Закарпатський "сірий кардинал" УПЦ МП Антоній (Паканич): Хто насправді керує Моспатріархією в Україні

Митрополит Антоній (Паканич) давно відомий у колишній УПЦ МП як "сірий кардинал". А Вадим Новинський - як "смотрящий" за московськими попами

Закарпатський "сірий кардинал" УПЦ МП Антоній (Паканич): Хто насправді керує Моспатріархією в Україні

Митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Української православної церкви Московського патріархату Олександр (Драбинко), який після Об'єднавчого собору 15 грудня став кліриком новоствореної Православної церкви України, в ефірі одного з телеканалів назвав імена неофіційних кураторів УПЦ МП з боку Росії. За його словами, "УПЦ сьогодні не вільна від політики, яка диктується зі сторони Росії, - заявив Драбинко. – А куратором цього процесу в Україні є митрополит Антоній (Паканич) і Вадим Новинський. Це виключно політичні мотиви".

Немає таємниці у тому, що чинний керівник УПЦ МП Онуфрій насправді відповідає лише за релігійний напрямок, тоді як "політикою" у цій церкві займаються інші люди. Проте заява цікава, бо в ній прозвучали конкретні імена. І це принаймні дає підстави пильніше до них придивитися.

З першим із названих Драбинком "кремлівським куратором", нардепом Вадимом Новинським, все давно зрозуміло. Колишнього громадянина Росії називають "головним гаманцем" УПЦ МП. Він і не приховує свого місця і ролі у цій конфесії. Досить згадати його заяви, що прозвучали влітку, про можливу громадянську війну в разі надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві. Повідомлялося у пресі, що він спонсорував поїздки делегацій УПЦ МП на Фанар до Вселенського патріарха Варфоломія, щоб умовити останнього не дати українській церкві незалежність.

Можна згадати також детективну історію із утриманням у неволі митрополита Драбинка. Два роки тому Верховна Рада дала згоду на притягнення Вадима Новинського до кримінальної відповідальності за підозрою у спробі разом з екс-президентом Януковичем, екс-міністром внутрішніх справ Захарченком і екс-главою міліції Києва Коряком узурпувати владу в УПЦ МП. Слідство встановило, що з вересня до грудня 2013-го Новинський за завданням Януковича організував моральний тиск на покійного нині митрополита Київського і всієї України Володимира з метою відходу його з посади і обрання бажаного Януковичу очільника цієї церкви. Для цього, за інформацією слідства, було викрадено митрополита Драбинка, особистого секретаря Володимира. На певний час його незаконно позбавили волі. Сам Новинський обвинувачення Генеральної прокуратури України заперечує. Поки ця справа не отримала логічного завершення у вигляді того чи іншого судового рішення. Тому про винуватість нардепа говорити зарано.

 

Не менш цікавий інший фігурант заяви Драбинка, митрополит Бориспільський, вікарій Київської митрополії Антоній (в миру Іван Паканич). Сьогодні він фактично озвучує і коментує всі заяви і рішення, які ухвалює філія РПЦ в Україні. Кар'єра його стрімка, і, вочевидь, підтримується однією з груп впливу всередині церкви – скоріше за все тієї, яку асоціюють з інтересами Москви. Принаймні не є секретом, що Антоній нині дуже тісно спілкується із Вадимом Новинським.

51-річний Паканич народився на Закарпатті. Закінчив Московську духовну семінарію і академію, у Свято-Троїцькій Сергієвій лаврі постригся в чернецтво. Там же, мабуть, і зарекомендував себе надійним і перевіреним кадром. Починав із посад секретаря-референта, помічника ректора Московських духовних семінарії і академії.

2002 року повернувся (чи направлений для відповідної роботи?) до України. Відразу ж став керівником Інформаційно-просвітницького центру Києво-Печерської лаври, пізніше – завідувачем канцелярії Київської митрополії УПЦ МП. У 2007-2017 роках був ректором Київських духовних академії і семінарії УПЦ МП. З 2012 року – керуючий справами УПЦ МП. Навіть отримав відзнаку від президента Росії Володимира Путіна.

Важливий факт: за відсутності через хворобу відомого своїми проукраїнськими поглядами митрополита Київського і всієї України Володимира у лютому 2002 року Паканич рішенням синоду під головуванням відомого українофоба митрополита Одеського Агафангела (Саввіна) був призначений керівником Відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ МП. Змінив він на цій посаді… Олександра (Драбинка), секретаря і "праву руку" митрополита Володимира.

Володимир спробував виправити ситуацію. На першому ж засіданні синоду після хвороби у травні 2002 року Антонія прибрали з крісла "міністра іноземних справ" УПЦ МП. Але при цьому призначили керуючим справами УПЦ і постійним членом синоду. Одночасно архієпископу надали додаткові повноваження: наглядати за діяльністю синодальних установ, представляти предстоятеля УПЦ МП в державних, громадських та церковних заходах, відповідати за міжхристиянські та міжрелігійні відносини. Тоді ж Володимир призначив Антонія першим вікарієм Київської митрополії. Після чого останній став ключовою управлінською фігурою в церкві. Експерти називали його фактично "церковним прем'єром".

А після смерті Володимира 2014 року церкві нав'язували зручного для Москви предстоятеля. Джерела в ній стверджували, що ним мав стати саме Паканич. Причому це призначення начебто підтримував і Віктор Янукович. Однак предстоятелем став Онуфрій. Анітрохи не менш проросійський, але немолодий і не такий "прогресивний".

Разом із тим, досі сам Антоній проросійських настроїв не виказує. На питання відповідає дуже обережно. Так було до створення Української православної церкви на соборі 15 грудня. Ця подія змусила розкрити себе багатьох агентів російського впливу. При цьому, на жаль, значна частина священників колишньої УПЦ МП продовжує плестися у фарватері таких непримиренних діячів, як Антоній.

 

Ігор Петренко, Depo.Влада
31 грудня 2018р.

Теги: Паканич, УПЦ МП, РПЦ

Коментарі

Цікавий 2019-01-21 / 09:11:43
Вона може непідтримує,а він -його видно по телебаченю,

Компетентий 2019-01-19 / 09:20:35
Його жiнка Iрина працюе в нас! Фарпредставник компанii "ташiба"! З ii сiслiв з сепаратистом не пiдтримуе звязки!

Петро 2019-01-06 / 12:12:36
ВАСИЛЬКУ-молодець,підтримую не гидоти а клоунів нашого краю,за яких ганьба не лише слухати,а и дивитися,а на хлібні місця они один другого просувавить,Нись я тебе, а завтра ти мене,

до-гуцул 2019-01-06 / 09:19:06
ЩЕ...А нач.служби охорони Укрпродконтракта(шо холодильник)в Ужгороді-видно теж шо открито ненавидить Україну-і це не секрет ,бо послухайте його..зверніть увагу на цього Івана Вік.,Це ж обїект ДержРезерва України!..як і хто таких людей "просовує" на такі "хлібні"місця?

жителі 2019-01-05 / 21:50:33


Ви лише ****іти всі знате.А якщо хочете шоб процвітала Україна то закотіть дибіли рукава та пахайте а не чекайте щоб з неба вам всьо впало бо на тому світі ваші язики і сраки будуть жарити чорти.


гуцул 2019-01-05 / 18:23:01
В Синевирі цього московського пацкана два племінники"служать"....мають велечезний вплив на всю Тереблянськеу ріку.....в казанях завжди згадують гундяєва.... зачитують його єхінеї про "розкольників і істенноє православіє"....люто ненавидять Україну і все українське....моляться за "братський народ". І піпол місцевий це хаває....

Вуву до василя 2019-01-02 / 11:49:15
Як вже пишеш ПОКАНИЧ ... то треба писати окремо ... ПОКА НИЧ .
А то весь народ з толку збиваєш.

Do- VuVu 2019-01-02 / 08:46:16
Так шо кажете ПУКаніч а не Пакаканич!!Так шо якраз виходить ректор туповатий("троечнік") Київ.духов семінарії-ПУКаніч,а шеф Росії -ПУКін Вол.Вол.!

виборець 2019-01-02 / 06:36:55

Василю

Не повірите, а скільки ще "гидоти" є в Закарпатті, яка голосує "за гречку". Що разу продаючи майбутнє своїх дітей, обираючи 27 років покидьків, що лише грабують державу, до влади...(((
Ще більше вас здивую, але таких "виборців" значна більшість по всій Україні. На жаль.

Василь 2019-01-01 / 21:49:40
Боже-Боже! Скільки гидоти породив наш край - Поканич, Шуфрич, Гецько... Покидьки!

кум цилі марішиної 2019-01-01 / 14:00:34
Ректор київської духовної семінаріїї? З його інтелектом ?!!! До речі, в школі був слабеньким учнем.

Вуву 2019-01-01 / 08:56:41
Ще так видається що правильно (по оригінальному) ... Його прізвище пишеться як ПУКАНИЧ .
Але щоб не бути обєктом насмішок і глузувань ... Букву У було свідомо замінено на букву А .
І я в цьому навіть не маю жодного сумніву.

Вуву 2019-01-01 / 08:51:27
Це стьопа ... ДУЖЕ ЦІКАВА ДУМКА. :-| ?
Якщо в кадило закласти опіум ... (Або на крайняк "траку") ... І помахати по церкві ... ТО ... ООООООО .... ВИЙДЕ ТАКА СЛУЖБА ... МАААТИ БОЖА ?!!!
Ps.
Це "НОУ ХАУ" треба взяти на озброєння. :-)) :-)) :-))

Степан Крук 2018-12-31 / 20:35:07
Головне, що ПРОЦЕС рухається в правильному напрямі! І цей ПРОЦЕС змете з дороги всю ту кремлівську гидоту! Настав час міняти опіум в кадилах на ладан. Слава Україні!!!

до-Rusыn 2018-12-31 / 09:25:53
Слухайте пан Русын!Як ЦЕ?"Ну і шо шо москвофіл і московський агент"-ЦЕ ж ПАСКУДЬ продажна для України!Ви ШО -тоже за таких ПАСКУД?..НЕ думаю . Де той Паканіч взявся,говорити ні по рускі ні по укр-не вміє в шось там розказує гім.о-продажний рагуль..

Василь 2018-12-31 / 08:40:38
Всі владики УПЦ МП - куратори Москви. Наш Феодор такий самий як той Паканич, тілько по руські і говорить і служить. Давно пора зайнятися московськими попами в Україні.

Русин 2018-12-31 / 06:37:30
Ну і що як Паканич москофіл і мовсковський агент...? В нас це все можливо, ще йому нагороду державну за це дати, хоча зрештою може і має

НОВИНИ: Політика

12:28
На Тячівщині водійка "Тойоти", виїхавши на зустрічну, збила мотоцикліста. Чоловік у важкому стані – в реанімації
14:34
/ 2
"Кремлівськорусинські" "друзі" Земана незаконно навідалися в окупований Росією Крим
12:05
/ 16
Україна і жест Земана
00:46
/ 16
Чубирко, з яким "ненормативно" переписувався в ВР нардеп Лунченко, є соратником Медведчука на Закарпатті
17:04
/ 8
Суд призначив експертизу поширюваної на Закарпатті угорськомовної газети "Карпатойо" на предмет сепаратизму
14:47
/ 4
Закарпатські нардепи-"мажоритарники" не голосували за "касові" ускладнення для малого бізнесу, "за" лише "слуги народу"
13:51
/ 3
Хустський райсуд постановив конфіскувати 100 тис грн "допомоги" для "Радикальної партії Ляшка"
01:57
/ 13
Нардеп Лунченко в ВР у айфоні матюкається і читає "Закарпаття онлайн"
00:27
/ 3
МЗС викликало посла Чехії через зустріч Земана з русинами щодо "автономії" Закарпаття
23:33
/ 3
Єврокомісар Орбана: чим загрожує Україні новий керівник політики сусідства ЄС
22:53
/ 5
Кабмін погодив призначення заступників голови Закарпатської ОДА, яких "анонсувало" "Закарпаття онлайн"
02:14
/ 19
Прокремлівські русини обговорили з проросійським президентом Чехії "більшу автономію" українського Закарпаття
16:39
/ 18
Бондаренко свою боротьбу з Гайдаєм продовжив зверненням депутатів облради
09:16
/ 12
Гайдая звільнено з посади радника голови Закарпатської ОДА
00:12
/ 12
Бондаренку дуже не подобається, коли Брензович перед виборами порушує питання про Притисянський округ
09:01
/ 6
Бондаренко зустрівся з новообраними нардепами-"слугами" у ВР від Закарпаття – "налагодив тісну співпрацю"
14:11
/ 3
Меморіальний знак Малого Державного Герба України відкрили в Берегові
23:23
/ 8
Балога залишається нардепом. Верховний Суд відмовив Токарю
18:00
/ 4
Суд у Києві відмовив Токарю у позові до ЦВК щодо визнання Балоги нардепом, сьогодні апеляцію розглядає Верховний Суд
15:58
/ 6
Для звільнення "самовідновлюваних" закарпатських митників змінять закон про держслужбу – Нефьодов
23:30
/ 8
Верховний Суд відмовився розглядати скаргу Токаря щодо перемоги Балоги
20:46
/ 3
Балога і Поляк увійшли в "За майбутнє", Лаба став "Слугою народу", а Лунченко, Горват та Петьовка наразі позафракційні
03:13
/ 14
Оксюморон: Шуфрич очолить у новому парламенті Комітет по свободі слова
19:16
/ 5
ЛЕМ МИ: Ветерани Закарпатської 128-ї бригади взяли участь в "Марші захисників" у Києві
18:36
/ 14
Закарпатські ветерани та волонтери взяли участь у альтернативному "Марші захисників України" в Києві
» Всі новини