адміністрацій Закарпаття комунікаційниця ОПОРИ зафіксувала матеріали, які містять ознаки прихованого піару на користь Президента України Петра Порошенка.

Більшість сайтів райдержадмністрацій Закарпаття публікують матеріали, що містять прихований піар Порошенка (ФОТО)

У матеріалах переважно йдеться про роботу чинного глави держави, його зустрічі, заяви, виступи тощо. Зокрема, на сайтах кількох РДА області є новина про те, що Петро Порошенко вдруге претендуватиме на пост Президента.

Матеріал про виступ Порошенка на форумі «Від Крут до Брюсселя», де власне він і повідомив про намір балотуватися вдруге, вийшов на сайтах Рахівської та Перечинської РДА. У тексті цитують слова Президента, в яких він звітує про те, що вдалося зробити за 5 років його президентства та проговорює плани на майбутнє. «Завершуючи п’ятирічну каденцію, стартую знову заради збереження стратегічного курсу на Європейський Союз та НАТО, курсу на перетворення України у велику успішну країну щасливих людей. Разом ми переможемо!», - йдеться у матеріалі. Такий самий текст розмістили і на сайті Закарпатської обласної державної адміністрації.

У період з 28 січня по 7 лютого, на сайтах РДА області з’являлися й інші статті, які містять ознаки піару на користь чинного Президента. 6 лютого на сайтах Закарпатської ОДА, Великоберезнянської, Рахівської, Ужгородської та Тячівської РДА вийшла стаття із заголовком «Це момент істини, який покаже ціну кожного політика і кожної політичної сили – Президент про закріплення у Конституції курсу на ЄС і НАТО». У статті наголошують, що Президент Петро Порошенко переконаний, що народні депутати підтримають остаточне схвалення законопроекту щодо закріплення у Конституції курсу України на вступ до Європейського Союзу та НАТО.

5 лютого на сайтах Закарпатської ОДА, Міжгірської, Тячівської, Перечинської та Великоберезнянської РДА розмістили матеріал і заголовком  - «Глава держави: нам потрібен мир на українських умовах з урахуванням національних інтересів». У тексті цитуються слова Порошенка, котрі той сказав в ефірі програми «Свобода слова» від 4 лютого .  На сайтах Закарпатської ОДА, Хустської, Перечинської та Тячівської РДА також є матеріал про участь Петра Порошенка у програмі «Свобода слова», однак із назвою «Президент: голосування Конституційних змін про закріплення руху України до ЄС і НАТО буде розпізнаванням «свій-чужий». У тексті йдеться про те, що Порошенко закликав народних депутатів проголосувати за внесення змін до Конституції України, які закріплять незворотність європейського та євроатлантичного напрямку розвитку України. Такий матеріал також можна знайти на сайті Рахівської РДА.

На офіційному інтернет-порталі Ужгородської районної адміністрації 4 лютого опублікували матеріал – «Виступ Президента на інтронізації Предстоятеля Православної Церкви України, Митрополита Київського і всієї України Епіфанія». У тексті йдеться, що Президент України, Верховна Рада України, як і вся Українська держава зробили усе можливе для становлення автокефальної  української Православної Церкви.Такий самий матеріал є й на сайті Великоберезнянської,Рахівської, Перечинської РДА та на сайті Закарпатської ОДА. 

Крім цього, 4 лютого на сайті Перечинської РДА з’явилося повідомлення про те, що Петро Порошенко нагородив військових, які захищають суверенітет України, аналогічний матеріал розмістили і на сайті Закарпатської ОДА 1 лютого.

29 січня на сайтах Закарпатської ОДА, Великоберезнянської, Рахівської та Виноградівської РДА опублікували звернення Президента до українського народу у зв’язку з Днем пам’яті Героїв Крут.

Відзначимо, що сайт Берегівської РДА на момент проведення моніторингу не працював. 

За словами юридичної радниці Громадянської мережі ОПОРА Тетяни Юзвяк, станом на 6 лютого П. Порошенко ще не був зареєстрованим кандидатом у Президенти, тому на сайти органів влади до цього часу не діяли встановлені частиною 3 статті 58 Закону України «Про вибори Президента України» обмеження, що забороняють в офіційних повідомленнях про главу держави використовувати коментарі агітаційного характеру, фото- та відео-ілюстрації. Однак наразі такі дії можемо оцінити як недоброчесні та такі, що мають ознаки недотримання принципу рівного та неупередженого ставлення органів влади до всіх кандидатів у Президенти.

Також нагадаємо, що згідно із частиною 3 статті Закону України «Про вибори Президента України», усі кандидати на пост Президента України мають рівні права і можливості брати участь у виборчому процесі.

Відповідно до частини 3 статті 56-1,виборчі комісії, засоби масової інформації та інформаційні агентства, органи державної влади, органи влади Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, об’єднання громадян та інші особи при поширенні інформації про вибори, яка не є передвиборною агітацією відповідно до статті 58 цього Закону, зобов’язані дотримуватися об’єктивності, неупередженості, збалансованості, достовірності, повноти і точності інформації.

Також відповідно до частини 3 статті 58 цього ж закону, до передвиборної агітації не належать офіційні повідомлення в період виборчого процесу (без коментарів, які можуть мати агітаційний характер, а також відео-, аудіозаписів, кінозйомок, фотоілюстрацій) про дії кандидатів на пост Президента України, пов'язані з виконанням ними посадових (службових) повноважень, передбачених Конституцією України або законами України.

08 лютого 2019р.

Теги: піар, сайти, Порошенко

Коментарі

Катерина 2019-02-24 / 15:29:20
Та що ви паритесь? Ніхто не читає ці сайти. Людина , яка себе поважає порносайти не відвідує!

Опора 2019-02-08 / 19:50:48
Чи прихована, чи ні- ще треба доказати, а так, лише домисли.....

НОВИНИ: Політика

10:43
На Мукачівщині горів житловий будинок, а в Хустському й Іршавському районах – надвірні споруди
08:26
/ 2
Орбан пропонував Польщі взяти участь у поділі території України – польський політик
08:20
СУД ВИЗНАВ НЕЗАКОННОЮ НАЦІОНАЛІЗАЦІЮ ПРИВАТБАНКУ
06:40
/ 2
На Закарпатті виникли труднощі із утворенням дільничних виборчих комісій (ОНОВЛЕНО)
09:52
Усі шість ОВК на Закарпатті сформували списки дільничних виборчих комісії
22:41
Напередодні другого туру у газетах Закарпаття публікують матеріали із ознаками чорного піару та джинси
11:20
На Закарпатті – проблема нестачі людей на місця членів ДВК у всіх 6 окружних виборчих комісіях
17:53
/ 23
Порошенко: Україна готова витратити більше грошей на навчання угорської меншини
16:08
/ 5
На Закарпатті Москаль у всіх шести округах не зміг забезпечити членів ДВК від Порошенка
22:03
На Закарпатті запрацювали нові ОВК, деякі члени уже працювали у комісіях, дехто – від інших кандидатів - ОПОРА
18:19
/ 3
На сайтах двох РДА Закарпаття публікують матеріали про Порошенка як учасника виборів
22:07
/ 17
Одіозний депутат Волошин в'їхав з Угорщини на Закарпаття, тимчасово "порішавши" питання через "європейського" Катеринчука
21:09
/ 44
Виборча дуля в закарпатській кишені
21:50
На Закарпатті ОВК зареєстрували понад 2 тисячі спостерігачів від 19 громадських організацій - ОПОРА
18:49
/ 45
Я не порохобот, але геть від Москви
06:55
/ 47
У Хусті пікетували єпархію Московського патріархату
18:53
У Бундестазі розслідують зв’язки з РФ ультраправого депутата, помічник якого замовив підпал офісу КМКС в Ужгороді
19:54
/ 10
Лідеру союзу угорців Румунії заборонили в'їзд на українське Закарпаття
12:11
/ 29
На Закарпатті по всіх 6 округах лідером перегонів став Володимир Зеленський
08:52
/ 20
Мер закарпатського Хуста отримує зарплату більшу, ніж Президент України
08:03
/ 93
Бюджет Закарпаття грабують зарплатами чиновників Закарпатської облради (ТОП-10)
07:26
/ 56
Голова Закарпатської облради Рівіс очолив рейтинг зарплат "губернаторів" – майже мільйон гривень у рік
02:37
Політологи підбили підсумки першого туру президентських виборів на Закарпатті
14:20
/ 4
На виборчому окрузі з центром в Ужгороді пораховано 90,27% бюлетенів: Зеленський перемагає з 37,04%
09:48
/ 1
Явка виборців на президентських виборах на Закарпатті, порівняно із попередніми, була на 4% нижчою
» Всі новини