Вселенський патріарх вручив предстоятелю Православної Церкви України томос про автокефалію

Вселенський патріарх Варфоломій у Стамбулі передав томос про автокефалію Православної Церкви України митрополиту Київському і всієї України Епіфанію.

Вселенський патріарх вручив предстоятелю Православної Церкви України томос про автокефалію

Церемонія відбулася під час літургії у патріаршому храмі Святого Георгія в неділю.

Богослужіння проводили спільно патріарх Варфоломій та митрополит Епіфаній. У храмі був присутній президент Петро Порошенко, голова Верховної Ради Андрій Парубій та члени української делегації.

В ході богослужіння патріарх Варфоломій передав митрополиту Епіфанію жезл митрополита і томос про автокефалію Православної Церкви України.

"Як після темряви нічної знову сходить сонце, так і нині давня несправедливість завдяки мудрості вашої всехсвятості та священного синоду матері-церкви усунута, а справедливість відновлена… За підтримки української держави і нашого президента розділення усунуті, а єднання відновлено", - сказав під час церемонії Епіфаній.

Він також звернувся до матері-церкви і всіх помісних церков з проханням молитися за мир в Україні.

Вселенський патріарх Варфоломій вважає, що після передачі Православній Церкві України томоса про автокефалію починається нова сторінка в історії України.

Про це він заявив у неділю в промові під час богослужіння у церкві Святого Георгія в Стамбулі.

"Сьогодні розпочинається нова сторінка в історії України. Константинопольська церква, яка таким саме способом дарувала еклезіастичний статус автокефалії всім новим заснованим церквам, сьогодні дарує її вам. Сьогодні, офіційно та канонічно, ви стаєте 15-ю церквою у благословенному хорі автокефальних церков", - сказав Варфоломій.

За його словами, "зима минула" для схизми та розділення, "дощ скінчився та канув" для еклезіастичної ізоляції.

"Як свідчать архівні джерела та події, що відбувалися, ті, що були у минулому, та теперішні, йдеться не лише про те, що віряни Києва коли-небудь вважали себе частиною Церкви Москви. Вже від 1325 року (тоді була заснована кафедра митрополита у Москві, до того вона була у місті Владимир — ред.), коли митрополія Києва була тимчасово передана Москві, віряни в Києві прагнули еклезіастичної незалежності — це бажання не зникло протягом століть і перетворилося на потужне та непереборне бажання їхньої душі", - зазначив Вселенський патріарх.

Саме тому, за його словами, перша конституція України гетьмана Пилипа Орлика, яка з’явилася у 1710 році, зазначила, що "Православна церква України має залишатися під святим апостольським престолом у Константинополі".

"Отже, враховуючи беззаперечні та непохитні історичні свідчення, ми звичайно взяли до уваги постійні запити дарувати автокефалію і в частині ієрархії, і в питанні статусу", - наголосив Варфоломій.

06 січня 2019р.

Теги: томос, Православна церква України, Варфоломій, Епіфаній

Коментарі

виборець 2019-01-09 / 17:36:59

ВуВу, просто знайдіть час і прочитайте цей пост. На мою думку, він набагато скоротить список ваших запитань щодо історії України взагалі і ПЦУ зокрема.

http://puer.org.ua/news/14753/?fbclid=IwAR0DkV1NnOb6Jz-8ldwralbIbTtFooWAVW1kpLuR5vaUCahcu5HM2Hrf8IU

jurius 2019-01-08 / 21:43:33
Цікаво буде спостерігати як архієреї ПЦУ поступово займатимуть вакантні місця РПЦ на всеправославних заходах. Московські ж попи у приступі ревнощів і гордині заявили що більше не прийдуть, чим не можливість для українського православ'я на світовій арені :)

jurius 2019-01-08 / 21:20:04
точно
Це в тебе в місці де хребет сходиться з ногами пшик :) Інакше кажучи бомбить, як і інших фанатів Гундяєвим

точно 2019-01-08 / 21:12:24
Вау, мене цитують )))))
Ну, поки що пшик, да... ))))

jurius 2019-01-08 / 20:45:12
точно
Я дачу у вас методичка знову змінилася. Все починалося з "у них все закінчиться великим пшиком", а зараз зрада лише в тому що томос поїхав на кілька днів на Фанар. Мєльчаєте таварисч :)

Степан Крук 2019-01-08 / 20:36:34
Президент Порошенко присвоїв Філарету звання Героя України! Підтримую таке рішення

точно 2019-01-07 / 18:46:48
В нас Порошенко з амвона проповідує, про що мова?

Вуву до точно 2019-01-07 / 18:18:03
Тому я і питаю ?
Якщо до того часу коли маскалі захопили і підпорядкували собі нашу церку ... (А це майже 330 років) ...
МИ (УКРАЙІНЦІ) МАЛИ СВОЮ МЕТРОПОЛІЮ.
ТО ТЕПЕР НАМ ПОВИННІ БУЛИ ВИДАТИ ТОМОС НА ПАТРІАРХІЮ .
І НАША ЦЕРКВА ... Повинна бути записаною не 15 чи 16 з низу ... Як молода (наймолодща) ...
АЛЕ ЯК ТАКА ЯКА ПО ПРАВУ СТОЙЙІТЬ ОПЛІЧ БОЛГАРСЬКОЙІ І ГРЕЦЬКОЙІ.
(Ячкщо враховувати історичну дату ХРЕЩЕННЯ КИЙІВСЬКОЙІ РУСІ у 988р. ... І ПІЗНІШЕ ВИЗНАННЯ ЙІЙІ ВСЕЛЕНСЬКИМ ПАТРІАРХОМ КОНСТАНТИНОПОЛЬСЬКИМ.
Тбт. З видачею томоса...
(Аж до узурпаційі КП. ... Російською церквою В 1686 р.).

точно 2019-01-07 / 16:51:51
Вуву, відповідь проста. Порошенко йде на другий термін. І глибоко по... йому усі ті питання.
Усе, до чого він торкається - перетворюється на... нічого доброго.
Не Патріарх, а Митрополит.
На Літургії вже поминають Кирила.
Томос так і не підписано, його повезли назад.
Отаке.

Happy 2019-01-07 / 13:12:14
Степан Крук Видно ты начитанный и очень образованный , любишь историю))) читай больше . Просто читай))))

Вуву 2019-01-07 / 10:19:46
Мені (і можливо не тільки мені) ... просто цікаво дізнатись ?
Адже це все так просто ... Якщо церква живе по правді ... Нічого не приховуючи від людей ... Від віруючих людей ... Від свойіх прихожан.
Але якщо різні ... "експерти релігієзнавці" ... перекидаються лише якимись історичними фактами які не мають ніякого підтвердження.
То ви мене вибачте.
В такому разі сам господь велів шукати правду.
Бо ... "правда це шлях до істини".

Ps. Чи не тому ... рпц функціонувала аж до цього часу (а це біля 500 років) без томаса ?
І ні один вселенський патріарх про це НЕ ЗНАВ !?
ЧИ ВСЕ ТАКИ ЗНАЛИ ? ... АЛЕ ЧОГОСЬ ?МОВЧАЛИ.
ХТО І ДЛЯ ЧОГО ... високі церковні архієрейі весь цей час приховували від нас те що ... ПО ЙІХНЬОМУЖ ЦЕРКОВНОМУ ПОЛОЖЕННЮ НАМ НАЛЕЛЕЖАЛО ПО ПРАВУ ???
Погодьтеся ... Що абсолютно логічно виглядає така подача і трактування того факту ... Що після митрополійі (яка була в нас (украйінців) більше як 300 років тому) ... Тепер повинні були надати ПАТРІАХІЮ.

ЯК бачимо питання є ... ХТО ДАСТЬ НА НИХ ВІДПОВІДЬ ???

*** 2019-01-07 / 09:33:22
Вуву,ви праві, питань дійсно багато. Та наш народ не думає головою. Мало хто прочитав Біблію. Раніше не було у людей можливості ( не писемність, відсутність книг), а зараз що заважає людині прочитати Біблію та зрозуміти в що ти віриш. А церква має цінити людське життя, а не владу та гроші. Людство проковтнуло хрестові походи, хрещення наших предків вогнем, договір Папи з Гітлером, людство проковтне і теперішню політику церкви. Та страшно куди нас не думаючих заведуть... Творець створив життя. Життя, яке церква за все своє існування міняє на золото.

Вуву-ю 2019-01-07 / 07:51:45
Вуву-й і сюди засунув свого носа.
Вуву-ю, не пиши про релігію,
бо ти профан у цій справі.
Тут діє ефект Даннінга-Крюгера .

Вуву 2019-01-07 / 05:38:15
Як ми знаємо ...украйіна більш 300 років тому вже мала свою метрополію.
Отже ... Щоб отримати метрополію ... Повин був бути виданий томос.
ТО ДЕ ПОДІВСЯ ТОЙ ПЕРШИЙ ТОМОС ???
І друге питання ?
І якщо той томос десь в архівах є ...
ТО ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБНО БУЛО ВИДАВАТИ ТОМОС ЗНОВУ ?
(вже другий по рахунку)?
А якщо першого томасу нема ... ТО ДЕ ВІН ПОДІВСЯ ?
І ЯК ТОДІ МОГЛА ІСНУВАТИ КИЙІВСЬКА МЕТРОПОЛІЯ БЕЗ "ПЕРШОГО ТОМАСУ" ?

Як знайти відповідь на ці питання.???


Ps. А ДЕ ВЗАГАЛІ ЗБЕРІГАЄТЬСЯ ІСТОРИЧНЕ СВІДЧЕННЯ ХРЕЩЕННЯ КИЙІВСЬКОЙІ РУСІ ... КНЯЗЕМ ВОЛОДИМИРОМ ?
Такі визначні історичні подійі обовязково повинні мати акти які це засвідчують і підтверджують.
Що з цього приводу можуть сказати наші Ієрархи.?

Степан Крук 2019-01-06 / 21:53:21
Колядую. колядую!
Москаля я носом чую!
Попадеться вражий син
Зроблю з нього комбінжир!

Степан Крук 2019-01-06 / 21:28:42
Коли звізда ясна
з неба засіяла
Україна рідна ненька
Томос вінчувала.

Коли Хрестос родився
З Діви воплотився
москаль клятий, кровожадний
під плінтус закотився.

Сего дому господарю і сій господині,
Даруй літа щасливії нашій славній Україні.

Глог 2019-01-06 / 20:17:00
Ну і слава богу, що надали Україні незалежність церковну.
Дуже добре було б як би і Закарпатські церкви що підпорядкувані МП перейшли в Українську церкву.
Але багато священиків та монахів завербовані колишнім КГБ та нинішнім ФСБ.І як би вони (священики та монахи) почали якісь рухи то можуть на них оприлюднити факт співпраці з спецслужбами країни агресора. .

Степан Крук 2019-01-06 / 20:16:46
Називайте вірно єдину православну церкву України котра отримала Томос! Вона зветься "Святіша Церква України". Читайте Томос!

Степан Крук -Happy 2019-01-06 / 19:56:21
Так, розкольники ці представники Розкольницької православної церкви московського патріархату! Вони зрадили православя в особі Константинопольського патріархату, відкололися від Вселенської православної церкви та приєдналися до "кремлівського безтомосного патріархату". Засранці, чи не так, Happy?!

Happy 2019-01-06 / 19:38:04
Отщепенцы раскольники)))))

НОВИНИ: Різне

16:56
Як готувати спаржу правильно: кілька хороших порад
01:16
Європарламент вважає, що угорщина "не зможе надійно виконувати" свою роль на чолі Ради ЄС
22:23
Як доглядати за алюмінієвою велосипедною рамою?
21:28
Європарламент закликав не вважати "перевибори" путіна легітимними і висловив жаль з приводу вітання орбана
18:09
5 ключових факторів, які варто врахувати при виборі кондиціонера для дому
16:55
Як дізнатись реальну вартість власної нерухомості в Україні
16:39
Роль вітаміну C у зміцненні імунної системи вагітних жінок
10:57
Тример зуботехнічний - секрет досконалого протезування
10:44
Сенат США проголосував за виділення допомоги Україні
13:34
Підкремлівські "мантри": сійярто пообіцяв блокувати гроші на зброю Україні через "полювання" на угорські компанії
12:29
Підкремлівські "мантри": сійярто каже, що ЄС "готується до світової війни" поставками зброї в Україну
11:47
Чому так важливо підтримувати чистоту в офісному приміщенні?
14:39
Що таке PPC (Pay per Click)
21:28
ДЦВ — додатковий захист для автовласників: чи варте воно того?
14:38
Як правильно вибрати упаковку для різних видів квітів - троянди, лілії, тюльпани
13:47
Переваги та особливості сучасних воріт
00:13
Яким має бути універсальний похідний ніж пішого мисливця та туриста?
23:49
Палата представників підтримала конфіскацію заморожених активів рф для України
21:58
У Конгресі США підтримали допомогу Україні
14:51
Правила підбору одягу для тривалих велопрогулянок
15:36
Гербіциди: основні типи, принцип дії та застосування в аграрній практиці
16:17
Холодильник Samsung No Frost — ідеальний варіант для кухні
22:13
Щоби "промивати мізки" угорцям, росіяни створили спеціальний сайт і Telegram-канал
20:18
Весілля мрії у Німеччині з агентством AlexShow
17:19
Чи можна використовувати паронітові прокладки для води
» Всі новини