У 5 турі першості Закарпаття з футболу команди продемонстрували високу результативність - 4,7

Огляд матчів

Західна зона

ФК «Колос» (Іванівці) – ФК Сокіл (Кінчеш) – 1:0 (2:2)

(Герц Андрій, 71+)

Команди діяли зі змінним успіхом: то одні володіли територіальною й ігровою перевагою, то інші. Найкраще себе зарекомендували захисники. І власне, матч закінчився б нульовою нічиєю, та гострі порушили у своїй штрафній площі правила. Гол Андрія Герца з пенальті виявився єдиним.

ФК «Заріччя» – ФК «Боржава» (Довге) – 1:1 (2:1)

(Чернявський Михайло, 47 – Бровдій Іван, 1)

На правах господарів «Заріччя» десь було навіть кращим, однак досвіду не займати й довжанцям. У підсумку, як і очікувалося, вийшла безкомпромісна гра. Вирішальними в ній стали перші хвилини обох таймів. Спочатку рахунок уже на першій хвилині зустрічі забили боржавці, та на старті другого заріччяни відновили паритет, який до кінця поєдинку так і не змінився.

ФК «Карпати» (В.Коропець) – ФК «Н.Коропець» – 2:4 (0:0)

(Чоря Роман, 15; Орос Сергій, 85 – Трухан Михайло 55, 75; Сорока Євген, 25; Бундаш Йосип, 17)

Коропецьке дербі видалося результативним. Як наслідок, команди забивали в обох таймах. У гостей це виходило краще, і зрештою, вони перемогли за рахунок більшого досвіду.

ФК «Фаворит» (Шишлівці) – ФК «Колос» (Ракошино) – 0:10 (6:1)

(Болдог Даніел, 37; Курта Вадим 84: Горський Олександр, 42; Чайка Владислав, 22; Болдижар Юрій, 8; Лазарь Олександр, 38, 64, 67, 70; Орбан Іван, 61)

Маючи хорошу юнацьку команду, «Фаворит» поки таким не може бути із-поміж дорослих. 0:10 удома (по 0:5 у кожному з таймів) коментарів не потребують, як і 41 пропущений м’яч у п’яти зустрічах загалом.

ФК «Гірник» (Рокосово) – ФК «Дерцен» – 0:3 (0:2)

(Лозинець Михайло, 53; Мідяник Роман, 62; Міклош Олександр, 78)

Гості зіграли по-лідерськи й здобули три очки. Утім, до перерви точилося рівне суперництво. У другому ж таймі представник Мукачівщини зумів здолати гірників. Слід додати, що цей матч відбувся коректно, без грубощів.

ФК «Невицький замок ОК ДЮСШ Україна» – ФК «Бобовище» – 1:5 (1:10)

(Янцьо Микола, 90+ – Бабич Володимир, 45, 82; Вінтонюк Дмитро, 51; Калій Михайло, 66; Бобик Сергій, 77)

Гра відбувалася в коректному суперництві (лише дві жовті картки). Гості підтвердили статус фаворита матчу, хоч перший раз розписалися у воротах суперника перед самісінькою перервою. Та в цілому вони переграли господарів: більше контролювати м’яч, продемонстрували більше майстерності. Звідси – результат. Утім, слід віддати належне й футболістам із Невицького: вони змагалися до кінця й хай у доданий час, та все ж забили гол престижу.

За відгуками, у цілому тур видався більш-менш спокійним. У ньому домінували гості: 4 виграші при одній нічиїй та поразці. Не обійшлося без розгромних підсумків ігор, тому результативність висока – майже 4,7.

Східна зона

ФК «В.Бичків» – ФК «Беркут» (Бедевля) – 6:2 (юнаки – +:-)

(Локота Євген, 1, 41; Басараба Ростислав, 7; Лембак Анатолій, 8; Ціпле Денис, 17; Мандзюк Василь, 61+ – Велеган Павло, +70; Бенца Роман, 84).

Вийшла «весела» гра з кількома пенальті, глядачі побачили пригорщу голів. Продуктивно розпочали господарі. Притому настільки, що вже на 17 хв. вели 4:0, а на перерву пішли за рахунку 5:0 на свою користь. У другому таймі забили ще один м’яч. Гості ж після цього «прокинулися» і в другій половині заключного відрізку змагань відповіли двома влучними ударами, реалізувавши й 11-метровий.

ФК «В.Копаня» – ФК «Вишково» – 2:2 (3:1)

(Попов Ігор, 55, 68 – Фіцай Михайло, 17; Зейкан Віктор, 90)

Це була захоплива, напружена (при 4 жовтих картках), із непередбачуваною розв’язкою гра. У ній могли перемогти й господарі, якби на 49 хв. Михайло Свищо реалізував пенальті. Та реакція воротаря вишківців Ярослава Гайовича виявилася відмінною. Більше того, команді-лідеру Східної зони неймовірно пощастило ще один раз: м’яч на 90 хв. влучив у руку одного з копанців, і метрів із 18 Віктор Зейкан точно виконав штрафний. Притому врятував свій колектив від поразки. На жаль, окремі «розігріті» вболівальники (за попередньою інформацією з обох «таборів») вибігали на поле, чим матчу точно не прикрасили.

ФК «Авангард» (Тересва) – ФК «Золотарьово» – 2:0 (1:0)

(Дербак Володимир, 23; Бемко Михайло, 87)

Вийшло непогане протистояння. За рахунок рідних стін авангардівці взяли три очки. Для гостей ситуація ускладнилася на 52 хв., коли Станіслав (Антонович) Слава був вилучений за позбавлення суперника очевидної можливості забити гол. У цілому всі учасники матчу та вболівальники вели себе достойно.

ФК «Діброва» (Н.Апша) – ФК «Іза» – 3:0 (3:0)

(Мотрин Юрій, 56; Дан Михайло, 75; Оприш Василь, 90)

Спочатку ізяни мали моменти, та не реалізували їх. А пізніше особливо попереду нічого й не створили. А ось господарі в другому таймі розігралися й здобули хорошу перемогу.

ФК «Карпати» (Дубове) – ФК «Вікторія» (Б.Церква) – +:- (2:3)

Із незрозумілих причин гості не приїхали. Принаймні офіційні представники матчу про це не були попереджені. Більше того, отримали протокол із заявкою гравців. Прикрощів додало й те, що для футболістів Дубового це був перший домашній поєдинок. Господарі підготували свято. З’явилися ведучі, музика, завітали діти зі школи мистецтв, зібралося до 1000 глядачів…

ФК «Терново» – ФСК «Говерла» (Ясіня) – 5:3 (2:1)

(Каптола Роман, 11; Левко Євген+15; Михайльо Михайло, 42; Ференчук Петро, 82; Габор Іван, 85 – Шайкін Юрій, 39; Котаранчук Михайло, 67; Цуперяк Валерій, 90+3)

Гра виявилася цікавою та непередбачуваною. Загалом ясінянці переважали, але самовіддача й бажання тернівців зіграти на результат за підтримки рідних стін зробили свою справу. Першими відкрили рахунок господарі – на 11 хв. Роман Каптола продуктивно зіграв на добиванні. На 15 хв. один із захисників «Говерли» у штрафній площі порушив правила проти Михайла Михайля, і пенальті чітко реалізував Євген Левко, забивши в лівий від воротаря нижній кут. 2:0. Після цього гра трішки заспокоїлось, що дало можливість Юрію Шайкіну скоротити розрив у рахунку на 39 хв. Утім, на 42 хв. Михайло Михайльо добре опрацював м’яч і влучно пробив – 3:1.

У другому таймі тернівці розпочали від захисту. Говерлівці в центрі комбінували, однак на підступах до штрафної їх атаки руйнував захист суперника. І все ж Михайло Котаранчук на 67 хв. відродив інтригу. Надалі ясінянці домінували, та на 82 хв. стався курйозний випадок: голкіпер «Тернова» Петро Ференчук зі своєї штрафної виніс м’яч. Притому настільки ефективно, що він залетів… у ворота суперника. Це був найкульмінаційніший момент зустрічі. Притому за кілька хвилин (на 85-й) Іван Габор через помилку воротаря-візаві зробив рахунок 5:2. І хоч на третій компенсованій хвилині Валерій Цуперяк зробив 3:5, проте це вже гостям не допомогло. Тернівці перемогли в неймовірному за драматургією матчі.

При всій своїй заінтригованості тур дав «відмашку» господарям. Їх перевага тотальна: 5 перемог при одній нічиїй. Результативність – на радість: майже 4,7.