Кубок України. Ужгородський друголіговий "Минай" обіграв першолігове "Прикарпаття"

ФК «Минай» у своєму дебютному Кубку України проходить вже у третій етап турніру

Івано-Франківське «Прикарпаття» – команда першої ліги – була суперником ФК «Минай».

Команда «франківців» добре зіграна,  і хоч старт сезону у неї не видався, але всього 4 пропущених голи у 5 матчах та минулорічне «призове» місце у Другій Лізі говорить про хороший захист.

Але «минайці» продемонстрували чудовий футбол і заслужено перемогли.

Ігор Харьковщенко на післяматчевій прес-конференції зізнався – його гравці просто виконали те, що їх просили.

Утім, матч для закарпатців починався не весело. Вже на 7-ій хвилині капітан Олег Допілка опинився на газоні і більше не підводився. Олег, який попередній матч пропускав через травму і тільки відновився, знову її отримав. Довелося випускати Владислава Образцова. До слова, він каші не зіпсував і вдало увійшов у гру.

«Прикарпаття» матч розпочали більш оптимістично для себе. Вони високо пресингували суперника та володіли мячем, який в центрі поля просто не тримався. Гості з Івано-Франківська робили ставку на швидкий гол, але «минайці» стартовий натиск стримали.

І потрохи, не поспішаючи прибрали мяча до себе. І «Минай» повів себе як досвідчений боксер: спочатку вивчав суперника, потім перевірив парочкою ударів і…відправив у нокаут. Інакше події з 19 до 22-ої хвилини просто не назвеш.

Спочатку Гавриленко отримує мяча в центрі поля і починає комбінацію, у якій беруть участь Гегедош-Нурієв-Кобін. Останній в дотик робить блискучу передачу в штрафну Роберту і той «черпачком» перекидає голкіпера гостей Новака – 1:0.

За дві хвилини чергове перехоплення в центрі поля. Тепер Нурієв розпочинає, Пинякшо продовжує, Кополовець запускає Гегедоша в штрафну – і він повторив цей трюк: 2:0. «Знаючи швидкісні якості Гегедоша, ми просили його це використати. Він вміло відкривався», – зізнався І. Харьковщенко після матчу.

На жаль, футбол не бокс, тому цей бій не перемогти одним ударом. І «Минай», між іншим, міг завдавати ще й ще. Найвірогідніший шанс мав Василь Кобін, який впритул прострілював головою з флангу, але голкіпер Андрій Новак продемонстрував неймовірний сейв.

Натомість «Прикарпаття» трохи отямилося  і почало атакувати у відповідь. Добре знайомий закарпатцям за виступами у «Говерлі» Худобяк-«Халк» підкараулив помилку захисників та пробивав, виходив сам-на-сам, але Сидоренко врятував команду. А ось у наступній атаці у нього вже шансів не було. Худобяк в центрі виграв свою верхову дуель і скинув під удар Василю Цюцюрі – 2:1.

Проте цей епізод не засмутив закарпатських вболівальників. Адже за хвилину паритет голів відновився. З кутового Кобін подав, Ощипко удар головою підправив і одним дотиком Гавриленко переправив м’яч у ворота – 3:1.

Зрозуміло, що у другому таймі всі чекали перебудови «Прикарпаття» – все-таки івано-франківці не за цим результатом сюди їхали. Але і в наступній 45-хвилинці «Минай» повністю переграв суперника. Зокрема і тактично.

Підопічні Ігоря Харьковщенка абсолютно виграли центр поля, а ще вигравали більшість верхових дуелей. І це у високого «Прикарпаття». «Чому ми програли повітря? Не знаю. Просто не знаю…», – ніяковів на післяматчевій прес-конференції головний наставник івано-франківської команди Володимир Ковалюк.

А якщо і допускали «минайці» гостей до штрафної, то відразу після підбору кидалися агресивно у контратаки. І створили стільки моментів, що ще й на недільну гру з «Вересом» вистачило б.

Хороші моменти мали Кополовець, Кобін, Нурієв, Пиняшко, Гегедош. Але м’яч просто не йшов у ворота. Рятував Новак, захисники виносили м’яча з лінії, а десь трішки не вистачило везіння. Рахунок не змінився до фінального свистка, хоч навіть тренер гостей зізнався – рахунок міг бути 5:1 і вище.

Але і дубля Гегедоша та гола Гавриленка вистачило, аби пройти далі - в історичний третій етап Кубка України.

31 серпня стане відомо – з ким на цьому етапі будуть змагатися «минайці». Вже тут суперником закарпатців можуть бути і команди з УПЛ, які, згідно з рейтингом, станом на початок сезону посідали місця із сьомого по 12-е.

«Минай» – «Прикарпаття» 3:1

Голи: Гегедош, 20 (1:0), Гегедош, 22 (2:0), Цюцюра, 42 (2:1), Гавриленко, 43 (3:1)

«Минай»: Сидоренко, Беца, Допілка (Образцов), Ощипко, Стасюк, Кополовець, Гавриленко, Кобін, Кополовець, Пиняшко (Микуляк), Гегедош (Лобода), Нурієв

«Прикарпаття»: Новак, Данищук, Бочкур, Ковальчук, Квасний (Дитко), Борисевич, Оринчак, Боришкевич (Бойко), Цюцюра (Конкольняк), Януш, Худобяк

Попередження: Бочкур, Борисевич, Худобяк

Стадіон «Минай», 1203.

Арбітр — Кошура А.В. (Чернівці), асистенти арбітра — Білорус М.О. (Черкаси), Чопілко Т.Г. (Київська обл.), четвертий арбітр — Райда М.М. (Закарпатська обл.), спостерігач арбітражу — Бурмич В.Я. (Хмельницький).