На території школи-інтернат керівництво облради проінспектувало хід будівництва та реконструкції критого спорткомплексу (спортзал та басейн), розпочатого ще 5 років тому. За словами директорки навчального закладу Олени Іщенко, загальна кошторисна вартість цього об’єкту на сьогодні складає 32,4 млн грн, з яких виконано робіт майже на 25 млн грн. Левову частку на будівництво потужного спорткомплексу виділяє облрада з бюджету краю, лише півтора мільйони гривень надано з Державного фонду регіонального розвитку.
Відтак, гості оглянули величезний спортзал, де проводитимуться різні змагання, і який планується урочисто відкрити вже наприкінці листопада п.р. Далі оглянули роздягальні з душовими кабінками, недобудований басейн (25х11м), на який потрібно наступного року виділити 4,8 млн грн, аби ввести його в експлуатацію. Уважно вислухали підрядника ТОВ «Торговий дім Універсал Україна», з яким торік укладено нову угоду (попередній виявився недобросовісним та порушив строки виконання зобов’язань за договором), як виконуються завершальні роботи. А їх тут чимало – від прокладання трубопроводу водопостачання, опалення, каналізації, встановлення котлів, насосів і до внутрішніх робіт – улаштування каркасу підвісних стель, штукатурення, керамічне покриття тощо. Йосип Борто та Василь Кошеля – один досвідчений колишній директор школи, другий – з багаторічним досвідом будівника, - на власні очі пересвідчилися у якості проведених робіт, оглянувши котельню та мережу теплопостачання, випитавши про гідроізоляцію спортзалу, систему підлогового опалення, перевіривши фасадні роботи.
Вже у неформальній розмові з очільницею найкращого в області за здачею ЗНО освітнього закладу, де нині навчається півтисячі учнів з усіх куточків Закарпаття (а це 17 класів, з яких 4 – спортивні), керманичі облради дізнавалися, якими проблемами стикається школа-інернат. Перше, це ігнорування з боку міського голови м.Ужгорода Богдана Андріїва на неодноразові прохання керівництва школи забезпечити пішохідну розмітку по вул. Загорській, де зранку учні масово переходять вулицю, йдучи на уроки, наражаючи себе на небезпеку з боку водіїв. Друга проблема – незабезпечення навчального закладу сучасною комп’ютерною технікою. Наразі в спецшколі діє два комп’ютерні класи, в яких комп’ютери востаннє закуповувалася ще у 2004 та 2008 роках. Керівник школи щороку готує відповідні листи на адресу департаменту освіти і науки ОДА, втім ці прохання навідріз не чують… Третє актуальне питання – це вчасне фінансування з обласного бюджету коштів для завершення будівельних робіт басейну, аби через півроку учні могли вже одержувати уроки з плавання.
Щодо останнього питання, директорку спецшколи запевнили у максимальному лобіюванні, аби у наступному році підрядна фірма одержала необхідну суму з обласного бюджету, щоб басейн запрацював на повну, повідомили Закарпаття онлайн у прес-служба Закарпатської облради.