Науковці-краєзнавці поставили за мету вивчити громадську ініціативу у справі збереження історико-культурної спадщини краю та роль громад у створення скансенів та громадських музеїв, як соціокультурних центрів громадського життя області та країни, і водночас індикаторів формування громадянського суспільства. В центрі уваги – досвід організації збору, збереження і використання регіональних історико-культурних цінностей з метою належного впливу на процес національно-патріотичного виховання молоді, формування свідомих творців української державності на прикладі Музейного комплексу «Старе село Колочава» Міжгірського району.
Під час експедиції досліджуватимуться, зокрема, напрацювання музейного комплексу з вивчення та відтворення маловідомих сторінок історії краю, популяризації його історико-етнографічної специфіки, ефективного використання рекреаційно-туристичного потенціалу області і т. ін.
У ході роботи дослідників передбачається демонстрація інноваційних підходів регіонального історичного краєзнавства.
Очолить експедицію Олександр Реєнт – голова Національної спілки краєзнавців України, заступник директора Інституту історії України НАН України, член-кореспондент НАН України, доктор історичних наук.
Заплановано також, що учасники експедиції візьмуть участь у вже традиційному «Фестивалі ріплянки», який відбудеться у Колочаві 16-17 червня, повідомив Закарпаття онлайн голова Закарпатської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Михайло Делеган.
Василь 2018-06-12 / 19:56:41
Михайло Делеган, який тепер очолює обласну організацію краєзнавців, нещодавно був з тріском звільнений з посади директора Закарпатського обласного державного архіву за те, що масово виготовляв липові документи людям, родичі яких насправді не проживали до Другої світової війни на території Угорщини /Закарпаття тоді було її частиною/ і за ті липові папери ставали нині громадянами Угорщини. А Делеган збагатився на тисячі й тисячі зелених.Як можна такого пройдисвіта допускати до когорти справжніх патріотів Закарпаття, України?!