Відколи ініціатива «Партнерство «Відкритий Уряд» впроваджується в Україні, а це 2012 рік, вдалося кардинально змінити підходи до формування та реалізації державної політики в частині забезпечення відкритості та прозорості прийняття рішень, - зазначили спікери. У тому числі, вдосконалити процедури проведення консультацій з громадськістю, забезпечити надання доступу до публічної інформації у формі відкритих даних, впровадити механізм подання електронних звернень та петицій тощо.
У свою чергу, Олена Макара розповіла про досвід Ужгородської міської ради щодо відкритості та прозорості своєї діяльності, а також співпраці з громадськістю. Зокрема вона торкнулася питань роботи Центру надання адміністративних послуг та порталу адміністративних послуг, завдяки якому можна отримувати послуги онлайн; запровадження у міській раді системи електронного документообігу як кроку до європеїзації; електронних сервісів, які вже працюють на офіційному сайті Ужгородської міської ради: «Кабінет ужгородця», «Відкрите місто», «Відкритий бюджет», «Бюджет на мапі», «Бюджет громадських ініціатив», а також детально зупинилася на новому сервісі - "Електронні публічні консультації". До речі, ряд впроваджених новацій є результатом співпраці Ужгородської міської ради з представниками громадських організацій, зокрема Інститутом "Республіка", Центром політичних студій та аналітики "Ейдос", Громадянською мережею ОПОРА.
Олена Макара відмітила також, що для ефективної комунікації з громадськістю використовується і мережа Фейсбук, де створено сторінку міськради, яка щодня наповнюється актуальною інформацією.
Оскільки метою зібрання було й вироблення пропозицій до національного плану дій з упровадження Ініціатив на наступні роки, Олена Макара звернула увагу на необхідність пришвидшення роботи в напрямі інтеграції державних реєстрів, внесення змін до Закону "Про звернення громадян" з урахуванням сучасних реалій, а також перегляду законотворцями терміну оприлюднення проектів нормативно-правових актів та рішень органів місцевого самоврядування, як пропонує Асоціація міст України (Передбачений Законом строк 20 робочих днів (від 28 календарних днів) для оприлюднення проектів є виправданим для нормативно-правових актів, для інших випадків тривалі строки оприлюднення є невиправданими, 10 календарних днів є достатнім для добросовісного опрацювання звичайного обсягу інших проектів рішень, - вважають в АМУ).
Андрій Вишняк запевнив, що донесе зазначені пропозиції до розробників плану дій.
Довідка
Партнерство «Відкритий Уряд» - багатостороння міжнародна ініціатива, покликана об’єднати зусилля урядів та громадянського суспільства для створення позитивних змін у житті. Започаткована у вересні 2011 року лідерами 9 організацій громадянського суспільства та 8 урядів (США, Великобританія, Бразилія, Індонезія, Мексика, Норвегія, Філіппіни, Південна Африка). Партнерство сьогодні – 75 країн, 15 субнаціональних урядів, близько 140 національних планів дій, понад 2700 зобов’язань.