КМКС просить ЦВК створити на Закарпатті на виборах-2019 окремий "угорський" округ

Угорці Закарпаття просять голову ЦВК створити в області виборчий округ, де є компактне проживання угорців.

КМКС просить ЦВК створити на Закарпатті на виборах-2019 окремий "угорський" округ

З відповідним листом до голови Центральної виборчої комісії України Михайла Охендовського звернувся голова Культурного товариства угорців Закарпаття (КМКС), народний депутат Ласло Брензович, повідомляється на офіційній сторінці КМКС.

Так, голова КМКС просить утворити такий округ в межах Берегівського, Виноградівського та частин Мукачівського й Ужгородського районів. 

Подібне звернення до ЦВК направлялося перед виборами 2014 року, але тоді ЦВК його не задовільнила.

Подібний виборчий округ діяв на виборах у 1998 та 2002 роках, коли перемагали відповідно Міклош Ковач та Іштван Гайдош. А на виборах-2002 саме на цьому окрузі боротьба відбувалася виключно між двома представниками угорської громади, тоді Іштван Гайдош переміг Міклоша Ковача з відривом у всього в кілька десятків голосів.

19 липня 2018р.

Теги: округ, угорці, вибори, КМКС, звернення

Коментарі

Вуву 2018-07-23 / 16:34:12
Окремий хунський президент украйіни ... Ото ... ілдикк ороска ... а премєр василь бринзович.
Бо серед хунських патріотів інших лідерів нема.
(Маскаль би підійшов ... Але він не той "хун").

патріот 2018-07-23 / 16:04:57
У 2019 році в Україні і зокрема на Закарпатті будуть проводитися президентські вибори. КМКС під проводом Будапешта хоче обирати окремого, угорського президента України?

Іван 2018-07-23 / 12:05:15
- Чоловіче, чого ви так паскудно говорите у людному місті?
- Я на наших депутату...
- А, тогди перебачте.

Вуву 2018-07-21 / 21:52:54
Бринзович ... Опустись на землю і візьмись за розум.
Ps. Якщоб зібрпти разом ороску ... Бринзовича ... Підлого маскаля і барто ... І відшмагати по задниці батогом "так як треба" ... І викинути з тих посад яеі вони займають ....то...
То є великий шанс ... Що всі ці "наносні" і штучні конфлікти зникнуть.
Люди в буденному житті самі знайдуть дорогу до порозуміння.
Але ... Допоки є оці "повзаючі гади" ... Які провокують і зводять людей на конфлікт ... Завжди будуть проблеми навіть там де йіх нема ... На рівному місці.

Василь модьору 2018-07-21 / 08:06:57
Не розказуй нам про Румунію.
Там мадяри самовільно проголосили секейський край.
Румунська влада це заперечила.
Між секуями та румунами є набагато більше тертя ніж на Закарпатті.
Ще за часів Чаушеску.

Вуву модьору 2018-07-21 / 00:26:55
Кожна крайіна ... Як людина ... Має свою долю .
Нащо ти нам все про румунію "втираєш" ? Всерівно в нас буде інакше ... може гірше ... Може краще ... Але все одно по нашому.

Magyar 2018-07-20 / 10:32:45
На останніх виборах у Румунії, у 2016 р. парламентарій від українцив отримав 1 172 голосів. Депутат від русинів 2 824 голосів.І ще один факт: угорци мають 24 депутата, вони отрималі 6,19 відсотків, топто 435 969 голосів.

Magyar 2018-07-20 / 10:12:54
В Румунії наприклад 17 (!) нацменшин мають парламентский мандат, це: роми, німці, чехі і словакі разом, ліповани, грекі, туркі, мацедони, серби, євреї, армяне, албанци, болгари, хорваті, італійци, полякі, русини, українці. Мали би мати і угорци, но воні першагнулі 5 відсотковий барріер, і мают свою фракцію а парламенті.

Magyar 2018-07-20 / 10:01:26
То не лише в Угорщини преставники нацменшин мають законом гарантоване місце у парламенті. Така же практика і в Румунії, в Словенї, в Хорватії тд. Хоча і там нема пятої графи!

Іван 2018-07-20 / 08:28:00
Не дай бог нам впроваджувати
угорські фашистські моделі

патріот 2018-07-20 / 05:21:55
Угорські округи були на недавніх виборах в Угорщині. А в Україні - українські. Тому попустіться

Вуву 2018-07-19 / 17:36:56
Але є і величезний мінус.
Так це те ... Що всі ... УКРАЙІНЦІ ... (як нація ... як етнос) ...
ЗНИКЛИ. ЙІХ ВЖЕ НА ЦЬОМУ СВІТІ НЕМА .
Бо по паспорту є тільки громадяни украйіни ... (Які по свойій суті можуть бути) взагалі ... НЕ УКРАЙІНЦІ ... а ким завгодно .

P.S. тому коли ... Бринзович говорить про хунський виборчий округ ... Він лукавить ... Тому що всі хуни на територійі украйіни є першзавсе ...
ГРОМАДЯНИ УКРАЙІНИ ... а все решта є друго і третьорядне поняття ... І по свойій суті не є визначальним.

Як би прикро від того не було всім нам ... Але так на сьогодні є.
(P.s. чи може хуни будуть ставити питання перед ... оон ... Щодо повернення в украйінські паспорти графи "національність".
Тоді я ЗА ... ОБОМА РУКАМИ.

Вуву до www 2018-07-19 / 17:16:54
Вибачте за такий "калямбур" ...
Але для того щоб були представники від нац.меншин в парламенті ... Потрібно щоб в украйінському паспорті зявилась графа ... НАЦІОНАЛЬНІСТЬ ...
А ми маємо громадянин украйіни ... В такий спосіб всі національності певною мірою знівельовані ... Очевидно для того щоб в подальшому не виникало питань по кількісному складу парламентарів за національною приналежністю ... (ЗЛОВИЛИ МОМЕНТ) ...
Де переважна частина еврейі.
Друге ... в такий спосіб ще знімається аспект верховенства украйінців як титульнойі наційі над іншими етнічними групами і національними меншинами ... А також можливі спірні чи конфліктні моменти щодо утиску етнішних меншин украйінцями (як титульною нацією) ... Бо всі є громадянами украйіни ( а поняття національність виходить на другий план власне після громгромадянства.
Тому всі громадяни є рівні перед законом ... і ніяких правових (чи ще якихось додаткових) преференцій національним меншинам не надається.
Як власне і унеможливлюються спекуляцію за національною ... Мовною ... Чи культурною ознакою і релігійною чи конфесійною приналежністю.

вася 2018-07-19 / 17:09:56
взагалі україні є що ще перебрати від угорщини наприклад закон який зобовязує усі громадські організації надавати інформацію про фінансування із закордону от тоді б і стало все ясно хто і як кому і для чого до речі не зрозуміло чому люди які склали присягу на вірність угорській державі( а їх як пишуть є 100 тисяч )так сильно хотять голосувати в україні

Вуву 2018-07-19 / 16:51:03
Ага ... тільки про ціганський виборчий округ забули.

Цікавий 2018-07-19 / 15:59:58
Я. здається, припустився помилки щодо російського виборчого округу. Бо національності російської нема, а, як кажуть на Закарпатті, є руська або ж мацкальська (русская нация, национальность або ж національність - русский, русский язик і т.д.). Отже, обов"язково має бути і руський (мацкальський) виборчий округ! І щоби ми не забули, обов"язково має бути русинський національний округ! А ото вже знаю, чи мав би бути гуцульський, бойківський, лемківський...

Мертвечук 2018-07-19 / 15:50:56
А хто казав про український? Я таку команду не давав

Цікавий 2018-07-19 / 15:22:43
А що - ідея класна. Дайош угорський виборчий круг, російський виборчий округ, румунський виборчий округ, єврейський виборчий округ... і, звичайно, український!

WWW 2018-07-19 / 15:15:45
ВАСЯ міркує дуже цікаво.
Дійсно, в Угорщині діє система органів самоврядування національних меншин, покликана підтримувати і розвивати ідентичність, мову і культуру національних меншин (але не участь у системі державного управління!) - єдина такого роду у світі. Всі 13 національних меншин мають у парламенті своїх представників - т.зв. речників, які не мають права голосу. Лише представник угорських німців, як обраний більш як 20 тис. виборцями, є повноважним депутатом парламенту.
Цікаво, як би така система діяла в Україні? Але, виявляється офіційно в українському парламенті нема представників національних меншин. Бо, читаємо: "Ще одним елементом якісного складу парламенту є національний склад Верховної Ради України. Це якісний показник, що відображає співвідношення між українською нацією, національними меншинами України та їх представниками у парламенті. На жаль, у біографічних даних народних депутатів Верховної Ради України четвертого, п’ятого та шостого скликань немає інформації про національну належність. На наш погляд, представництво національних інтересів громадян України у Верховній Раді України є важливим чинником вдосконалення представницької діяльності. Саме національні інтереси являють собою результат усвідомлення громадянами України себе частиною соціуму, усвідомлення загальних інтересів. Наявність національної свідомості та національної ідеї – шлях до підвищення рівня відповідальності представників української нації перед суспільством." Отакої!
За окремими підрахунками, національний склад Верховної Ради України такий: 43% - євреї, 34% - росіяни, 22% - українці (звичайно, ці цифри неточні, бо є і румун, і угорець, вірмен...). А національний склад населення України: 78% - українці, 17% - росіяни, 5% - інші нації.
Цікаво б запровадити в Україні угорську модель представництва національних меншин у парламенті. І що би ми мали у підсумку?

Ужгород 2018-07-19 / 12:59:47
Для виборчого округу потрібно 200 тисяч населення. Угорців на всьому Закарпатті від Ужгорода до Ясіня нині залишилося 125 тисяч. То про який угорський округ може йти мова? Хай спочатку наплодять угорців на третину більше, та й ще компактно

НОВИНИ: Політика

11:15
На Закарпатті клірик-антисеміт УПЦ (МП), якого СБУ викрила на поширенні фейків про війну в Україні, постане перед судом
17:18
У Чехії до Європарламенту кандидує закарпатка Інґа Петричка
11:22
В Ужгороді у неділю відбудеться благодійний забіг під сакурами
15:49
/ 18
На Закарпатті проросійського провокатора-"русина" Данацка затримали за антисемітські погрози хасидам
22:49
/ 9
"Що хочемо, те і робимо": у "терактівських" Керецьках на сесію сільради незаконно не пустили військових
16:52
/ 25
У Закарпатській облраді "нодьмодьорорсаґового" "слугу" Іванча замінив Цебер з бази "Миротворця", який з угорським паспортом їздив розважати окупантів до Криму
19:56
/ 7
ВР затвердить нові назви 4 сіл на Закарпатті, зокрема – Пушкіна
19:33
/ 16
Помер ексголова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль
13:46
/ 9
Ізолюючи угорців Закарпаття, Орбан і Ко роблять все можливе, аби угорська громада ставала все меншою – Балога
22:30
/ 36
Опубліковано архівний виступ єпископа Івана Маргітича під час вшанування 60-ї річниці подій на Красному полі біля Хуста (ДОКУМЕНТ)
21:37
/ 7
Зеленський звільнив Токаря і призначив Гайдая головою Мукачівської РДА
11:15
/ 4
На Закарпатті судитимуть двох кліриків УПЦ (МП), яких СБУ раніше викрила на пропаганді комунізму
23:23
/ 7
У понеділок "недоброчесна" голова апеляційного суду Фазикош розглядатиме апеляцію "корупційного" голови земельної комісії Ужгорода Мильо
20:45
/ 15
Уряд призначив заступника голови Закарпатської ОВА Добромільського головою Державної служби України у справах дітей
19:05
/ 42
На Закарпатті греко-католицького священника позбавили парафії за проукраїнську позицію (ДОКУМЕНТ)
21:48
/ 12
Вслід за Кащуком сесію перед голосуванням покинув Лунченко, а обов'язки голови виконуватиме секретар ради Губаль
18:01
/ 5
Два клірики УПЦ МП на Закарпатті отримали підозру за пропаганду комуністичного режиму та срср
15:04
/ 6
Депутати міської ради Хуста проголосували за недовіру міському голові Кащуку
15:24
/ 3
Ворог запустив ІПсО з "погрозами" на адресу угорців Закарпаття від "українських націоналістів"
04:07
/ 38
Василіяни Закарпаття на Капітулі в Угорщині переобрали на наступні чотири роки дотеперішнього керівника Провінції св. Миколая
20:07
/ 31
В Угорщині на виборах керівництва закарпатських василіян "духовно навчає" угорський прихильник сепаратизму МГКЄ