Про загострення гібридної війни та конфлікт "політик пам’яті" говорили на міжнародній конференції в Ужгороді (ФОТО, ВІДЕО)

У четвер, 3 травня, на факультеті суспільних наук УжНУ відбулася міжнародна науково-практична конференція «Україна – ЄС: двостронні відносини у контексті загострення гібридної війни, конфлікту політик пам´яті та забезпечення прав національних меншин».

Про загострення гібридної війни та конфлікт "політик пам’яті" говорили на міжнародній конференції в Ужгороді (ФОТО, ВІДЕО)

У програмі роботи конференції - виступи ужгородських науковців та студентів ФСН, науковців з Люблінського університету (Польща), Братиславського університету імені Я.Коменського (Словаччина) та Дебреценського університету (Угорщина).

На початку роботи конференції поважні гості виступили з вітальним словом. Генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді Мірослав Мойжіта зазначив на важливості діалогу та наукового дослідження конфліктних ситуацій у сфері національноїпам'яті, забезпечення прав національних меншин. «Тема конференції є дуже цікавою для мене, я буду уважно слухати доповідачів про питання, які всіх нас дуже турбують. Словаччина робить все можливе для позитивного позиціонування України у Європі, тому вирішення конфліктних питань має для нас дуже важливе значення. Дискусія, яку ми сьогодні розпочнемо, впевнений, повинна отримати дальше продовження» - зазначив Мірослав Мойжіта. Також Генеральний консул анонсував, що в рамках головування Словаччини у «Вишеградській четвірці», подібна за тематикою конференція буде організована в Ужгороді.

Директор Інформаційного центру Європейського Союзу в УжНУ, професор Ігор Тодоров наголосив, що з 1998 року про європейську інтеграцію України сказано вже дуже багато. "Але фактично інтеграція почалася тільки тепер, перед нами постали величезні завдання по імплементації угоди про асоціацію. Ми повинні довести ЄС що ми не тільки говоримо, але й багато робимо для того, щоб стати повноцінним членом цього наднаціонального утворення. Переконаний, ця конференція є кроком, який просуває нас в напрямку європейської інтеграції", - зауважив спікер.

Ідея провести конференцію належить Асоціації політологів та міжнародників УжНУ. Як розповів заступник голови Асоціації Олександр Бертолон, останнім часом Україну супроводжують конфліктні ситуації з Угорщиною, Польщею іншими країнами. В першу чергу, це прийняття нового закону про освіту в Україні, який викликав різку критику Угорщини, а також питання конфлікту з Польщею, пов'язаний з прийняттям закону про інститут національної пам’яті. Тому виникла ідея зробити конференцію, де б зібралися науковці та могли подискутувати, зробити конкретні напрацювання, які були б корисними, зокрема й для державних службовців, дипломатів.

У рамках роботи пленарного засідання були розглянуті питання позиції Угорщини та Румунії щодо імплементації мовної статті Закону  України «Про освіту», питання концепції «русского мира» як теоретично-ідеологічного обґрунтування сучасної гібридної війни. Доктор філософії Люблінського університету ім. М.Кюрі-Склодовської Януш Ковальчик розповів про захиcт прав національних меншин та політику пам’яті  сучасних українсько-польських відносинах в контексті російської пропаганди: «Моя доповідь стосується спроби використання польської меншини в Україні та української в Польщі для створення міжнаціональних конфліктів та ворожнечі. Це спроби невдалі, бо й українська нацменшина у Польщі  є дуже лояльна до держави, така сама позиція й польської меншини в Україні. Попри це російська пропаганда намагається довести через ЗМІ, соцмережі, що польська нацменшина є переслідувана в Україні. Це абсолютна брехня, але вона потрапляє до Польщі й дуже турбує польських громадян. В наших країн є спільні стратегічні інтереси і одна загроза - з боку Росії, з котрою Україна веде війну, там гинуть люди. Гібридна війна ведеться й проти Польщі, вже  на інформаційному фронті. Для боротьби з російською гібридною агресією, пропагандою дуже було б корисно створити міждержавне відомство, яке б швидко реагувало на провокативні речі та формувало спільну позицію обох держав». Також Януш Ковальчик розповів про історичний досвід співпраці у боротьбі з комуністичним режимом здавалося б, двох ворожих армій - Армії Крайової та УПА, що мало місце в 1945-1946 роках.

Після пленарного засідання робота конференції продовжилася в секціях, відбувся круглий стіл на тему «Особливості імплементації Закону України «Про освіту» в умовах поліетнічного середовища». За результатами роботи конференції тези доповідей будуть опубліковані в окремому науковому виданні, інформує офіційний  сайт УжНУ.

05 травня 2018р.

Теги: політика, конфлікти, відносини, війна, загострення

НОВИНИ: Політика

09:28
/ 5
У справі Волошина київські правоохоронці обшукують будинок закарпатського прокурора Андрія Малинича
05:25
Багатодітний батько з Хуста вже півтора року намагається довести в суді вину лікарів у смерті дружини
01:53
ФОТОФАКТ. Через бездоріжжя в авто закарпатця в передмісті Виноградова вирвало колесо
01:32
За злуку з Україною Закарпаття проголосувало сто років тому
15:43
/ 1
На Закарпаття з першим візитом навідався посол Угорщини в Україні
22:35
У ефірах закарпатських телеканалів побільшало сюжетів із ознаками політичної "джинси"
19:50
/ 13
Москаль очікувано очолив виборчий штаб Порошенка на Закарпатті
13:17
/ 2
На Хустщині затримали браконьєрів, які незаконно вполювали фазанів
11:51
/ 2
У містах Закарпаття фіксують білборди кандидата Гриценка без вихідних даних
08:41
/ 8
Передвибори: Клімкін заговорив про можливість подвійного громадянства
03:07
У Берліні відкрили справу проти журналіста, ймовірно причетного до підпалу спілки угорців в Ужгороді
12:53
/ 3
Легалізацію самовільно спорудженої церкви РПЦ в Ужгороді сесія міськради відклала на довивчення
12:44
Німецький депутат звільнив свого помічника, звинуваченого у підпалі офісу спілки угорців в Ужгороді
22:26
/ 2
Закарпаття єдине з регіонів через спротив обласного керівництва не має Перспективного плану об’єднання громад
22:02
На Закарпатті для розміщення передвиборчої агітації визначили місця, заборонені законом
11:06
На Закарпатті зафіксовано білборди та агітаційні листівки кандидата Садового без вихідних даних
05:24
/ 31
Мер Ужгорода пропонує депутатам незаконно легалізувати самовільно споруджену церкву РПЦ
02:55
Завтра відбудеться суд над одним із підозрюваних в організації вибуху угорського офісу в Ужгороді
04:19
/ 7
В контексті підпалу офісу ТУКЗ Клімкін закликав Угорщину усвідомити масштаб російських гібридних методів
14:12
/ 7
Основною метою підпалу офісу спілки угорців в Ужгороді було скомпрометувати "українських бандерівців" – організатор
09:27
Сьогодні у Кракові – перше судове засідання у справі підпалу офісу угорського товариства в Ужгороді
12:39
/ 7
У селі на Ужгородщині за 70 млн форинтів з Угорщини відкрили Угорський дім
20:45
/ 32
Уряд Орбана вшанував солдатів, які разом з нацистами "захищали Угорщину на Дону"
19:43
/ 9
Головою Закарпатської облорганізації "Радикальної партії Олега Ляшка" обрано Володимира Шубця
17:38
У спаленому і підірваному угорському екс-офісі в Ужгороді працюватиме телеканал Ледиди-ТУКЗ
» Всі новини