Київ вимагає роз’яснень у Будапешта через створення посади уповноваженого по Закарпаттю

МЗС України вимагає пояснень від Будапешта у зв'язку з його рішенням створити посаду урядового уповноваженого, відповідального за розвиток Закарпатської області.

Київ вимагає роз’яснень у Будапешта через створення посади уповноваженого по Закарпаттю

Відповідну ноту було вручену тимчасово повіреному у справах Угорщини в Україні Ласло Папу, повідомили в українському МЗС.

"Угорському дипломату також було вручено ноту з вимогою надання офіційних роз’яснень у зв’язку з рішенням уряду Угорщини створити посаду уповноваженого міністра, відповідального за розвиток Закарпатської області та програми розвитку дитячих садків Карпатського басейну, оскільки до сфери компетенції уповноваженого віднесено частину суверенної території України", - заявили у міністерстві.

Посаду урядового уповноваженого обійме Іштван Грежа, який до цього теж опікувався угорсько-українськими відносинами, проте на посту уповноваженого з питань координування співпраці між Саболч-Сатмар-Березькою областю Угорщини та Закарпатською областю України.

Як повідомлялося раніше, МЗС викликало угорського дипломата у зв'язку зі скандальними заявами угорського прем’єра Віктора Орбана.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, виступаючи 28 липня в університеті в Румунії, висловив сумнів щодо реалістичності прагнень України стати членом ЄС і НАТО. За його словами, на заваді стоятиме бажання Росії відновити старий порядок.

В уряді жорстко відреагували на заяву Орбана про Росію та вступ України до НАТО і ЄС.

 

02 серпня 2018р.

Теги: Орбан, Угорщина, уповноважений

Коментарі

Іван до кіси 2018-08-04 / 07:38:43
Кіса, тут мова іде про дії угорщини,
а не про те яка Україна в твоїй орбанутій уяві.
А гроші Орбан тратиь від ЄС.
Ти не прочитав(ла) статтю в медузі.

Вуву 2018-08-03 / 23:42:09
Наше "БРЕВНО" ... це потрошенко ...
За якого в наступному році ви тупо будете голосувати .
Який кришує кабмін і вр ... Які до цього часу не приняли закон про імпічмент президента ... А він не тисне на прийнятті закона щодо зняття депутатськойі недоторканості.
Хоча було обіцяно це зробити якнайшвидше ... (Тбт. В перших пів року) рік максимум.
І де це все.???
Ще й зарплату у вр. в минулому році собі підняли ... (В той час як потрох міг накласти вето ... Знаючи яка дурна економічна ситуація в крайіні) ....
А вже про всякі пільги можна мовчати !?.
"(Бо той хто кричить ... Того не чують)".

кіса 2018-08-03 / 21:47:44
як цікаво орбан краде і їм вистачає і на інше а у нас подачки із ліва із права і бабла нема знаете треба не в чужому оці скалку шукати а вибрати бревно із свого ока

Іван до кіси 2018-08-03 / 18:05:03
Можна придумати багато
негативу не по темі
сміття, дороги, економіка і т. д.
Орбан теж краде зі своїми родичами.
Але це інша історія.
Тут іде мова про дії Угорщини та про
травму Тріанонського договору у декого.

Іван до кіси 2018-08-03 / 17:45:36
Прочитай.
Свободные, но нечестные.
Как бывший либерал Виктор Орбан правит Венгрией, пугая людей Западом и Соросом.
Репортаж Константина Бенюмова
https://meduza.io/feature/2018/04/09/svobodnye-no-nechestnye

Іван до кіси 2018-08-03 / 17:43:41
Орбан вивчився в Оксфорді на гроші Сороса.
Тепер Сорос -це паогано,
бо так путін сказав.
Сорос фінансує навчання і угрців в тому числі за кордоном і в Європейському університеті , який заборонили в Угорщині.
Інститут Ракоці діє проти законодавства України
в плані вивчення укр. мови. Молоді угорці не знають укрю мову.
Йоббік- профашистська партія- на другому місці в Угорщині.
В кожному угорському закарпатському селі наймає людину, яка створює осередок йоббіка.

кіса 2018-08-03 / 17:28:19
і забув написати за сміття яке тоннами пливе по річці у європу яке виловлюють у сусідніх країнах за яке нам ліпше заплатити ніж навчитися не смітити де попало подивіться у лісах на річках навіть не соромляться викидати сусідові перед воротами і ще багато цього сміття повертається у чорне море як добре срати у свою тарілку

кіса 2018-08-03 / 16:42:39
до івана сорос це погано для всіх і нічого спільного між інститутами сороса та ракоці гроші з європи осідають в нашій казні йоббік не популярний і в самій угорщині і в нас не створюють осередки то є брехня у нас треба піднімати економіку і перестати красти і зробити так щоб угорці до нас їхали на заробітки кожен день у новинах читаєш тільки що скільки пяних водіів збивають людей дітеи крадуть ліс захмарними масштабами бурштин і т д бля тошнить уже

Іван 2018-08-03 / 08:14:22
До прямого військового зіткнення
не дійде-це було-б угощині дорожче.
Але угорці надіються ,що росія розвалить Україну
і тут вони , як шакали , покажуть себе.
Вони завжди вели себе так , як шакали
(згадайте колаборацію з Гітлером).

Іван 2018-08-03 / 08:09:27
Вуву, заспокойся-це дипломатія.
Про територіальні претензії
угорці бояться говорити.
Але на нижчому рівні з ними треба жорсткіше поводитись.
1.Угорці заборонили інститут Сороса-
нам треба заборонити інститут Ракоці.
2.Угорці вимагають реєстрацію і звіт від
іноземних спонсорів у своїй державі,
нам треба виявити потік угорських
грошей на Зкарпаття і перекрити кран.
3.Заборонити в Україні діяльність партії йоббік, як фашистську.
Відомо, що угорці за гроші в кожному угорському селі створюють осередки цієї партії.

дід 2018-08-03 / 07:50:36
Батальйон в Берегові розташувати.
Там і закінчиться мадярська експансія. На їхню всю армію достатньо нашого батальйону
А взагалі влада у нас беззуба. Так профітькають державу. У них лише мрія другий термін Гаранта.

Вуву 2ч. 2018-08-03 / 00:11:58
Які розяснень вимагає кийів.?
Що тут не зрозумілого.? Чи в кийівських кабінетах сидять не адекватні бовдурі ... Які розуміють тоді коли йім говорять відкритим текстом ... "Ви болвани".
А вони ... "Дайте розяснення" .?!

100ronnij 2018-08-02 / 23:58:14
усюди вуха росіі стирчать ...

вуву 2018-08-02 / 23:43:43
Реакція буде передбачувана ...
Потрошенко піде і "залляється ... Як трактор солярки".
Армянина це не цікавить.
Клімкім зробить там ЯКУСЬ обтічну (щоб не сказати "обтікаючу" заяву.
А особливо якихось важелів впливу чи протидійі таким заявам в києва нема.
Ну а так як вальцман "із усіх сил" починає передвиборчу гонитву ... То йому зараз не до цього.
І орбан і путлєр знають про це добре.

петро 2018-08-02 / 22:32:20
горожанину дякую за розяснення солідарний з вами але від цього ще ще факт залишається фактом що угорщина систематично і методично корумпує всілякими програмами грантами допомогами тощо місцевих чиновників угорців зрозуміти можна - вони бояться росії з часів кошута тому тепер вирішили не боротися з москвою а загравати з нею і як знак лояльності постійно провокують на закарпатті для них це безпрограшна ситуція - і права угорців захищають і північному сусіду підігрують.Ну а україна- ну ви її досить вдало описали. Як не познущатися з цих корупціонерів які й матір не те що якусь там державу продадуть за пару зелених.З такими взагалі любо працювати. Так що справді - причому тут угорці

Горожанин 2018-08-02 / 20:49:46
Якоє вам діло до того , што говорить Орбан, най собі говорить , призначає кого хоче . У вас має бути сильна армія , мала би бути .... Сильна і структурована влада .Сильний кадровий потенціал .Все це мало би бути УЖЕ .Системна боротьба з корупцією , а ни то шо зараз .Тоді і Орбан би лишнього не говорив .А у нас , міністр МВД кладе на державну мову , із МВД зробив якусь напівприватну структуру .СБУ теж не відстає .Пята колона уже живе і випадає з телевізора перед вами , бо уже не вміщаєся в ньому .Генпрокурор не гребує в воюючій країні чкурнути на Сейшели , а головнокомандувач на Мальдіви .
Покривання топ корупцвонерів ...оце бє по країні , а не висловлювання Орбана .

петро 2018-08-02 / 19:49:20
шановний горожанин розжуйте свої думки якщо можете

Горожанин 2018-08-02 / 19:33:29
Караааул !!! Фсьо пропало !!! Идіть петре
погар студеної води випийте , бо ви ся перегріли .Орбан може і гауляйтера призначити , вам што до того ?
Розумієте про шо я ? Чи треба розжувати ?

петро 2018-08-02 / 18:58:15
пане крук уже пізно.Місцева влада вже здала край угорцям київ нічого не контролює і всі лише турбуються щоб це хоча б до виборів не помітили сама угорщина під ручним управлінням москви і їхні дії на закарпатті - це підігравання російським планам.у нашому краї за сприяння й підримки влади повертаються комуністи,комсомольці і їм подібні. ось у що перетворили край після революції гідності напялювати вишиванку чи треба, чи ні - це ще не патріотизм і це ще не професіоналізм а можливо навіть навмисна дескредитація

Степан Крук 2018-08-02 / 18:13:49
Україна повинна терміново звернутися в Раду Безпеки ООН, ОБСЄ, Парламентську Асамблею Ради Європи. Грубо порушено суверенне право України, порушено Міжнародне право. Це відверта агресія Угорщини!

НОВИНИ: Політика

20:41
/ 1
Захищаючи Україну від московської орди, поліг Ярослав Багрій з Камʼянського Берегівського району
10:49
Жителю Сюрте на Ужгородщині, що переправляв "ухилянтів" до Словаччини, повідомили про підозру та "запобіжно" присудили домашній арешт
10:57
В Ужгороді "безправний" водій незаконно обладнав свій Opel проблисковими маячками
22:49
/ 9
"Що хочемо, те і робимо": у "терактівських" Керецьках на сесію сільради незаконно не пустили військових
16:52
/ 24
У Закарпатській облраді "нодьмодьорорсаґового" "слугу" Іванча замінив Цебер з бази "Миротворця", який з угорським паспортом їздив розважати окупантів до Криму
11:14
У Глибокому на Ужгородщині, поки господар поїхав до Ужгорода, в його дворі вигоріла надвірна споруда
11:00
Закарпатські поліцейські зібрали зібрали 2,5 млн грн і закупили 133 FPV-дрони для штурмової бригади "Лють"
19:56
/ 6
ВР затвердить нові назви 4 сіл на Закарпатті, зокрема – Пушкіна
19:33
/ 16
Помер ексголова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль
13:46
/ 9
Ізолюючи угорців Закарпаття, Орбан і Ко роблять все можливе, аби угорська громада ставала все меншою – Балога
22:30
/ 36
Опубліковано архівний виступ єпископа Івана Маргітича під час вшанування 60-ї річниці подій на Красному полі біля Хуста (ДОКУМЕНТ)
21:37
/ 7
Зеленський звільнив Токаря і призначив Гайдая головою Мукачівської РДА
11:15
/ 4
На Закарпатті судитимуть двох кліриків УПЦ (МП), яких СБУ раніше викрила на пропаганді комунізму
23:23
/ 7
У понеділок "недоброчесна" голова апеляційного суду Фазикош розглядатиме апеляцію "корупційного" голови земельної комісії Ужгорода Мильо
20:45
/ 15
Уряд призначив заступника голови Закарпатської ОВА Добромільського головою Державної служби України у справах дітей
19:05
/ 42
На Закарпатті греко-католицького священника позбавили парафії за проукраїнську позицію (ДОКУМЕНТ)
21:48
/ 12
Вслід за Кащуком сесію перед голосуванням покинув Лунченко, а обов'язки голови виконуватиме секретар ради Губаль
18:01
/ 5
Два клірики УПЦ МП на Закарпатті отримали підозру за пропаганду комуністичного режиму та срср
15:04
/ 6
Депутати міської ради Хуста проголосували за недовіру міському голові Кащуку
15:24
/ 3
Ворог запустив ІПсО з "погрозами" на адресу угорців Закарпаття від "українських націоналістів"
04:07
/ 38
Василіяни Закарпаття на Капітулі в Угорщині переобрали на наступні чотири роки дотеперішнього керівника Провінції св. Миколая