Українська жіноча збірна з футзалу виграла в Ужгороді й другий запланований товариський матч у словацьких суперниць (ФОТО)

І зробила це легко, невимушено, хоч потрібно віддати належне й суперницям, котрі теж старалися.

Утім, усе відбувалося за сценарієм українок. Уже на першій хвилині вони примусили воротарку Словаччини показати себе в «сейві». Третя хв. – і така ж ситуація.

На старті зустрічі господарки зробили 6 атак, і аж тоді свій перший небезпечний удар здійснили гості. У цілому до перерви наші футболістки діяли значно краще за суперниць: утричі більше здійснили «пострілів» (18 проти 6), практично не зловживали поперечними пасами (як це помічалося в першій зустрічі), відмінно «катали» м’яч, тактично правильно його тримали.

За винятком двох провалів усередині першої двадцятихвилинки, коли підстрахувала голкіперка, гру нашої команди взагалі слід вважати відмінною. Як наслідок, у першому таймі українки забили два «сухі» м’ячі. Спочатку, на 10 хв., вдалася атака центром. А за 6 хвилин після «ініціативного» тайм-ауту – подвоєння результату.

Після перепочинку перевагу українки збільшили в чотири рази відчутніше. Притому кількість ударів фактично збереглася: 19 проти 7. Але відповідно підвищилася якість реалізації (притому від гола до гола дії вітчизняних спортсменок були дедалі впевненішими). Так, третій м’яч футболістки в синій формі забили, реалізувавши пенальті після масованої атаки, яка вихлюпнулася в два небезпечні удари. Протягом тієї ж хвилини господарки відзначилися ще одного разу. Відтак, у кінці зустрічі, реалізували ще чотири створені моменти, задіюючи, зокрема, фланги та загалом забиваючи красиві голи.

Зусилля ж словачок були винагороджені голом престижу. Гості забили одразу після того, як пропустили.

За 3 хв., що лишалися до фінальної сирени, наша команда сміливо грала без воротаря – п’ятьма польовими гравцями, очевидно відпрацьовуючи (на майбутнє) певні тактичні задумки тренерів. Рахунок до кінця зустрічі вже не змінювався.

У підсумку: блискуча перемога збірної України – 8:1 (Ірина Майбородіна, 10, 25; Анна Сидоренко, 16, +25; 33; Анна Шульга, 32; Юлія Форосюк, 34, 37 – Сільвія Сматанова, 37).

Насамкінець слід додати, що за господарок виступали: Вікторія Сагайдачна, Олена Цикаленко, Анна Шульга, Анастасія Кріпаченко, Олена Кирильчук, Анна Сидоренко, Юлія Шевченко, Сніжана Воловенко, Ірина Майбородіна, Ірина Дубицька, Юлія Форосюк, Олена Павленко, Євгенія Шаповал.

Склад словацької команди: Яна Червікова, Сільвія Сматанова, Зіта Банікова, Лєнка Вієнєрова, Барбара Валова, Домініка Нагчова, Барбара Сеоїва, Івана Обеткова, Моніка Коплодчова, Тапара Гембічка, Діана Маскова, Тімея Яценкова, Домініка Кучарікова, Петра Тісліарова.

Зустріч обслуговувала бригада арбітрів: Олена Хомич (Луцьк), Орест і Олег Дуцяки (Дрогобич).

Після матчу спортсменки обох команд сфотографувалися з футзалістами-чоловіками. Відрадно й те, що за поєдинком спостерігали представники жіночих закарпатських команд. Віриться, ці товариські зустрічі стануть стимулом розвитку жіночого футболу в краї.