Про загострення гібридної війни та конфлікт "політик пам’яті" говорили на міжнародній конференції в Ужгороді (ФОТО, ВІДЕО)

У четвер, 3 травня, на факультеті суспільних наук УжНУ відбулася міжнародна науково-практична конференція «Україна – ЄС: двостронні відносини у контексті загострення гібридної війни, конфлікту політик пам´яті та забезпечення прав національних меншин».

Про загострення гібридної війни та конфлікт "політик пам’яті" говорили на міжнародній конференції в Ужгороді (ФОТО, ВІДЕО)

У програмі роботи конференції - виступи ужгородських науковців та студентів ФСН, науковців з Люблінського університету (Польща), Братиславського університету імені Я.Коменського (Словаччина) та Дебреценського університету (Угорщина).

На початку роботи конференції поважні гості виступили з вітальним словом. Генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді Мірослав Мойжіта зазначив на важливості діалогу та наукового дослідження конфліктних ситуацій у сфері національноїпам'яті, забезпечення прав національних меншин. «Тема конференції є дуже цікавою для мене, я буду уважно слухати доповідачів про питання, які всіх нас дуже турбують. Словаччина робить все можливе для позитивного позиціонування України у Європі, тому вирішення конфліктних питань має для нас дуже важливе значення. Дискусія, яку ми сьогодні розпочнемо, впевнений, повинна отримати дальше продовження» - зазначив Мірослав Мойжіта. Також Генеральний консул анонсував, що в рамках головування Словаччини у «Вишеградській четвірці», подібна за тематикою конференція буде організована в Ужгороді.

Директор Інформаційного центру Європейського Союзу в УжНУ, професор Ігор Тодоров наголосив, що з 1998 року про європейську інтеграцію України сказано вже дуже багато. "Але фактично інтеграція почалася тільки тепер, перед нами постали величезні завдання по імплементації угоди про асоціацію. Ми повинні довести ЄС що ми не тільки говоримо, але й багато робимо для того, щоб стати повноцінним членом цього наднаціонального утворення. Переконаний, ця конференція є кроком, який просуває нас в напрямку європейської інтеграції", - зауважив спікер.

Ідея провести конференцію належить Асоціації політологів та міжнародників УжНУ. Як розповів заступник голови Асоціації Олександр Бертолон, останнім часом Україну супроводжують конфліктні ситуації з Угорщиною, Польщею іншими країнами. В першу чергу, це прийняття нового закону про освіту в Україні, який викликав різку критику Угорщини, а також питання конфлікту з Польщею, пов'язаний з прийняттям закону про інститут національної пам’яті. Тому виникла ідея зробити конференцію, де б зібралися науковці та могли подискутувати, зробити конкретні напрацювання, які були б корисними, зокрема й для державних службовців, дипломатів.

У рамках роботи пленарного засідання були розглянуті питання позиції Угорщини та Румунії щодо імплементації мовної статті Закону  України «Про освіту», питання концепції «русского мира» як теоретично-ідеологічного обґрунтування сучасної гібридної війни. Доктор філософії Люблінського університету ім. М.Кюрі-Склодовської Януш Ковальчик розповів про захиcт прав національних меншин та політику пам’яті  сучасних українсько-польських відносинах в контексті російської пропаганди: «Моя доповідь стосується спроби використання польської меншини в Україні та української в Польщі для створення міжнаціональних конфліктів та ворожнечі. Це спроби невдалі, бо й українська нацменшина у Польщі  є дуже лояльна до держави, така сама позиція й польської меншини в Україні. Попри це російська пропаганда намагається довести через ЗМІ, соцмережі, що польська нацменшина є переслідувана в Україні. Це абсолютна брехня, але вона потрапляє до Польщі й дуже турбує польських громадян. В наших країн є спільні стратегічні інтереси і одна загроза - з боку Росії, з котрою Україна веде війну, там гинуть люди. Гібридна війна ведеться й проти Польщі, вже  на інформаційному фронті. Для боротьби з російською гібридною агресією, пропагандою дуже було б корисно створити міждержавне відомство, яке б швидко реагувало на провокативні речі та формувало спільну позицію обох держав». Також Януш Ковальчик розповів про історичний досвід співпраці у боротьбі з комуністичним режимом здавалося б, двох ворожих армій - Армії Крайової та УПА, що мало місце в 1945-1946 роках.

Після пленарного засідання робота конференції продовжилася в секціях, відбувся круглий стіл на тему «Особливості імплементації Закону України «Про освіту» в умовах поліетнічного середовища». За результатами роботи конференції тези доповідей будуть опубліковані в окремому науковому виданні, інформує офіційний  сайт УжНУ.

05 травня 2018р.

Теги: політика, конфлікти, відносини, війна, загострення

НОВИНИ: Політика

13:53
/ 8
Москаль назвав антиугорські борди на Закарпатті провокацією російських спецслужб
12:30
/ 17
ФОТОФАКТ. На Ужгородщині невідомі розклеїли заклики "зупинити сепаратистів" Брензовича, Борто й Орос
07:32
/ 1
Будапешт подвоїть допомогу угорській меншині на Закарпатті
07:29
/ 2
Понад 780 підприємців-угорців підписали договори на фінансування програмою "Еган Еде" з Угорщини
10:55
"Мукачівський ТеаТрон" відкриють театральні колективи з Києва
16:59
/ 7
Угорщина виділить "на реалізацію угорських освітніх і виховних завдань" на Закарпатті понад 4,5 млн євро
06:47
/ 1
Закарпатських футболістів, які в складі "збірної Закарпаття" грали в сепаратистському чемпіонаті, пожиттєво дискваліфікували (ДОКУМЕНТ)
08:52
/ 5
Угорщина тимчасово призупинила видачу паспортів на Закарпатті та перенесла урочисту церемонію в Саболч-Сатмар-Берег
08:55
/ 62
Útlevél – поважний документ, чи мильна бульбашка?
08:27
/ 6
Брензович поскаржився Парубієві на фейкову петицію про виселення угорців з подвійним громадянством, а Денисовій - на "Миротворця"
07:08
Україна та Угорщина дійшли згоди щодо необхідності зміни назви "уповноваженого" угорського уряду у справах Закарпаття
06:33
/ 1
Розташування у Берегові 128-ї бригади ЗСУ не загрожує нікому – Клімкін
12:57
/ 14
В Ужгороді міністр Клімкін навідався у циганський табір на Радванці
08:03
/ 4
Новий сплеск конфлікту між Україною і Угорщиною відбудеться у зв’язку із підготовкою закону про забезпечення статусу української державної мови – політолог
07:48
/ 15
Клімкін в Ужгороді розвіяв "ідіотські міфи" про депортацію тих, хто має подвійне громадянство
07:35
/ 1
Україна незабаром таки дасть згоду на призначення "закарпатського" посла Угорщини
18:02
/ 28
Угорці Закарпаття не мають достатніх можливостей для вивчення української мови – Брензович
16:09
/ 2
Дороги назад, в тому числі й щодо мови освіти, немає – Клімкін після зустрічі з угорцями на Закарпатті
15:05
/ 15
Клімкін засудив оприлюднення списку власників угорських паспортів "Миротворцем"
13:15
/ 4
В Ужгороді у закритому режимі проходить зустріч міністра МЗС Клімкіна із закарпатськими угорцями
08:14
/ 5
Міністр закордонних справ України сьогодні візьме участь в засіданні ТУКЗ на запрошення цієї організації
17:37
/ 63
Турул на Мукачівському замку замінять на герб України
15:32
Олександр Шевченко: "Моя головна мета – щоб українці були заможними"
13:06
/ 8
Колишній угорський міністр підтримав Україну і засудив поведінку угорського МЗС
12:14
/ 1
Клімкін: нинішня позиція Будапешта щодо мови шкодить закарпатським угорцям
» Всі новини