27 листопада об 11.00 год. у музеї розпочнеться семінар «Проблеми збереження традиційного гончарства». У рамках семінару відбудеться презентація двох видань, які готували наукові співробітники музею. Так, заступник директора по науковій роботі Мар’яна Мегела розповість про фондову колекцію гончарних виробів музею, а також ту її частину, яка увійшла до каталогу «Вільхівські гончарі». Не оминули музейники своєю увагу й дитячу аудиторію. Спеціально для неї завідувачка відділом науково-освітньої роботи музею Тетяна Сологуб-Коцан упорядкувала «Абетку гончарства».
До роботи семінару будуть залучені науковці, викладачі Закарпатської академії мистецтв та коледжу ім. А. Ерделі, музейні працівники, майстри народної творчості, зокрема Михайло Белень, Мирослава Росул, Роман Пилип, Тетяна Шпонтак, Наталія Попова, Ема Левадська, Ольга Гал, Оксана Метзгер. Серед запрошених і гості з Києва – Олена Клименко, кандидат мистецтвознавства науковий співробітник відділу образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. Т.М. Рильського, а також Єлизавета Велікдус, студентка Київського державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну. Їх доповіді будуть присвячені як особливостям формування та розвитку традиційного гончарства, так і перспективам та популяризації даного виду народного мистецтва.
Під час семінару буде також відкрито виставку керамічних виробів провідних осередків гончарства на Закарпатті з фондових зібрань ужгородського скансену. Учасники семінару матимуть змогу ознайомитись з постійно діючою експозицією музею,повідомили Закарпаття онлайн у Закарпатському музеї народної архітектури та побуту.