Прокуратура Закарпатської області, керуючись загальними положеннями кримінального судочинства та практикою Європейського суду з прав людини, оскаржила до Закарпатського апеляційного суду ухвалу Хустського районного суду, якою, школяру з с. Нижня Апша обвинуваченому в умисному вбивстві обрано альтернативну міру запобіжного заходу - заставу.
Так, вчора, 12 грудня 2018 року, у ході судового засідання процесуальним прокурором подано клопотання про продовження запобіжного заходу виключно у вигляді тримання під вартою.
Захисником обвинуваченого висловлено думку про передачу обвинуваченого під нагляд батьків. Але при цьому у судовому засіданні жодним з учасників судового процесу не заявлено, ні усне, ні письмове клопотання про визначення застави, у тому числі її розміру. Таке в судовому засіданні не обговорювалось та не розглядалось.
З прийнятою ухвалою, саме через застосування судом застави, прокуратура області категорично не погоджується, вважає її необґрунтованою, невмотивованою і незаконною, через що просить скасувати та постановити нову, відповідно до якої, продовжити відносно обвинуваченого строк тримання під вартою до 16 лютого 2019 р. без визначення розміру застави.
Крім того, прокуратура готує скаргу до Вищої Ради правосуддя стосовно суддів, які прийняли таку ухвалу, оскільки вважаємо, що вони допустили грубе порушення положень кримінального процесуального закону перевищивши повноваження та прийнявши незаконне, неправосудне і несправедливе рішення.
Як відомо, школяр обвинувачується в тому, що 14 березня 2018 р., в ході сварки з товаришем, завдав останньому множинні колото-різані рани, від яких той помер на місці.
При цьому прокуратура звертає увагу громадян, що досягнення справедливого рішення у даній справі можливе тільки в рамках закону. Самосуд є незаконним, а його наслідки – кримінально караними.
Як раніше інформувало Закарпаття онлайн, у закарпатській Нижній Апші знову перекрили дорогу через випущеного судом під заставу малолітнього вбивцю.
У квітні поточного року у Нижній Апші люди вже блокували трасу Мукачево-Рахів-Рогатин через "заминання" правоохоронцями цього жорстокого вбивства.
Як відомо, школяр обвинувачується в тому, що 14 березня 2018 р., в ході сварки з товаришем, завдав останньому множинні колото-різані рани, від яких той помер на місці.
Спершу підозрюваного взяли під варту, а потім суд відпустив його під домашній арешт. Після цього близько п'яти сотень селян вийшли на трасу міжнародного значення "Мукачево – Рогатин" і блокували її 8 годин. Правоохоронці забрали підозрюваного до відділку, аби розлючений натовп не вчинив самосуд.
Згідно з санкцією ч.1 ст.115 КК України, яка інкримінується обвинуваченому, йому загрожує покарання від семи до п'ятнадцяти років.
Черничко 2018-12-14 / 06:27:50
Брати чужі, повертати свої. Як їх вернути, коли все уже поділено? У керівництва просити назад, якось не ловко.
Тячівнювс 2018-12-13 / 21:16:42
Цікаво чи повернув рижий гроші, які взяв від батьків підозрюваного
Правоохоронець - ветеран 2018-12-13 / 20:28:57
Прокуратура б мала порушити кримінальне провадження відносно судді, дії яких призвели до суспільного резонансу, до загальнолюдського невдоволення, до перекриття руху. Чим цей суддя керувався, приймаючи таке рішення ?
дмитро 2018-12-13 / 19:02:41
Прокуратура в долі і ця апеляція нічого не вирішить бо справу прокурори вже розвалили.