Про це свідчить опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведене з 12 до 24 вересня.
Ще 9,2% респондентів не визначилися зі своєю думкою, або відмовилися відповідати.
Разом з цим, на запитання "Як змінилося Ваше ставлення до судів України протягом останніх 3-4 років?" 31,3% респондентів відповіли, що їхнє ставлення погіршилося, 2,7% – що покращилося.
Ще 58,1% стверджують, що їхнє ставлення не змінилося, а 7,9% не визначилися зі своєю думкою або відмовилися відповідати.
При цьому більшість українців чекають від судової реформи позбавлення суддів недоторканності і привілеїв.
Такий варіант обрали 53,2% опитаних.
Введення майнової відповідальності суддів за незаконні рішення підтримують 49,9%, покращення доступу до правосуддя – 43,9%.
40,5% громадян сказали, що очікують скорочення термінів розгляду справ в судах, а 40,4% вважають необхідною перевірку суддів на детекторі брехні.
Змін у швидкості виконання судових рішень чекають 38,8% респондентів, звільнення частини суддів та їх переатестації – 34,7%.
Крім того, 30,4% хотіли б, щоб місцеві жителі самі обирали суддів.
КМІС проводив це опитування на замовлення клієнта методом особистого інтерв'ю серед 2011 респондентів у 110 населених пунктах усіх регіонів України (крім окупованих територій Криму й Донбасу).
Опитування проведено за 4-х ступеневою стохастичною вибіркою, що репрезентативна для населення України віком від 18 років. Статистична похибка вибірки – від 1,4% до 3,3%.