Науковці УжНУ обмінювалися здобутками у галузі україністики з колегами із Ніредьгазького університету (ФОТО)

Напрацювання враховуватимуть під час реалізації запроваджених на філологічному факультеті УжНУ освітніх програм із підготовки фахівців для шкіл із викладанням мовами національних меншин та вчителів української й англійської мов.

Науковці УжНУ обмінювалися здобутками у галузі україністики з колегами із Ніредьгазького університету (ФОТО)

11–12 жовтня лінгвісти та літературознавці Ужгородського національного університету взяли участь у міжнародному науковому форумі «Україністика в Угорщині та поза її межами». Організатором заходу виступила новостворена в Ніредьгазькому університеті кафедра української мови та культури й спілка самоврядування українців Ніредьгази та Чепела.

Із вітальним словом до учасників конференції звернулися проректор вишу Золтан Ковач, провідний консул Консульства України в Ніредьгазі Аркадій Гупало, голова самоврядування українців міста Юдіта Софілканич та завідувач кафедри Вікторія Штефуца.

Золтан Ковач, зокрема, висловив упевненість у правильності рішення уряду Угорщини та керівництва університету щодо відновлення діяльності кафедри україністики в Ніредьгазькому університеті як вагомого чинника підтримки добросусідських стосунків двох держав.

На пленарному засіданні привітали угорських колег і виступили з науковими доповідями професор кафедри угорської філології Петро Лизанець та завідувач кафедри української літератури, професор Валентина Барчан.

Продуктивною виявилася робота круглого столу «Методика викладання української мови як іноземної в сучасному європейському просторі». Були представлені й цікаві уроки практичного навчання української мови угорськомовних дітей різного віку на заняттях музики, образотворчого мистецтва. Йшлося і про методику вивчення української мови та літератури у вищому навчальному закладі, традиційні й нестандартні підходи.

Під час роботи круглого столу учасники ознайомилися з підручниками, посібниками, програмами, перекладними антологіями, що використовуються в процесі навчання, окреслили проблеми, які слід розв’язувати зусиллями урядовців, учених, методистів, учителів-практиків, студентів, учнів, батьків. 

Учасники конференції разом із консулом Консульства України в місті Ніредьгазі поклали квіти до меморіальної дошки колишньому завідувачеві кафедри україністики в Ніредьгазькому університеті Іштвану Удварі, відвідали місто Токай, де вшанували пам’ять українського письменника й філософа Григорія Сковороди покладанням вінка до меморіальної дошки на будові православного собору, у якому митець упродовж восьми років співав у церковному хорі, пише Медіацентр УжНУ.

17 жовтня 2018р.

Теги: науковці, УжНУ, україністика, здобутки

Коментарі

Степан Ваш 17.10.2018 / 23:26:00
Цей Медіацентр поширює (вслід за багатьма авторами і псевдодослідниками) нісенітницю про Григорія Сковороду. От читаємо:
"...відвідали місто Токай, де вшанували пам’ять українського письменника й філософа Григорія Сковороди покладанням вінка до меморіальної дошки на будові православного собору, у якому митець упродовж восьми років співав у церковному хорі, пише Медіацентр УжНУ".
Насправді, Храм Святителя Миколая (Храм Святителя Николая (венг. Szent Miklós ortodox templom) — православный храм Будапештской и Венгерской епархии Московского патриархата в городе Токай) побудований з каменю у 1790 році. Яким же чином міг служити у цій церкві Григорій Сковорода, якщо він перебував в Угорщині у 1745-1750 рокахв (від серпня 1745 року до жовтня 1750 року)? Насправді він служив у дерев"яній церкві (нижче по течії Дунаю від цього храму), яка згоріла під час однієї з пожеж.
"Нові споруди виросли на місці токайських кам’яних будівель, орендованих “Комісією” Ф. Вишневського, у складі якої числився Г. Сковорода. З тих пір збереглася лише кам’яна стіна, що захищала будівлі місії від гірських зсувів. Згоріла під час однієї з пожеж минулих століть і дерев’яна церква, де здійснювали свою місію “священики із Росії”. Поруч видніється церква візантійського обряду, збудована у ХVІІІ столітті, вже після від’їзду Сковороди на батьківщину. (http://www.vsesvit-journal.com/old/content/view/226/41/).

ІнтеЛект 17.10.2018 / 16:28:59
Невігласам експерту і студенту: Кожний суслік - агроном !

студент 17.10.2018 / 14:51:27
Чи є десь у світі територія на якій стільки наголошували б про незрозумілі нацменшини та меншини?Невже немає цікавіших тем у науці? А які нацменшини у Сумах?(наприклад)

Expert 17.10.2018 / 14:11:18
Яка в чорта україністика в Ніредьгазі, якщо наші мадяри в українській мові - ні бум-бум...

НОВИНИ: Соціо

21:48
Підтверджено загибель на Запоріжжі ще в січні 2024-го 22-річного Михайла Яцканича з Підвиноградова Виноградівської громади Фото новина
15:52
/ 2
На війні поліг 21-річний Іван Микульця з Тячева Фото новина
13:33
/ 6
В Ужгороді відклав яйця унікальний, єдиний в Україні кайман Шнайдера Фото новина
11:33
/ 2
На Харківщині поліг Леонід Пивовар з Неліпина на Мукачівщині Фото новина
12:53
/ 1
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим на війні з росією Андрієм Розгау Фото новина
02:16
/ 2
WWF-Україна виступає проти будівництва лісової автодороги в межах лісництв філії "Ужгородське лісове господарство" ДП "Ліси України"
19:18
/ 15
У Калинах на Тячівщині харківський забудовник незаконно почав роботи зі спорудження ГЕС Фото новинаВідео новина
16:48
/ 7
В Ужгороді ще не відкритий McDonald's покарали за "непродуману" вивіску Фото новина
10:41
/ 1
На війні з росією поліг 57-річний Іван Пичкар з Родниківки на Мукачівщині Фото новина
01:31
/ 14
Справа Комарницького: Звільнений начальник УСР в Закарпатській області Химич зберігає $95 тис. готівкою
13:59
У Буштині на Тячівщині, гасячи пожежу в надвірній споруді, врятували два будинки та літню кухню поруч Фото новина
11:06
/ 1
На Запоріжжі поліг Володимир Зелді з Тересви на Тячівщині Фото новина
00:08
/ 10
Ужгородські лісівники будуватимуть дорогу під вітряки на Рівній через праліси (ДОКУМЕНТИ)
11:01
/ 2
На Сумщині поліг прикордонник Руслан Пинзару з села Сімер Перечинської громади Фото новина
15:37
/ 13
ВР прийняла доопрацьований після вето президента закон про примусове відчуження землі та будинків в Ужгородському районі Закарпатської області
16:23
На Закарпатті у лютому 2025-го порівняно з груднем 2024-го ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 2,6%
13:20
/ 1
У вівторок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Сергієм Лазориком Фото новина
12:45
Профільна комісія Закарпатської облради підтримала збереження Чорних озер в Ужгороді Фото новина
19:14
У Мукачеві патрульні виявили водійку "під кайфом", а в пасажира – наркотики Фото новина
14:12
/ 14
Закарпаття відвідала очільниця Міндовкілля Гринчук, нищення довкілля мініГЕСами і вітряками пріоритетом візиту не було Фото новина
13:02
На Закарпатті, на кордоні з угорщиною на початку квітня запрацює новий пункт пропуску "Велика Паладь – Нодьгодош"
13:57
/ 1
У понеділок у Мукачеві попрощаються з полеглим захисником Володимиром Напудою Фото новина
13:20
/ 1
В Ужгороді у суботу попрощаються з полеглим на війні Мирославом Біртою Фото новина
19:37
/ 4
Петиція про розробку нового генплану Ужгорода зібрала необхідні підписи всього за добу
14:46
У п'ятницю зранку тимчасово не працюватиме КПП "Лужанка – Берегшурань"
» Всі новини