Як зазначає сайт Інституту масової інформації, журналісти, яким у селі Усть-Чорна Тячівського району Закарпатської області місцеві жителі не дозволили пройти на територію лісу для зйомок, є співробітниками проекту «Стоп корупції». На сайті самого проекту зазначено, що «конфлікт виник в ході планової перевірки ДП "Мокрянське лісо-мисливське господарство" екоінспекторами "Лісової варти", на яку були запрошені журналісти «Стоп корупції».
«Представниками проекту на місце події було викликано наряд поліції та складено заяву про перешкоджання діяльності», – йдеться на сайті «Стоп корупції».
«Вчора, 12 червня, о 15:00 поліцейські Дубівського відділення отримали письмову заяву від 25-річної львів’янки. Жінка пояснила, що є журналістом і готувала інформацію, щоб виконати завдання редакції одного з центральних телеканалів. Для цього вона з оператором намагалася пройти на територію лісового масиву. Проте близько 20 місцевих мешканців не дозволили їм пройти до вказаного місця», – йдеться у повідомленні на сайті Головного управління Національної поліції України в Закарпатській області.
«Не лізьте в хащу, де люди мають роботу. Йдіть, дивіться - п’ятеро-шестеро дітей, люди не мають іншої роботи. Не лізьте в хащу!» - такими словами зустріли екоінспекторів проекту «Лісова варта» місцеві мешканці Усть-Чорної, які назвалися представниками ГО «Асоціація лісозаготівельників та деревообробників Усть-Чорнянського куща». За інформацією "СтопКору" зазначене об'єднання очолює колишній голова сільради Усть-Чорної.
Проект «Лісова варта» фінансується американською лісовою службою з бюджету США. Відповідно до закону про тваринний світ, з 1 квітня по 15 червня суцільно-санітарна вирубка лісу заборонена, але дозволи на таку вирубку вже видані за погодженням лісопатологом. Експедиція, до складу якої запросили представників «СтопКору», вирушила на одну з таких ділянок, що розташована поблизу селища Усть-Чорна, на якій з 15 числа почнеться суцільно-санітарна вирубка відповідно до дозволу. Ціль інспекції – перевірити чи дійсно ці дерева підлягають суцільно-санітарній вирубці.
За повідомленням відділу комунікації поліції Закарпатської області, слідчі Дубівського відділення поліції розпочали за вказаним фактом кримінальне провадження за частиною 1 статті 171 Кримінального кодексу України (Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів). Правоохоронці опитують учасників конфлікту та з’ясовують усі його обставини.
Вуву 2018-06-14 / 06:45:29
Це правда що люди не мають роботи ... Але це не привід для того щоб тотально вирубувати ліси ... А тим більше не допускати законну інспекцію.
Бо якщо так кожен рік вирубувати як ви тут вирубуєте ліс ... То що ви залишите тим дітям ... на яких так вказують.
А що ті діти залишать свойім дітям ??? ... (Болвани необтесані).