Закарпатська облрада звернулася до генпрокурора з приводу кримінального провадження стосовно фонду "Еган Еде"

На 11 сесії облради депутати ухвалили рішення «Про Звернення Закарпатської обласної ради щодо забезпечення належного нагляду за законністю кримінального провадження» та направили його на адресу Генерального прокурора України Луценка Ю. В.

Як повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі Закарпатської облради, у документі наголошується, що депутати Закарпатської обласної ради "глибоко стурбовані ситуацією, що виникла у зв’язку з діяльністю Благодійного фонду «Закарпатський центр економічного розвитку «Еган Еде», який надає всебічну підтримку підприємцям краю та відповідно сприяє економічно-соціальному розвитку області".

Так, з оприлюдненої у мережі Інтернет ухвали слідчого судді Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Дергачової Н. В. у справі №308/5460/18 стало відомо, що на підставі повідомлення Держфінмоніторингу України та доданих матеріалів, згідно з якими посадові особи БФ «ЗЦЕР «Еган Еде» упродовж 2016-2017 років отримали та здійснили фінансування фізичних та юридичних осіб на території України на суму, що перевищує вісімнадцять тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян, з метою зміни меж території та державного кордону України, слідчим відділом Управління СБУ у Закарпатській області порушено кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого частиною 4 статті 110-2 Кримінального кодексу України.

«Нас глибоко вразив той факт,- далі йдеться в документі, -  що у допомозі, яка надходить у дозволений українським законодавством спосіб з боку однієї із держав Європейського Союзу – Угорщини, і яка спрямована виключно на підтримку економіки Закарпаття та підвищення рівня життя мешканців області, Служба безпеки України вбачає загрозу територіальній цілісності України та національним інтересам на державному кордоні.

І це в умовах, коли задекларований Україною шлях до Європейського Союзу і без того ускладнений глибокою економічною кризою та соціальними проблемами, які пов’язані з подіями на Сході України, і які, в свою чергу, призвели до посилення еміграційних процесів.

Благодійний фонд «Закарпатський центр економічного розвитку «Еган Еде» є офіційно зареєстрованою юридичною особою, яка діє на підставі Статуту в межах законодавства України. Сфера його діяльності розповсюджується на юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, котрі мешкають на території нашої області, та має на меті сприяння підприємницькій діяльності, створенню нових робочих місць, поліпшенню добробуту населення на рідній землі.

Відповідно до Конституції України, Закону України «Про прокуратуру», Кримінально-процесуального кодексу України на органи прокуратури покладається організація і процесуальне керівництво досудовим розслідуванням, вирішення, відповідно до закону, інших питань під час кримінального провадження, нагляд за негласними та іншими слідчими і розшуковими діями органів правопорядку.

У статті 19 Конституції України закріплено правило, згідно з яким органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Ми, депутати обласної ради, не маємо на меті створення перешкод законній діяльності слідчих, просимо Вас, шановний Юрію Віталійовичу, в межах наданих Вам законом повноважень, перевірити обґрунтованість підстав для відкриття зазначеного кримінального провадження, забезпечити належний нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у цій справі», - зазначається у Зверненні.

15 червня 2018р.

Теги: зверенння, генпрокурор, облрада, Еган Еде

Коментарі

До олег берегово 2018-06-16 / 05:56:14
Фонди є всякі і різні ... Інша справа йіх цільове призначення і як діяльність фонду "вписується в законодавче і правове поле".
Тому то і є випадки що одні фонди і по сьогодні (нобелівська премія чи пулітцерівська) є престижними і діють ... А інші "тихо зникають".

Вуву 2018-06-16 / 04:56:23
Простіше кажучи ... Або фонд "гендера блендера" ... буде виділяти кошти всім (не залежно від етнічного чи національного походження) ... Але тим чійі бізнес проекти є найкращими і реально прибутковими.
Або закрити йіхню діяльність.

Вуву 2018-06-16 / 04:51:58
Тут порушується одна етично моральна позиція ...рівноправності всіх громадян ... Не тільки у вузькому (етнічному чи національному) ... Але і в широкому розумінні прав особистості (human civil rights) .
Ps. Бо виглядає наче все правильно ... І разом з тим ... НІ.
Так наче представники хунійі є чимось більш декласовані або превілейовані ніж всі інші громадяни украйіни .
В той самий час як вони є такі самі громадяни украйіни як і інші хто тут проживає.

Антидепутат 2018-06-15 / 23:25:37
Читаю сука Антибіотик - Вітько Русин депотат Жоппоблока Ледидіаського їде як ун написав в фейсбукові на Фотбол в Рашку !!!чому СБУ не провіряє цього сепаратіста ????

Олег, Берегово 2018-06-15 / 21:36:01
В розвиток думки Горожанина:

111 - а ви б відмовилися від Фонду, який би допомагав закордонним українцям? Уявіть собі умовний Фонд Гаврилішина, з якого б Україна надавала гранти українцям Румунії чи Польщі (там вони ще є як громади)? Ви б тоді теж казали, навіщо цей фонд допомагає лише українцям, нехай допомагає всім?

Горожанин 2018-06-15 / 21:28:16
До 111: а хто заважає так само Україні підтримувати своїх фермерів ? І я знаю,що таеі програми були ,програми підтримки середнього бізнесу .
Тільки от біда ,ці гроші недоходили до фермерів , а розприділялися між тими , хто в той час був при владі, тобто біля корита .Так стали "фермерами"-латифундистами багатотчиновників зокрема Олександр Мороз , Петро Порошенко і другі .

орест 2018-06-15 / 17:41:55
нехай депутати спитають органи кому і для чого уряд угорщини виділив 2 мільярди 650 мільйонів форінтів мукачівській футбольній академії ще в 2016 році

111 2018-06-15 / 17:39:53
А чому облрада так захищає цей фонд, який допомагає виключно етнічним мадярам, що проживають на території Закарпаття? Якщо б вони допомагали всім закарпатцям незалежно від їх етнічного походження, то і питань у СБУ ждо них не було б. А чи не купилася облрада на хабарі від цього фонду? Ось хай прокуратура цим і займеться. Суд має покласти крапку в цьому питанні.

Вова 2018-06-15 / 13:10:11
Всі сбушники то тилові криси

НОВИНИ: Політика

14:26
/ 1
Сивохо звільнили з РНБО
14:12
/ 2
Зеленський і Орбан зустрінуться особисто попри пандемію - МЗС
13:37
/ 3
В Ужгороді встановили спеціальні станції для прибирання за собаками
00:57
На 22.00 неділі в Україні 475 випадків коронавірусу, 10 летальних – МОЗ
23:11
/ 1
Ярослав Онищук: "Коли сніг зійшов, то перевали були буквально вкриті тілами…"
20:35
/ 13
Медведчук "наїхав" на закарпатських медиків, що не використовують його експрес-тести без сертифікатів (ДОКУМЕНТ)
02:09
/ 5
Офіційний Будапешт і його сателіти на Закарпатті не прокоментували вирок польским екстремістам за підпал офісу ТУКЗ в Ужгороді
01:41
/ 1
Громадян України в Угорщині "в цей особливий період" не будуть штрафувати за протерміновані документи – Сійярто
01:13
/ 2
Сійярто: "Є надія, що в рамках української адмінреформи створять район з центром у Берегові"
11:19
/ 6
Угорський президент позбавив громадянства 8-ох закарпатців
19:57
/ 11
Президент звільнив голову Воловецької РДА Рогову, що лобіювала ВЕС на Боржаві
17:56
На час карантину місцеві ради на Закарпатті запроваджують засідання у режимі онлайн
14:21
В Україні 97 випадків захворювання на коронавірус
13:55
/ 3
У Мукачеві для медичних працівників запустили спецрейси
17:31
/ 2
У Польщі засудили паліїв офісу Товариства угорської культури
01:45
/ 49
У Чомі на Берегівщині КМКС висадив 100 дубів ностальгії за Великою Угорщиною і втратою нею Закарпаття
14:20
/ 4
Аваков анонсував жорсткіші обмеження, наполягає на "повному карантині"
00:04
/ 10
Ректор Закарпатського угорського інституту Ілдика Орос склала повноваження керівника вишу
19:48
/ 5
Закарпатський нардеп від "Слуги народу" Кривошєєв самоізолювався через контакт із хворим на короновірус нардепом
16:59
/ 9
В Ужгороді ветерани і добровольці попередили владу з приводу капітуляції
00:19
/ 11
У Берегові КМКС створив організацію для захисту фермерів-угорців в умовах земельної реформи
19:56
/ 8
Мер Берегова Бабяк орендує сам у себе елітний джип (ДОКУМЕНТ)
00:28
Спостерігачі ОБСЄ в ОДА з'ясовували ситуацію на Закарпатті
13:54
/ 9
Сійярто летить до Лаврова напередодні українсько-угорських переговорів щодо НАТО
05:07
/ 19
В Ужгороді Нацкорпус і ветерани палили фаєри під стінами ГУ НП
» Всі новини