На Закарпатті побільшало білбордів кандидатів у Президенти без вихідних даних (ФОТО)

Станом на 28 січня в Ужгороді спостерігачі ОПОРИ фіксують масову наявність білбордів кандидатів у Президенти Юлії Тимошенко та Олега Ляшка, які не містять вихідних даних.

На Закарпатті побільшало білбордів кандидатів у Президенти без вихідних даних (ФОТО)

Також зафіксовано два білборди кандидатів Олександра Шевченка та Євгенія Мураєва. На них також відсутня інформація про установу, що здійснила друк, дані про тираж та про осіб, відповідальних за випуск. Слід зазначити, що на окремих білбордах кандидатки Юлії Тимошенко, які з’явилися у період після 24 січня, вихідні дані є.

27 січня на околиці Ужгорода представник ОПОРИ зафіксував білборд Олександра Шевченка із його фото та написом «Прибрати порох з нашої оселі», однак вихідних даних на плакаті немає. На рекламі Євгенія Мураєва розміщене привітання зі святами від політика та написане його ім’я, вихідних даних на цьому білборді також немає.

На білбордах кандидатки у Президенти Юлії Тимошенко розміщено напис «Вірю в Україну» та ім’я політикині. Цікаво, що на деяких носіях вихідні дані є, а на інших – відсутні. На тих, де вихідні дані є, вказано, що замовником є ВО «Батьківщина», установа, що здійснила друк: ТОВ «Гран Афіш Україна», наклад 2442. Оскільки білборди кандидатки із вихідними даними ОПОРА зафіксувала ще до моменту відкриття виборчого фонду Юлії Тимошенко то тут мова може йти про виготовлення матеріалів агітації не за рахунок коштів виборчого фонду, що суперечить вимогам законодавства.

За словами радниці з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА Тетяни Юзвяк, відкривати накопичувальний рахунок виборчого фонду кандидат на пост Президента може одразу після отримання копії рішення Центральної виборчої комісії про реєстрацію його кандидатом, а після відкриття накопичувального рахунку відкриває поточні рахунки, з яких буде здійснюватися фінансування витрат на виборчу кампанію (ч. 1, 4 ст. 41 Закону України «Про вибори Президента України»).

У період приблизно з 15 січня в обласному центрі зафіксовано також кілька білбордів із іменем кандидата Ігоря Шевченка. Ці білборди містили вихідні дані, однак на той період у цього кандидата ще не було відкрито виборчого  фонду, відтак також є ймовірність, що матеріали виготовлені не за рахунок фонду кандидата, що суперечить законодавству. Про такий факт щодо Ігоря Шевченка поліцію повідомили безпосередньо у самій Центральній виборчій комісії.

Станом на вечір 28 січня в Ужгороді немає вихідних даних також на білбордах Олега Ляшка. Слід відзначити, що ці білборди з’явилися до моменту реєстрації Олега Ляшка кандидатом – 25 січня. Протягом 26, 27, 28, 29 січня рекламні кампанії не спромоглися зняти рекламу із ознаками порушення Закону.

Крім цього, у січні було кілька бордів з іменем Юрія Бойка, однак після того, як він став офіційно кандидатом, носії з його іменем – зникли. Натомість спостерігачі ОПОРИ фіксують борди із написом «Опозиційна платформа «За життя». Однак наразі партії із такою дослівною назвою не існує.

На нових білбордах кандидатів у Президенти Анатолія Гриценка та Андрія Садового у період після 21 січня вже з’явилися вихідні дані. Однак нагадаємо, що раніше команда Закарпатської ОПОРИ зверталася до поліції з приводу білбордів цих політиків, на яких необхідні дані були відсутні.

Представники закарпатської ОПОРИ про окремі зафіксовані факти білбордів з іменем зареєстрованого кандидата без вихідних даних повідомили поліцію.

29 січня 2019р.

Теги: білборди, кандидати, дані

НОВИНИ: Політика

20:46
/ 1
Спільнота "Врятуй Боржаву" звернулася до Москаля з відкритим листом
17:58
Поліція Закарпаття зареєструвала 62 факти можливого порушення виборчого законодавства
07:03
Закарпатські нардепи наполягають на забороні імпорту транспорту з Росії
08:21
/ 16
Повний склад окружної виборчої комісії з виборів Президента України територіального виборчого округу №68 з центром в Ужгороді
17:54
На Закарпатті на президентських виборах працюватимуть 6 ОВК
21:38
/ 3
Верховний Суд остаточно визнав незаконним "владний переворот" на Хустщині та законним головою райради Олександра Пацкана
11:20
/ 14
"Недільна бесіда" про поточну політику
07:26
/ 14
Закарпаття входить до шістки лідерів за кількістю парафій Російської православної церкви
07:22
/ 4
ОПОРА прокоментувала додатковий безкоштовний концерт студії "Квартал 95" в Ужгороді з кандидатом Зеленським
11:50
/ 3
В Ужгороді заляпали зеленою фарбою агітаційний білборд Вілкула
09:27
/ 7
Як угорським дипломатам "промивають мізки" антиукраїнською пропагандою
08:38
/ 1
Вправність інтерпретації. Про що писав у Будапешт посол Угорщини у Вашингтоні
08:15
Угорський фронт гібридної війни: case studies
16:33
/ 15
Консульські установи Румунії звертаються до МЗС України щодо масових вимагань хабарів поліцейськими у туристів на Закарпатті – ОДА
11:36
/ 1
Більшість сайтів райдержадмністрацій Закарпаття публікують матеріали, що містять прихований піар Порошенка
08:14
/ 1
Клімкін з Сійярто у Вашингтоні знову говорили про закарпатських угорців
12:33
/ 14
Süddeutsche Zeitung: Німецький журналіст зустрічався і передавав гроші полякам, які влаштували підпал угорського центру в Ужгороді
22:08
/ 16
В Угорщині хочуть конфіскувати житло в українців, які незаконно отримували пенсію
17:01
/ 4
Порошенко відсторонив від посади керівника Виноградівщини Русанюка, спійманого ще торік на хабарі
05:24
/ 55
З'їзд голів ветеранських організацій Закарпаття засудив підтримку своїм "колегою" Ю.Тимошенко на Форумі Єднання
14:30
/ 9
Крах закарпатського москвофільства
14:14
На Закарпатті ОПОРА нагадала місцевій владі про заборону агітації у державних та муніципальних будівлях
12:11
/ 2
На Закарпатті у 4 осередках парламентських партій визначилися із керівниками штабів
06:46
У дев'яти містах Закарпаття сьогодні відбудуться відкриті екскурсії
03:22
/ 2
82% закарпатців підтримують рух України до ЄС, 56% хочуть в НАТО, а за митний і військовий союз з Росією – менше піввідсотка
» Всі новини